میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور چگونه است؟

در نظر گرفتن سایز دیزل ژنراتور برای جلوگیری از کم شدن بار یا کمبود توان ضروری است و این عمل به وسیلهٔ الکترونیک مدرن به ویژه بارهای غیرخطی دشوار شدهاست. انجام این کار باید با دقت بالایی انجام شود، زیرا در صورت وجود کمترین خطای محاسباتی، آسیب جدی به ژنراتور و یا موتور وارد خواهد شد، پس لازم است تا انجام آن توسط یک فرد متخصص و با تجربه، صورت گیرد. این تنظیم کننده ولتاژ را در عمل برمی انگیزاند و سیکل بالایی شروع می کند. با توجه به نکات بالا دیزل ژنراتور اغلب با یک پوشش محافظ در برابر باران و برف ،گردو خاک وبی صدا ساخته میشوند. 3) طبقه بندی با توجه به روش پذیرش هوا ، حالت فوق شارژ (تنفس طبیعی) و سوپرشارژ وجود دارد. سیستم سوپرشارژ شباهت زیادی به توربوشارژ دارد که بهجای استفاده از گازوهای اگزوز از میللنگ چرخشی اتوموبیل استفاده میکند.

انواع دیزل ژنراتور

میدان مغناطیسای که با بهگردش درآمدن روتر داخل استاتور تشکیل میشود باعث ایجاد جریان متناوب AC میشود که در قسمت خروجی دیزل ژنراتورها، برق را دریافت میکند. این جریان DC منتهی به روتور/آرماتور است که میدان الکترومغناطیسی است است بعلاوه میدان مغناطیس چرخشی روتور/آرماتور. به طور معمول، ژنراتورهای بزرگ مانند آنهایی که در حمل و نقل استفاده میشوند از سوخت دیزل استفاده میکنند که در این صورت به این موتور برقها دیزل ژنراتور میگویند. ژنراتورها همچنین برای سرد نگه داشتن محمولههای یخچال در حین حمل و نقل جادهای، زمانی که نیروی ساحلی یا کشتی در دسترس نیست استفاده می شود. ژنراتورهای خانگی آماده به کار با ژنراتورهای قابل حمل متفاوت هستند که با بنزین کار می کنند و در هر قطع برق باید به طور دستی به منبع انرژی خانه شما متصل شوند. با این حال، برای بسیاری از صاحبان خانه، قدرت ثابت و با کیفیت یک ژنراتور خانگی ارزش هزینه اضافی را دارد.

زا دو بخش موتور دیزلی و ژنراتور تشکیل شده است.

سپس مجددا دیزل ژنراتور بر روی آن نصب میگردد. پارامتر های فوق مربوط به انتخاب صحیح مکان نصب دیزل ژنراتور مورد نظر می باشد. دیزل ژنراتورها که شاید شما هم نام آنها را تحت عنوان “موتور برق” شنیده باشد در مکان های استفاده می شوند که به شبکه برق متصل نیستند. مزیت دیزل ژنراتورها، توانایی آنها برای رفتن به هر جایی و تامین برق است، حتی در مکانهایی که به شبکه برق متصل نیستند. وقتی به عنوان منبع اصلی تغذیه استفاده میشود (به عنوان مثال وقتی منبع تغذیه وجود ندارد یا شبکه برای استفاده از آن خیلی ضعیف است) از این به عنوان حالت جزیره (و یا حالت ذخیره) یاد میشود. هنگامی که منبع تغذیه از کار افتاد، اتصال یک ژنراتور بدون جدا کردن آن از شبکه منجر به تغذیه مجدد شبکه میشود. آن دسته از افرادی که قصد استفاده از یک دیزل ژنراتور را به این منظور دارند، بهتر است تا اطلاعات مختلفی را در خصوص ساختار کلی این دستگاه ها به دست بیاورند.

موتورهای دیزلی می توانند با انواع مشتقات نفت خام کار کنند. به هرحال موتورهای دیزل می توانند بر روی تنوع وسیعی از سوخت ها عمل کنند و به پیکربندی بستگی دارد از طریق سوخت دیزل eponymous که عموماً از نفت خام به دست می آید، معمول هستند. آب تازه یا خام گاهی اوقات به عنوان خنک کننده برای ژنراتورهاست اما این اکثرا محدود به موقعیت های خاصی مانند زنراتورهای کوچک کاربردهای شهری یا واحدهای بسیار بزرگ تا ۲۲۵۰ کیلووات و بالاتر می شود. این موتور دیزل ژنراتور 30 کیلوواتی معمولاً با توان 25 کیلووات و سرعت 1800 دور بر دقیقه به مدت زمان طولانی کار خواهد کرد. همزمان با چرخاندن میل لنگ توسط موتور دیزلی متصل به ژنراتور، محور اصلی ژنراتور درون محفظه آلترناتور می چرخد و این حرکت با سرعت بالا، باعث چرخش آهن ربا درون سیم پیچ ژنراتور می شود. میتوان آن را متناسب با تعداد ضربه، روش خنک کننده، روش پذیرش هوا، تعداد سیلندر، ترتیب سیلندر و سرعت چرخش طبقه بندی کرد.

