کارخانه ی تولید شمش برنج: بهبود کیفیت و افزایش تولید در صنعت فلزات | brassonline

تیرآهن‌های معمولی INP براساس استانداردهای کلی با شماره 1791 و 16348، تیرآهن بال باریک شیب‌دار با استاندارد ملی 3277 و تیرآهن هاش براساس استانداردهای ملی 13779، و در ایران تولید می‌شوند. اینجانب در سال 96 تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی مهندسی تکنولوژی اطلاعات در دانشگاه اشرفی اصفهانی به پایان رساندم. ورق برنج از لحاظ سختی به دسته‌بندی‌ های مختلفی تقسیم می شود که در ادامه به معرفی آن‌ ها می پردازیم. طرح تولید تيغ ها و چاقوهای جراحی تیغ ها و قیچی ها و کورت ها و وسایل مخصوص برش، لبه های تیزی دارند. طرح احداث نخلستان خرما میوه درخت نخل است که در آب و هوای گرمسیری رشد می‌کند.

به این ترتیب هرچه در فرایند ساخت مقاطع فولادی از ابزارهای جدیدتر و تجهبزات CNC استفاده شود، محصولات دقیق‌تر و باکیفیت‌تری تولید و عرضه خواهد شد. علاوه بر این به‌کارگیری تجهیزات کامپیوتری و ابزارهای جدید جوشکاری سبب تسهیل در این فرایند خواهد شد و قیمت تمام شده مربوط به مراحل تولید در محصولات فولادی ازجمله انواع تیرآهن‌ها کاهش می‌یابد. شش پر برنجی نوعی مقاطع فلزی شش گوشه می باشد ، که با استفاده ازآلیاژ فلزی برنج تولید صنایع فلزی و غیر فلزی می شود .

  • همانطور که در بالا گفته شد، ورق برنج از ترکیبات آلیاژهای مس و روی تولید می شود و میزان روی و مس در ترکیب با فلز برنج، رنگ آن را تغییر داده و به زرد و نقره ای تغییر رنگ می دهد.
  • بیلت‌های برنجی محصولات نیمه‌تمام مطابق با استانداردهای کیفیت بین‌المللی مانند آلمان، ایالات متحده، انگلستان، اروپا و ژاپن تولید می‌شوند که برای تبدیل به محصولات نهایی مانند شیرآلات بهداشتی و اتصالات سرمایشی و گرمایشی به فرآیندهای تولیدی بیشتری نیاز دارند.
  • جدای از قراضه‌های ذکر شده، نوع دیگری از ضایعات نیز وجود دارد که توسط مصرف‌کنندگان ما پس از پرسکاری یا تراشکاری تولید می‌شود و آن‌ها این قراضه‌ها را به ما بر می‌گردانند و ما نیز پس از ذوب، مجددا از این سوفاله‌ها در فرایند تولید استفاده می‌کنیم.
  • در طی فرآیند تولید مقاطع، بخصوص در مرحله ی خنک سازی، ممکن است عیوب متعددی در سطح و داخل قطعات ظاهر شوند، که علاوه بر خراب کردن شکل ظاهری، باعث کاهش استحکام و شکل پذیری مقاطع می شوند.
  • در واقع ‌‌‌به جای اینکه مواد اولیه صادر شود، باید بستر لازم برای صادرات محصولات مسی و آلیاژی فراهم شود.

عدم وابستگی به خارج از کشور، بزرگ‌ترین ویژگی صنعت مقاطع برنجی محسوب می‌‌‌شود، چراکه مس، روی و سرب به عنوان مواد اولیه این صنعت در داخل قابل تامین هستند. در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید شمش برنج و پروفیل و شش پر برنجی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید . در شکل‌های گرد، شش‌پر، چهارپر و غیر هندسی پر و تو خالی تولید می‌کنیم، همچنین برای تولید مقاطع برنجی، پیش از آن باید بلیت تولید کنیم تا بتوانیم این بیلت‌ها را با روش اکستروژن به مقاطع تبدیل کنیم. در سال‌های اخیر تولید لوله برنجی را نیز به مجموعه تولیدات خود اضافه کرده‌ایم.

ورود کاربران

کارخانه ی تولید شمش برنج: بهبود کیفیت و افزایش تولید در صنعت فلزات | brassonline

در طی فرآیند تولید مقاطع، بخصوص در مرحله ی خنک سازی، ممکن است عیوب متعددی در سطح و داخل قطعات ظاهر شوند، که علاوه بر خراب کردن شکل ظاهری، باعث کاهش استحکام و شکل پذیری مقاطع می شوند. سطح مقطع گرد با قطر داخلی 5 الی 60میلیمتر و قطر خارجی 14 الی 70 میلیمتر، سطح مقطع 6 پر با قطر داخلی 5 الی 60میلیمتر و قطر خارجی 14 الی 70 میلیمتر، سطح مقطع 4پر با قطر داخلی 5 الی 60 میلیمتر و قطر خارجی 14 الی 70 میلیمتر. بیلت و لوله های تولید شده در سه مرحله از ذوب تا تولید مورد آنالیز قرار میگیرند تا محصول تولید شده مطابق استاندارد باشد. در این واحد بااستفاده از مهندسین متخصص و مجرب و بروزترین نرم افزار های تخصصی در زمینه طراحی خط تولید و طراحی قالب ها، شبیه سازی اولیه انجام می شود و در نهایت تولید و اجرا می گردد.

کارخانه ی تولید شمش برنج یکی از مهمترین واحدهای صنعتی در زمینه ی تولید فلزات است. این کارخانه با داشتن تکنولوژی های پیشرفته و تجهیزات مدرن، تلاش می کند تا با بهبود کیفیت و افزایش تولید، نیازهای بازار را به بهترین نحو ممکن تامین کند. در نتیجه، کارخانه ی تولید شمش برنج به عنوان یکی از مهمترین واحدهای صنعتی در زمینه ی تولید فلزات، با تمرکز بر بهبود کیفیت و افزایش تولید، همواره در صدر رقابت های بازار فلزات قرار گرفته و به نیازهای مشتریان خود در بهترین نحو پاسخ داده است. با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری کارخانه ی تولید شمش برنج در صنعت فلزات، همواره به دنبال بهبود و ارتقای کیفیت و افزایش تولید بوده و با داشتن تکنولوژی های پیشرفته و تجهیزات مدرن، تلاش می کند تا در زمینه ی تولید و توزیع شمش برنج، در برتری نسبت به سایر رقبا قرار بگیرد. در بحث تولید، بزرگ‌ترین مشکل ما همین تهیه مواد اولیه است، همیشه تقاضا برای خرید مقاطع و بیلت برنجی وجود دارد و اگر معضل تامین مواد اولیه برطرف شود، مشکل خاص دیگری در زمینه تولید داریم.

پاکدشت ، شهرک صنعتی عباس آباد