نکات مهم در مورد نظافت ساختمان اداری

در اجرای شیب بندی بام باید مدنظر داشت که در اطراف آبروی باران یک دایره به قطر 0.5 متر فوم اجرا شود چراکه با توجه به ضخامت کم پوکه در این قسمت، بعد از اجرای عایق رطوبتی پیشساخته این قسمت ضعیف شده و امکان شکسته شدن عایق وجود دارد. در وادارها میانی که وادار نیز باید دارای آزادی حرکت جانبی در داخل صفحه باشد، اتصال کشویی و در وادار انتهایی که در انتهای دیوارها نصب میشوند وادار باید در 2 جهت داخل و خارج صفحه مهارشده و تنها دیوار با ایجاد درز در کنار آنها از سازه جدا میشود. در اینگونه بناها به ندرت پنجره تعبیه میشود و نور آفتاب و جریان هوا از بین درز الوارها و در ورودی به ساختمان وارد میشود. درز بین دیوار ستونهای سازهای برابر 0.01 ارتفاع کف تا کف طبقه بالا و درز بین دیوار و تیر سقف برابر 2.5 سانتیمتر یا خیز حداکثر تیر میباشد. ناودانیهای منقطع باید در سقف نیز نصب شوند و برای اتصال میلگرد بستر نیازی به اجرای گیره انتهایی نمیباشد. در این روش دیوار توسط ناودانیهای منقطع یا نبشی سراسری و میلگرد بستر در ارتفاع حداکثر 1 متر، در جهت عمود بر دیوار مهارشده و توسط درزهای ایجادشده در اطراف دیوار، در داخل صفحه آزادی حرکت جانبی خواهد داشت.

در این روش محل اجرای دیوارها و بازشوها توسط نبشی دوبل بهصورت قاب اجراشده و دیوارچینی میشوند. اما با توجه به اینکه برای انتشار قانون نیاز به زمان میباشد، همچنان شاهد هستیم که از روشهای قدیم یعنی نبشی نیز برای مهار لرزهای دیوارها استفاده میشود. این نرم افزار با دریافت مشخصات ساختمان شما هزینه های بخش های مختلف عملیات ساخت و مصالح مورد نیاز هر بخش رو با استفاده از قیمت های روز براتون بصورت تخمینی محاسبه میکنه. ستون های هر طبقه نیز با توجه به نقشه های طراحی شده توسط مهندس سازه در کارگاه آماده می شوند و به کمک جرثقیل در جای خود نصب می شوند. از ویژگیهای طراحی پایدار آن میتوان به پانلهای خورشیدی بال مانند آن باقابلیت تنظیم اشاره کرد که به زیباییشناسی آیندهنگر ساختمان اضافه میکند و سیستم پمپاژ که آب سرد از کف خلیج گوانابارا در نزدیکی خود را در سیستم تهویه مطبوع خود استفاده میکند. معماری از جمله هنرهایی است که در ایران قدمت بسیار زیادی دارد و ایران به خاطر وجود معماران خلاق و هنرمند توانسته امضای خاص خود را در معماری حفظ کند. بهطور مثال نیروی زلزله و باد از جمله نیروهای دینامیکی و جانبی هستند که به سازه وارد میشوند.

هر روز یک قسمتش را می ­سازند و پس از ماه ­ها یک ساختمان کامل و نو و آماده اسباب­ کشی خواهد بود. در ابتدا ستون ­ها به خصوص ستون ­هایی که بار بیشتری تحمل می ­کنند (ستون­های باربر) ساخته م ی­شوند و بعد از آنها ستون­های دیگر را می­ سازند. منظور از ساختمان های بنایی ساختمان هایی هستند که مصالح آن ها از آجر، بلوک سیمانی یا سنگ ساخته شده اند و در آن ها تمام یا قسمتی از بار های قائم توسط دیوار هایی با مصالح بنایی تحمل می شود. فنداسیون بخش پایینی یک ساختمان است و بار گرانشی ساختمان را به زمین منتقل می کند. یا اگر فعالیت مجموعه ای در زمنیه تکنولوژی می باشد نمای آن دارای شاخصه های متفاوتی نسبت به یک ساختمان اداری با فعالیت معماری می باشد.

