روش تولید شیر پاستوریزه در کارخانجات لبنی وبلاگ آی فودز | کسری سارانروش تولید شیر پاستوریزه در کارخانجات لبنی وبلاگ آی فودز | کسری ساران

 • شما می توانید بسته به محیط، موقعیت و تقاضای محصول از بین انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی انتخاب کنید.
 • هموژنایزر از ماشین آلات خط تولید شیر می باشد که برای همگن سازی یا شکستن مولکول های چربی شیرآلات صنعتی تهران استفاده می شود.
 • ترکیب شیر توسط استانداردهای غذایی استرالیا یعنی کد استانداردهای غذایی نیوزیلند تنظیم می‌شود.
 • دستگاه کلاریفایر مواد زاید غیر قابل دید جامد که موجب آلودگی باکتریایی شیر می شود را جدا می سازد و دارای یک ورودی و یک خروجی دارد. عملکرد و ساختار این دستگاه ها بسیار مشابه می باشد و شیر در دستگاه حول یک محور مخروطی چرخیده و بر اثر نیروی گریز از مرکز و اختلاف دانسیته بین ناخالصی و ترکیبات شیر، ماده مازاد مورد نظر را جدا می کند. کاربرد این مخازن اغلب برای نگه داری آب سرد و گرم و آب پنیر می باشد و جنس آن ها از استیل است. تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به “گروه صنعتی سپیانی” میباشد.

  محصولات فرد آب

  می توان از طریق استفاده از عایق حرارتی راندمان پاستوریزاتور را افزایش داد. عایق های حرارتی علاوه بر اینکه موجب کاهش هزینه های مصرف انرژی در محیط های کاری و مسکونی می شوند در حفظ و نگهداری منابع طبیعی نقش موثری دارند. تصور رایج این است که آهنگری روشی برتر است، اما سازندگان امروزی به همان اندازه نتایج درخشانی را با ریخته‌گری دریافت می‌کنند. وبلاگ آموزنده ما را در مورد سوپاپ های چرخشی کاوش کنید، جایی که به تعاریف، انواع، اصول کار و ویژگی های کلیدی آنها می پردازیم. در این وبلاگ جامع با تعاریف، انواع و اصول کار شیرهای چک رزوه آشنا شوید.

  تفاوت شیر سنتی و شیر صنعتی

  محصول تغلیظ شده در این مرحله وارد هموژنایزر می‌­شود و در فشار 200 الی 250 بار هموژن می‌شود. محصول هموژن شده پس از خروج از هموژنایزر مجددا وارد پاستورایزر می­‌شود و پس از رسیدن به دمای 90 الی 95 درجه سانتی­‌گراد وارد هلدر 5 دقیقه می‌­شود. پس از پاستور شدن شیر ابتدا از طریق تبادل با شیر ورودی و سپس آب به دمای مورد نظر می­‌رسد (ماست معمولی 10 و ماست همزده 45 درجه سانتی­‌گراد). این مخازن باید قابلیت ذخیره شیر و خامه با درصد چربی‌های گوناگون را داشته باشد. حجم شیر ارسالی به سایر واحدها با کمک سنسورهای نصب شده روی خطوط ارسال اندازه­‌گیری می‌­شود.

  شیرآلات و کنترل پنتایر

  مابین بخش پیش گرم کردنو پاستوریزاتور یا در مرحله پاستوریزاسیون (بخش اصلاح دستگاه پاستوریزاتور و واحد حرارتی / گرمکن و لوله هلدینگ پاستوریزاتور) نصب شده و جدا سازی چربی از شیر گرم ۵۵ درجه را انجام می دهد. فرایند تولید شیر پاستوریزه بسیار پیچیده و تخصصی می باشد اما رایج ترین روش پاستوریزاسیون، فناوری ESL) Extended Shelf Life) می باشد که هدف از بکارگیری آن علاوه بر افزایش ماندگاری، حفظ حداکثری ارزش غذایی شیر است. در راهنمای جامع ما در مورد شیرهای پروانه ای نشسته ارتجاعی، تعاریف، انواع، اصول کار و ویژگی های کلیدی آنها را بررسی کنید. به وبلاگ جامع ما در مورد شیرهای توپی نخی بپردازید تا درک عمیقی از تعاریف، انواع، اصول کار و ویژگی های کلیدی آنها به دست آورید. شیرهای پروانه ای غیرعادی سه گانه قابل اعتماد را در شیرهای Xintai پیدا کنید.

  منتشر شده در
  دسته‌بندی شده در اخبار