چسب بتن چیست؟+ انواع، نحوه استفاده و نسبت اختلاط ایمنا

چسب بتن انواع گوناگونی دارد که هر یک برای کاربری خاصی استفاده می شوند. مرحله بعدی مخلوط سازی کامل و درست چسب است که باید طبق دستورالعمل مندرج بر روی بسته بندی انجام شود. دقت داشته باشید که برحسب نوع شرکت سازنده و برند مقداری که باید استفاده کنید و زمانی که برای مخلوط سازی لازم است، چسب های مختلف با هم تفاوت دارند.

فرکوتاپ FARCO TOP SA46

چسب بتن سهندشیمی یک رزین امولسیونی است که وظیفه تقویت خواص بتن را بر عهده دارد. افزودن این مایع به بتن منجر به کاهش نفوذپذیری آب و افزایش مقاومت، انعطاف‌پذیری و چسبندگی آن می‌شود که همین امر، چسب بتن را به گزینه محبوبی برای سازندگانی که به دنبال سازه هایی مستحکم با عمر بالا هستند تبدیل کرده است. ایران ایمارت علاوه بر ایران در کشور های عراق ، افغانستان و آذربایجان نیز دارای خریداران ثابت می باشد .

در کاشت میلگرد با چسب هیلتی، مته مورد استفاده از نوع مته کرگیری بتن است و بتن و آرماتور موجود در بتن را برش می ‌زند. کاشت میلگرد در بتن توسط چسب مخصوص (کاشت شیمیایی) انجام می ‌شود. چسب بتن بسته به پایه آن (اپوکسی یا لاتکس) دارای کاربرد های متنوعی می باشد. چسب بتن ترکیباتی بر پایه پلیمر می باشد که بسته به پایه آن می تواند تامین کننده خصوصیات منحصر به فردی در بتن باشد. همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

  • روش ملاتی را می توان بسته به نیاز، در مقدار مناسب آن پروژه در نظر گرفت.
  • از این نوع چسب اغلب در استخرها، سر ستون، فونداسیون، ضد آب کردن چسب‌های کاشی خمیری و پودری است.
  • بهترین روش استفاده این است که ابتدا این 2 جز را با هم ترکیب و چند دقیقه میکس نمود و با برس بر روی سطح استفاده کرد و سپس بعد از 10 دقیقه ترمیم را انجام داد.
چسب بتن چیست؟+ انواع، نحوه استفاده و نسبت اختلاط ایمنا فرتکس 2000 یک پوشش ضد آب کننده سطوح بتنی با خواص نفوذ پذیری است. فرتکس 2000 بر پایه سیمان مخصوص و فیلر های شیمیایی و معدنی میکرونیزه ساخته شده است. این محصول در اثر واکنش شیمیایی و نفوذ در روزنه ها و حفره های بتن باعث تشکیل کریستال های مقاوم و ضد آب در عمق بتن می شود. این محصول یک چسب واسطه بتن و ملات، آب بند کننده سطوح سیمانی و بتنی با خواص انعطاف پذیری بالاست. مهار میلگرد یا بولت در بتن سخت و در اصطلاح کاشت میلگرد یا بولت از جمله موارد پرکاربرد در صنعت ساخت ساز است و گستره وسیعی از اتصالات سازه ‌ای و غیرسازه ‌ای و همچنین تقویت و مقاوم سازی سازه‌ های بتنی را در بر می‌ گیرد.

نسبت اختلاط چسب بتن

این نوع چسب ها پس از اینکه استفاده شدند و خشک شدند بی رنگ می شوند بنابراین اصلا نمود ظاهری ندارند. همچنین چسب بتن مایع در مقابل کلیه عوامل محیطی مقاومت بالایی داشته و ماندگاری زیادی دارد. بنابراین با کمک مخلوط سیمان و چسب بتن می توان صرفه اقتصادی ایجاد کرد و همان سازه های قبلی را مستحکم ساخت که به نوبه خود باعث سبک تر شدن سازه و تسریع فرایند پروژه آن را چک کنید می گردد. میزان مصرف چسب بتن sa12 جهت ملات سیمانکاری در هر متر مربع به ضخامت 1 سانتی متر 800 گرم و ملات نرمه کشی در هر متر مربع به ضخامت 3 میلیمتر 300 گرم می با شد. به طور کلی چسب بتن در دو نوع اپوکسی و لاتکس یا پلیمری در بازار وجود دارد و هر یک از این انواع چسب بتن ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند که در ادامه به معرفی مشخصات آن‌ها خواهیم پرداخت.

چسب پلی اورتان آکفیکس akfix ترکیه (600میل)