وی تصریح کرد: پس از این دیدار و با پیگیریهای صورت گرفته، مجتمع مسکونی سبحان تحویل بانک مسکن شد تا دستورالعملهای واگذاری این واحدها به افراد متقاضی واجد شرایط صادر شود. در این نوع طراحی نمای مجتمع مسکونی که بیشتر در مساجد و اماکن مذهبی استفاده می­شود، دارای ویژگی منحصر به فرد و المان­های مشخصی دارد ازجمله قوس­ها، کاربندی­ها، مقرنس­کاری­ها و کتیبه­ها و ستون­ها و گره­ها. البته بدون شک سایر ملاتهایی که برای ساخت نمای بیرونی ساختمان استفاده میشوند، نمای بیشتری دارند. این بلوکها که حاصل اختلاط ماسه سیلیسی، آهک، سیمان، پودر آلومینیوم و آب میباشند ازلحاظ سبک بودن، عایق بودن، اجرای سریع، برش راحت و پیچ خور بودن به نسبت سایر بلوکهایی که تا به اینجا معرفی شد بهتر هستند. این دیوارها ازلحاظ عایق صوت و حرارت بسیار عالی عمل میکنند و تنها عیب آنها اشغال فضای بیشتر به نسبت سایر بلوکها میباشد. طبق مصوبه سیصد و شصت و پنجمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی مورخ 77/08/22، از بین 140 واحد درسی که یک دانشجوی معماری باید در طول دوران تحصیل خود بگذراند، تنها 2 واحد درسی برای تاسیسات الکتریکی ( نور و صدا ) و 2 واحد برای تاسیسات مکانیکی ساختمان پیش بینی شده است. قبل از این که بتوانید به عنوان یک معمار به مشغول به کار شوید، باید خود را با مهارت های لازمه ی این حرفه آشنا کنید.

در ادامه مطلب مراحل صفر تا صد ساخت ساختمان به طور کلی آوده شده است. اسکلت بندی شامل ستون ها و تیرچه ها شده و بایستی مطابق اصول پیاده سازی شوند، به گونه ای که وزن ساختمان به طور متعادل توزیع شود. 4-پي ها را نسبت به نوع مصالح و سيستم ساخت مي توان به دو گروه تقسيم كرد. مصالح ساختمانی همانطور که بیان شد بر اساس چند دسته از جمله نوع ترکیب و کاربرد تقسیم میشوند. از جمله ی مهم ترین نقشه های سازه ای می توان به نقشه های اسکلت ساختمان، پی و ستون ها، دیوارهای برشی و باربر، و نقشه های تیرریزی سقف اشاره نمود. آخرین مرحله از سفتکاری ساختمان، شیب بندی بام میباشد؛ که بعد از اجرای دیوارهای پیرامونی و جانپناه بام انجام میشود. قبل از وقوع زلزله کرمانشاه و ابلاغ پیوست ششم، بحث مهار لرزهای با عنوان نبشی کشی دیوارهای پیرامونی انجام میشد و در این روش نیز دیوارها به میزان 4 سانت از دیوار جداشده و توسط نبشی در کنار ستون مهار میشدند. قبل از اجرای شیب بندی بام لازم است که نسبت به عایق کردن سقف بام اقدام گردد. اگر بخواهیم یک اسکلت فلزی را مثال بزنیم میتوانیم بگوییم که در این نوع اسکلت، با مهاربندی هم مرکز، اگر آرماتورهای سقف را هم در نظر نگیریم، به ازاء هر متر مکعب از ساختمان تقریبا 40 الی 70 کیلوگرم آهن نیاز داریم.

قرارداد تخریب ساختمان از انواع سایت m2oarchitects قرارداد پیمانکاری است. در خصوص قرارداد پیمانکاری ساختمان و به صورت کلی انواع قراردادهای پیمانکاری، به طور مستقیم در متن قانون مدنی مطلب خاصی ذکر نشده است. مرحله اول اتمام اجرای دیوارکشی، حفر چاه آب و فاضلاب، گودبرداری و اجرای سازه نگهبان که در جدول زمانبندی (جدول بالا) تحت عنوان اتمام سازه نگهبان و گودبرداری ذکر شده است. حتماً بررسی کنید که ابعاد ستونها و ضخامتشان با چیزی که در نقشه فنی ذکر شده، تطابق داشته باشد. لطفا پلان ساختمان مسکونی که خریداری کردید رو از طریق تلگرام یا واتساپ به شماره پشتیبانی ۰۹۹۰۲۲۰۱۹۶۱ ارسال کنید تا آن را با دقت بررسی و راهنماییتان کنیم.

