پیگمنتهای آلی با رنگهای روشن مشخص میشوند

اکسید آهن، سرب قرمز، کادمیم قرمز، سیلیکوکرومات سرب، کرومات سرب، کادمیم زرد، اکسید کرومیوم، پلمبیت کلسیم، پراشین بلو و اُلترامارین بلو برخی از پیگمنت های رنگی هستند. به دلیل نوع جهت گیری پیگمنت ها، امکان ندارد که اثر متالیک رنگی ایجاد شود. تصمیم گیری در مورد انتخاب کارتریجهای مبتنی بر پیگمنت و مبتنی بر دای، درست مانند انتخاب بین کارتریجهای تونر و کارتریجهای جوهر، دشوار است. خمیر پیگمنت آلومینیوم عموما برای ایجاد جلوههای بصری مانند اثر متالیک و همچنین برای ایجاد خواصی مانند مقاومت به خوردگی استفاده میشود. این رنگدانهها از نظر شیمیایی خنثی بوده و غیرفعال به شمار میروند ( به غیر از رنگدانه آلومینیوم ورقهای که به لحاظ شیمیایی فعال است). علاوه بر این، جوهر در داخل کارتریج نیز با آب مخلوط است.

رنگدانه های مبتنی بر کربن از حیوانات، سبزیجات یا شیمی آلی مصنوعی مشتق شده است. پیگمنتها تمایلی به اتصال به کالا ندارند و اتصال آنها به صورت مکانیکی میباشد و با یک بیندر اینکار انجام میشود.به همین دلیل پیگمنتها قابلیت چاپ بر روی هر نوع کالایی را دارند و جنس مطرح نیست فقط بیندرها متفاوته.پیگمنتها را برای چاپ پارچههای طبیعی مصنوعی و مخلوط این دو استفاده میکنند.چون پیگمنت با کالا واکنش نمیدهد و در واقع روی سطح میماند در نتیجه زیردست هم دارد که حالا بستگی به کیفیت خمیر چاپ میتواند متفاوت باشد. قبل از خرید هر یک از این دو نوع جوهر ، باید بدانید که هد پرینتر شما آیا توانایی چاپ با آن نوع جوهر را دارد یا خیر؟

اگر شما زیاد عرق می کنید هر 2 الی 4 ساعت یکبار باید ضد آفتاب را تمدید کنید. پیگمنت های آلی نسبت به پیگمنت های معدنی خواص نوری بهتری دارند و برای مصارف بیرون ساختمانی مخصوصا شلنگ و کابل ها بهتر است از پیگمنت های آلی استفاده شود، زیرا در معرض آفتاب رنگ پیگمنت های معدنی میپرد. نور آفتاب علت اصلی ایجاد و تشدید کک و مک است. متناسب با اندازه مولکول ها، وزن مخصوص این قرمز مجنتا تاک فام مواد متفاوت است. در مورد مواد رنگزا بالاترین ثبات نوری 8 و ضعیف ترین 1 درجه بندی شده است. شرکت سان کمیکال (از بزرگترین تولیدکنندگان بینالمللی مرکب که در چندین کشور خط تولید دارد) در یک تحقیق زمان تولید نیم تن مرکب با پیگمنت خشک و خیس را مقایسه آماری کرده است تا زمان تولید با هر یک از این رنگدانهها مشخص شود.

ضخامت و رنگ این فرایند برای خط چشم، به تمایل هر فرد بستگی دارد و قابل تغییر است. میکروپیگمنتیشن لب را می توان بر روی خط لب یا تمام لب انجام داد. پیگمنت بنفش 3، پیگمنت آلی بنفش PV3 یا Pigment Violet 3، یکی از انواع پیگمنت های صنعتی است که به عنوان ماده افزودنی و برای ایجاد رنگ بنفش مایل به آبی در محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. اما پیگمنت ها (Pigment) باید برای رنگ کردن با موادی ترکیب شوند، این رنگدانه ها به هیچ عنوان در آب حل نخواهند شد و تنها باید با حلال مناسب و سازگار خود ترکیب شوند. این نوع پیگمنت ها حلالیت ناچیزی در حلال های آلی دارند و به عنوان غیرنفوذکننده به کار می روند. به عنوان مثال با اضافه کردن توبیاس اسید و قرارگیری در ساختار کریستال اندازه کریستال افزایش یافته و شیفت آبی (blue shift ) برای نمونه اتفاق خواهد افتاد.