این برج دیدبانی با ۱۸۴ متر ارتفاع، ۴۲ متر عرض و ۸۶۶۰ تن وزن، علاوه بر داشتن ۲۵ میله برق گیر، می تواند در مقابل وزش باد ۸۹ متر بر ثانیه یا ۳۲۰ کیلومتر در ساعت و همچنین زمین لرزه هایی به بزرگی ۹.۱ ریشتر مقاومت کند. سنگ تاج در چفته است و استحکام سازه را تضمین میکند و همچنین نقشی تزئینی نیز دارد. خسارات جانی و مالی بجا مانده از زلزله کرمانشاه نیز نشان از صحت این گفته دارد. این کار به این جهت انجام میشود که در زمان وقوع زلزله یا وارد شدن بارهای جانبی به ساختمان، سختی اجزای سازهای و غیر سازهای باهم درگیر نشوند. بعد از وقوع زلزله کرمانشاه نشریهای با عنوان پیوست ششم استاندارد 2800 توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منتشرشده و مطابق این نشریه، تمام اجزای غیر سازهای ساختمان که دیوارها نیز یکی از این اجزا هستند باید از اجزای سازهای جدا شوند. تمام این اقدامات با هم پاکسازی محل ساخت نامیده می شود. لازم است در اینجا به این نکته اشارهکنم که هزینه اجرای مهار لرزهای بر اساس پیوست ششم در بسیاری موارد کمتر از اجرا مطابق با ضوابط قدیم میباشد. متأسفانه در این روش نیز نبشیها توسط میلگرد به کف و سقف متصل میشوند که حتی ازلحاظ ضوابط قدیم نیز مشکل داشته و موردقبول نمیباشد.

7 – در صورت امکان داکت های تأسیساتی در سقف قبل از بتنریزی جانمایی و اجرا گردند. نکته: ریشه میلگردهای ستون یا میبایست داخل سقف با رعایت طول مهاری خمشده یا مطابق با پیوست ششم بهصورت ستونک بتنی با ارتفاع 130 سانتیمتر اجرا شوند. بتن اکسپوز نوعی تایل پیش ساخته بتنی می باشد که امروزه در نمای ساختمان های زیادی استفاده می شود. همه ساختمان­ ها که اسکلت بتنی و یا فلزی دارند به آرماتور بندی احتیاج دارند. اسکلت بندی موجب حفظ وزن ساختمان و محافظت از آن در برابر فشارها و تنش ها می گردد. بعد از اسکلت بندی ساختمان، ساخت سقف شروع می ­شود.

در طراحی مسکونی باید تدابیری اندیشید، تا از شدت مستقیم نور کاسته شود. معمار باید قادر باشد شما را با توجه به اصول، شرایط خاک و آخرین قوانین مربوط به قطعه زمین مورد نظرتان، شما را راهنمایی کند. ساختمانهای هوشمند ساختمانهایی هستند که قادرند خود را با شرایط محیطی خارج و داخل بنا تطبیق دهند. راجع به نیازها و درخواست های خود با معمار صحبت کنید. معماران آن فرشاد مهدی زاده و احمد بطحائی دو معمار نامدار ایرانی هستند که این ساختمان را در دو طبقه با دو کاربرد متفاوت طراحی کرده اند. ۳. فرهنگ و خصوصیات افراد، فرهنگ، آداب و رسوم و اعتقادات هر منطقه با سایر مناطق در جهان متفاوت است. با توجه به بازار نابسامان و اقتصاد با پایه های لرزان کشور صنعت ساختمان سازی مانند هر صنعت دیگری دستخوش مشکلات خرید مصالح با قیمت های بالا و فروش سخت ساختمان است. یکی از مشخصات یک ساختمان محکم، توجه به مباحث بهینه سازی مصرف انرژی در این مرحله از ساخت و ساز است. وادارهای میانی در کف دارای اتصال مفصلی و در بالا یعنی زیر سقف دارای 2 نوع اتصال کشویی و اتصال تلسکوپی هستند که هر یک به نسبت موقعیت نصب این وادارها باهم تفاوت دارند.