و به بهبودی پوست شما بعد از لیزر درمانی کمک می کنند.

از آنجایی که کرمات سرب زرد رنگ به مرور زمان در اثر واکنش های اکسیداسیون، به رنگ تیره در می آید و حاوی عنصر سمی سرب نیز هست، لذا با یک عنصر دیگر به نام کادمیوم زرد لیمویی جایگزین می شود. شیر حاوی اسید لاکتیک است که اغلب در لایه بردارهای شیمیایی برای درخشش و سفیدتر شدن پوست استفاده می شود. چگونگی عملکرد کارتریج های جوهر مبتنی بر پیگمنت، دارای یک منطق ساده است. اگر در مورد قیمت نگران هستید، کارتریج مبتنی بر جوهر دای را انتخاب کنید. به عبارت دیگر، کارتریج مبتنی بر جوهر دای رنگی نه تنها کیفیت رنگ بهتری در چاپ ارائه میکند، بلکه بسیار ارزان تر از کارتریج جوهر مبتنی بر پیگمنت است. چاپ با رنگ پیگمنت نسبت به سایر رنگ ها کم هزینه تر است. جوهر پیگمنت از مخلوط رنگدانه های بسیار ریز محلول در آب یا حلال های مشابه تشکیل شده است . ممکن است ندانید که در حقیقت، 95 درصد از کارتریج جوهر شما از آب است!

پیگمنت ها یا رنگدانه ها، از اصلی ترین بازیگران صنعت رنگ به شمار می روند. این پیگمنت همچنین به لاک های شفاف حساس می باشد. 1- بهتر است شوینده خودرویتان قدری قلیایی باشد تا مواد اسیدی سطح جاده را که روی خودرو می نشیند، خنثی کند، همچنین از روان کنندگی مناسب برای حفاظت لایه شفاف از خط و خش و اثرات مارپیچی برخوردار باشد. تابش خورشید به عنوان خطرناک ترین عامل محیطی از بین برنده لایه شفاف روی رنگ شناخته شده است که موجب تخریب رزین و زرد شدن لایه شفاف می گردد. پس از کشف عنصر کروم توسط شیمیدان فرانسوی به نام لوییس واکویلین (Louis Vauquelin)، ترکیب شیمیایی کرومات سرب در آزمایشگاه سنتز شد و سپس استفاده از این ماده به عنوان یک ماده رنگزا در اوایل قرن نوزدهم آغاز شد. میکروپیگمنتیشن لب علاوه بر زیباتر شدن لبهای ما کمک میکند از شر رژلبهایی که حاوی فلزات سنگین که روزانه با مصرف آنها سرب زیادی وارد بدن ما میشود خلاص شویم.

رنگدانه مصنوعی

از این روش برای ایجاد جلوه و ظاهری جذاب در چشم و خط رویش مژه استفاده میکنند. از این روش برای مشخص کردن لب و پرتر و برجستهتر نشان دادن آن و حتی رنگآمیزی لب استفاده میشود. معمولاً رنگ خود لب ها در نتیجه ی نهایی کار بسیار اثرگذار است. عدم وجود ناخالصی مانند گرد و غبار در محصول که به کیفیت خط تولید بستگی دارد و به شدت روی کیفیت رنگ نهایی تاثیر ندارد. این تکنیکها را میتوان با نامهای شیدینگ لب ، رژ لب ، سایه لب ، لب سازی ، خط لب ، حجیم سازی لب ، ساکورا و لیپ گلو LIP GLOW را شناخت . اما نیاز کلی رنگ روشن، قدرت رنگ آمیزی قوی، پراکندگی عالی، جذب روغن کمتر و قدرت پنهان سازی قوی را فراهم میکنند. پیگمنت قرمز 57:1 قدرت تینت کنندگی بالایی دارد به طوری که در مرکب چاپ آفست و لترپرس برای تولید عمق استاندارد SD 1/1 با ضخامت استاندارد حدود 19% پیگمنت در فرمولاسیون نیاز است.