مطلب پیشنهادی: اجرای نمای ساختمان، کلاسیک یا مدرن! معماری پسامدرن. این سبک، که در دهۀ ۱۹۸۰ در امریکا، انگلستان، و ژاپن ظهور کرد، کارکردگرایی جنبش مدرن را مردود می شمارد و آمیزه ای التقاطی از سبک ها و نقش مایه های غالباً کلاسیک را جانشین آن می کند. یک مشتری به آنها می گوید، باشند و این ایده ها را به طرح های ساختاری خلاق تبدیل کند. بلوک سیمانی طرح لیکا: که از مصالحی مانند پوکههای معدنی، ماسه و سیمان یا پرلیت و ماسه و سیمان ساخته میشود. ابعاد فواصل ایجادشده بین دیوارها و اجزای سازهای در این روش نیز مانند روشهای قبل است و تنها تفاوت در ابزاری است که برای مهار لرزهای دیوار استفاده میشود. قبل از اجرای فونداسیون یک لایه بتن مگر یا همان سیمان مگر (کم سیمان) اجرا می ­شود. این گونه ساختمان ها در کشور ایران به دلیل کمبود منابع چوبی به تعداد کم تری ساخته می شود.

بیش از 30 سال سابقهی فعالیت در زمینهی مواد شیمیایی صنعتی، گواه این مدعاست. بستگی دارد. شرکت کارن سازه یکی از شرکت های معتبر و شناخته شده در سراسر کشور میباشد این شرکت سالهاست در این حوزه فعالیت میکند و از مهندسین زبده که تجربه بالا در زمینه تولید و ارایه خدمات در انواع پروژه ها را دارد. بسته به ماهیت شرکت معماری ، ترجیحات کارفرما و قوانین صلاحیت محلی، معماران در این مرحله به روشهای مختلف درگیر خواهند شد. تاثیر گذار است. همیشه از مشاوره و نظر یک معمار آگاه و با تجربه درباره قوانین ساخت برای تایید و چک کردن نقطه ای که در نظر دارید، استفاده کنید. یکی دیگر از تفاوت ها قیمت است؛ اغلب کارها و پروژه های معماران گران تر از طراحان ساختمان است، هرچند این قضیه همیشه بدین صورت نیست. به یاد داشته باشید که سنگ مصنوعی تماما ساخته دست بشر نیست! جای تعجب نیست که معماری پایدار به یکی از مهمترین عوامل در ساخت ساختمانها و شهرها تبدیل شده است. معیار انتخاب زمین برای ساخت خانه برای فردی که می ­خواهد برای خانواده ­اش ساختمان بسازد با فردی که کارش ساختمان­ سازی است متفاوت خواهد بود. پس مرحله بعد شناخت اقلیم منطقه تا بتواند برحسب شرایط محیطی دست به انتخاب مصالح و طراحی فضاهای ساختمان بزند.

با برنامهدهی فضا با توجه به عملکرد میشد بهینهترین اندازهٔ لازم برای هر اتاق را به دست آورد و بنابر آن خانههایی حداقلی ساخت. این عملکرد در سازه کشتی در صنایع کشتیسازی نیز از اهداف طراحی است. ب – استماع گزارش عملکرد سالیانه هیأت مدیره و اعلام نظر نسبت به آن. این عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تاکید کرد:تجارب و درس آموخته های اجرای قانون نظام معماری و ساختمانی (۱۳۵۲) و اصلاحیه آن (۱۳۵۶)، قانون نظام مهندسی ساختمان (۱۳۷۱)، قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان (۱۳۷۴) و آیین نامه های اجرایی آن، گنجینه ای است، که می تواند مورد بهره برداری اصلاح کنندگان قانون فعلی قرار گیرد. مجتمع نارسیس در الهیه تهران واقعشده است.