چاپ های انجام شده با کارتریج های مبتنی بر پیگمنت بسیار بیشتر از چاپ های انجام شده با کارتریج های جوهر دای تمایل دارند که در شرایط محیطی مختلف، رنگ اصلی خود را حفظ کنند. از زاویه مقاومت در برابر آب، هنگام مقایسه کارتریجها، برتری به کارتریجهای پیگمنتی می رسد، زیرا جوهر های دای در تماس با آب تمایل دارند در آب حل شده و به جریان بیفتند، در حالی که پیگمنت ها از این لحاظ مقاوم تر هستند. استفاده عمده ای که از کارتریج های پیگمنتی می شود، استفاده از آنها برای اسنادی است که میبایست بایگانی شوند. این به این معنی است که یک چاپ ممکن است در نور مصنوعی، خوب به نظر برسد اما زیر نور خورشید با هالهای از رنگ سبز دیده می شود. اگر روی کاغذ گلاسه یا براق چاپ میکنید، کارتریج پیگمنتی را انتخاب کنید. کارتریج جوهر مبتنی بر پیگمنت برای چاپ نشانگرهای خارجی و لیبلها و تخته های چوبی استفاده میشود زیرا آنها در مقایسه با کارتریجهای مبتنی بر جوهر دای رنگی، مقاومت بیشتری نسبت به اشعه ماوراء بنفش دارند.

جوهر دای رایج ترین و ارزان ترین نوع جوهر موجود در بازار است. این رنگدانه ها بر خلاف جوهر های دای در حلال حل نمی شوند و به صورت ذرات بسیار ریز معلق هستند. معمولاً از آب یا حلال های الکلی برای رنگدانه های محلول در آب و حلال های آلی برای رنگدانه های چربی دوست استفاده می شود. عمدتاً در ساخت مرکبها از رنگ دانه های ارگانیک (آلی) استفاده میشود که در صنایع شیمیایی به تولید رسیدهاند. هنگام فرموله کردن رنگ، باید از میان پیگمنت های موجود، رنگ دانه ای را انتخاب کنیم که وزن کمتری دارد، زیرا این رنگ دانه ها حجم بیشتری را اشغال می کند و رنگ تولید شده نیز از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود. فتالوسیانین مس که رنگ دانه های آبی رنگ است، به دلیل دارا بودن مقاومت بالا در برابر عوامل گوناگون، جزو با ارزشترین رنگدانهها محسوب میشود .برخی از رنگ دانه های جدید، ساختار آلی فلزی دارند.

از بخش خرید جوهر پرینتر و پلاتر ما دیدن فرمایید. اتفاقی که می افتد این است که تولید کنندگان، پرینتر ها را با قیمتهای پایین به بازار عرضه می کنند، زیرا اینطور فکر می کنند که وقتی کاربران کارتریج های جوهر را خریداری کنند، می توانند زیان خود را جبران نمایند. این اتفاق عمدتا مربوط به واکنش پیگمنت لاک و کاتیون قلیا می باشد که در اثر آن یک تبادل یون فلزی اتفاق می افتد. حمید دنیادیده کارشناس ارشد رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح «نانوپیگمنتهای هیبریدی» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پیگمنت های موجود به دو دسته آلی و معدنی تقسیم می شوند که هر کدام مزایا و معایب مربط به خود را دارند. تا دو هفته پس از آرایش دائم لب انجام هرگونه آرایشی بر روی لب ممنوع است. قبل از آرایش باید پوست خود را از هرگونه آلودگی و چربی پاک کنیم.

همچنین پیگمنتهای به کار رفته در خمیر رنگ مقاوم به تابش نور خورشید بوده و به مرور زمان از درخشندگی رنگ محصول کاسته نمیشود. سایر خصوصیات این ترکیب رنگی آلی عبارتند از: مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر استرها، مقاومت در برابر زایلن، مقاومت در برابر بنزن، مقاومت در برابر کتون ها، مقاومت در برابر قلیاها، درخشندگی و پایداری در برابر نور. دو گروه از مواد که در صنعت رنگ و رنگرزی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند عبارتند از رنگ ها و رنگدانه ها یا پیگمنت ها؛ رنگدانه ها به دلیل ویژگی های برجسته خود کاربرد بسیار زیادی در صنعت رنگ دارند. به هر حال تعریف محدوده قابل قبول برای اختلاف بین رنگدانه استاندارد و رنگدانه تولیدی بخصوص در مورد ویژگی پایداری و کارایی ساده نیست.

اشاره کرد. به طور مثال، پیگمنت هایی که به رنگ های سیاه، اخرایی، قرمز، آجری و نارنجی هستند از خانواده ترکیب اکسید آهن می باشند. این امر را می توان اینطور معنا کرد که ذرات پیگمنت که بر روی کاغذ قرار می گیرند ضخیم تر از جوهر دای هستند. برای پیگمنتیشن لب با توجه به سلیقه و رنگ پوست و لب مشتری می توان رنگ مناسب لب های او را انتخاب کرد. و به بهبودی پوست شما بعد از لیزر درمانی کمک می کنند. مطمئنا یکی از اثرگذارترین تکنیک های آرایش دائم صورت میکروپیگمنتیشن لب است که کمک میکند در طول شبانه روزلبهایی زیبا و جذاب داشته باشیم. کمک فرآیند پلیمر: به منظور افزایش قابلیت اکستروژن، مستربچ های کمک فرآیند پلیمری به طور گسترده در صنایع پلاستیک استفاده می شوند.

• مقاومت در برابر یووی و قابلیت ضد خورندگی در رنگ دانه معدنی بهتر از رنگ دانه آلی است. پیگمنت ها دانه های رنگی یا همان پودرمعدنی هستند که در صنایع مختلف به منظور ایجاد رنگ در محصولات تولیدی به کار می روند. رنگدانه غذایی یا رنگ خوراکی یک افزودنی رنگی است که برای ایجاد رنگ به غذا یا نوشیدنی افزوده می شود. لب بافت حساسی است و احتمال بروز آلرژی در آن وجود دارد و علاوه براین به دلیل استفاده از رنگ قرمز احتمال بروز آلرژی در این بافت افزایش پیدا میکند. رنگ سیاه و سفید تنها در بخش پیگمنت های طبیعی وجود دارد. ضخامت ذرات پیگمنت با استانداردهای تولید کامل همخوانی دارد.

این جوهر تقریبا با تمام دستگاه های جوهر افشان سازگار است . 5- بهتر است برای خشک کردن از حوله ای با الیاف ریز و متراکم استفاده نمایید. در این حالت اگر پیگمنتر بسیار حرفه ای باشد، می تواند میکروپیگمنتیشن را روی خطوط خارجی لب انجام دهد. آسیبدیدگی در هر مخزن تولیدی، به ویژه در خطوط مخازن اصلی هزینه گزافی را به پالایشگاه تحمیل میکند که این هزینهها بسیار بالاتر از هزینه نگهداری و حفاظت آنها است. این هزینهها میتواند به طور مستقیم در استفاده از رنگها و مواد بازدارنده در فرآیند خوردگی، تعمیر قطعات فلزی یا استفاده از فولاد صرف شود و به طور غیرمستقیم در هزینههای ناشی از خرابی، خطرات زیستمحیطی، تعطیلی و ازکارافتادگی یک کارخانه تاثیرگذار باشد. خوردگی یکی از پرهزینهترین مسائل و مشکلات برای صنعت است که سبب اتلاف هزینههای بسیار زیاد و صرف وقت و کار نیروی انسانی در این زمینه میشود.

البته با انتخاب کاغذهایی همچون کاغذ کوتد یا کاغذ فتو این پایداری بیشتر می شود. در صنعت پلاستیک به صورت سنتی 57:1 بیشتر جاهایی استفاده می شد که عملکرد به خصوص ثبات نوری اهمیت کمتری داشت. رنگدانه های معدنی طبیعی که هنوز اهمیت دارند، از خانواده اکسید آهن میباشند که عبارتند از: گل اخرا ، گل ماشی (خاک سرخ) ، اخرای زرد ، اکسیدهای آهن قرمز زرد و سیاه. رنگدانههای معدنی طبیعی که هنوز اهمیت دارند، از خانواده اکسید آهن میباشند که عبارتند از: گل اخرا، گل ماشی (خاک سرخ)، اخرای زرد، اکسیدهای آهن قرمز زرد و سیاه. این پیگمنت اولین پیگمنت آلی بوده که علاوه بر مشخصات خواص مربوط به پیگمنت های آلی، در نتیجه مقاومت بالایی که دارد، انگیزه تحقیقات بیشتر برای کشف پیگمنت های دید در رنگ های زرد، نارنجی، قرمز و بنفش را با مقاومت های بالا فراهم آورد.