در حال حاضر، تمام هتل های 5 ستاره، بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، سازمان های ارتباطی، واحد های تولیدی، ساختمان های تجاری، مجتمع های تفریحی، صنایع بزرگ، تاسیسات اضطراری، کارخانه های استخراج معدن و مراکز داده ای فن آوری اطلاعات و ارتباطات نیازمند ذخیره برق بدون قطعی هستند. دیزل ژنراتور با تبدیل سوخت دیزلی به الکتریسیته، قادر است برق مورد نیاز کارخانه ها، محیط های صنعتی، پروژه های ساختمانی، جاده ها و راه آهن، نمایشگاه ها، بیمارستان ها، سازمان ها و ادارات، سینماها، مجموعه های ورزشی، پروژه های مختلف بین شهری و دور دست را فراهم کند.

سیم پیچ محرک: تبدیل جریان DC به جریان AC- سیم پیچ محرک الان کارکردی مشابه سیم پیچ اولیه استاتور است و جریان AC کمی تولید می کند. متناسب با کاربری های مختلف می توان از آن به طور اتوماتیک در حین قطع جریان برق و یا به صورت دائمی استفاده کرد. موتورها معمولا پس از 250 یا 500 ساعت نیاز به سرویس دارند، اما فاصله سرویس توسط سازنده موتور مشخص میشود. سیستم روغن کاری بعد از هر چند ساعت کار دیزل ژنراتور برای کارایی بهتر و افزایش طول عمر دستگاه انجام می شود. انواع دیزل ژنراتور ولوو پنتا به دلیل قابلیت اطمینان و کارایی توسط گروه ولوو مشهور هستند.

فارادی کشف کرد که جریان بالای بار الکتریکی می تواند توسط حرکت رسانای الکتریکی مانند سیمی که شامل بار الکتریکی در میدان مغناطیسی است القا شود. کار ژنراتورهای مدرن امروز بر مبنای القای الکترومغناطیس کشف شده توسط مایکل فارادی در سال ۱۸۳۱ می باشد. پیداست، معمولاً در صنایعی که تقاضای برق زیاد است، استفاده میشود. آلایندگی کم یکی دیگر از امتیازات برخی از ژنراتورها است، اما مانند هر نوع موتور، ژنراتورها نیز بدون توجه به اینکه در کجا کار میکند، به تهویه کافی نیاز دارند. هنگام خرید یا فروش پمپ کار کرده، باید به توان مشترک و توان ذخیره توجه کنید.

هیچ قطعه اضافی به جز سیستم ورودی هوا استفاده نمیشود.

در طی عملکرد نرمال در هم زمان سازی با شبکه نیروگاهی برق با پنج درصد افت سرعت کنترل اداره شده اند. اگر این مسئله را به اتومبیل ربط دهید، با سرعت 50 کیلومتر در ساعت یا 80 کیلومتر در ساعت، در 500 ساعت رانندگی، 40،000 کیلومتر خواهد بود. ژنراتور نیز رو به افزایش خواهد بود. هنگام انتخاب دیزل ژنراتور باید به نوع انرژی مصرفی آن دقت کرد. هیدروژن گرما را از بین می برد و آن را از طریق تبادل گر گرمایی در مدار خنک کنندگی ثانویه هستند که شامل آب دمیرالیزه بعنوان خنک کننده است. جالب است بدانید که میزان آلودگی صوتی یک دیزل ژنراتور در شرایط معمولی 104 دسی بل است. انرژی دورانی با چرخاندن یک سیم پیچ در یک میدان مغناطیسی به الکتریسیته تبدیل میشود.

لازم است که سیستم خنک کننده و تهویه ای باشد تا با گرمای تولید شده در این فرآیند سایت کاراسهند کنار بیاید. اما امروزه به این دلیلی که ژنراتورها و دیزلها به روش جدیدی تولید میشوند و نیاز به هم محور شدن موتور و ژنراتور توسط کوپله کار نیست، این فرآیند در ایران نیز، قابل اجرا شده است. وجود نوسان در ولتاژ باعث خراب شدن دستگاه های الکتریکی متصل به دیزل ژنراتور می شود. مکانیسم ژنراتور را می توان با درک کار پمپ آب فهمید که باعث جریان آب می شود اما واقعا آبی ایجاد نمی کند و فقط آب جریان می یابد. از این فیلتر برای هوا گیری سریع و راه انداختن جریان سوخت در فیلتر و سیستم سوخت رسانی هنگام سرویس و تعویض فیلتراستفاده می شود. فیلتر های کاغذی در دو نوع یکپارچه یا یکبار مصرف و با المنت قابل تعویض ساخته می شوند. دیزل ها از نظر طراحی به دو دسته V شکل و I شکل تقسیم می شوند.

دیزل ژنراتور چیست این موتورها دارای راندمان بالا، هزینه های كم نگهداری و سایر ‫شرایط مورد نیاز مشتریان است. مجموعه دیزل ژنراتور کاشانی انواع دیزل ژنراتورها و موتوربرقها را با خدمات پس از فروش، تست، راه اندازی و آموزش به مشتریان خود ارائه میدهد. نسبت وزن به قدرت این دسته از بقیه انواع کمتر و سرعت بارگیری و راه اندازی آنها بیشتر است. 6) بر اساس طبقه بندی سرعت چرخش ، موتورهای دیزلی ساخته می شوند تا در هر دو سرعت کم ، متوسط یا با سرعت بالا بچرخند. دیزل ژنراتور زا دو بخش موتور دیزلی و ژنراتور تشکیل شده است. 1. رگولاتور ولتاژ: تنظیم کننده ولتاژ جهت بخش کوچکی از خروجی ژنراتور است که ولتاژ AC را دریافت کرده و آن را به جریان DC تبدیل می نماید.

CIS خصوصیت گرانی نیست اما نقشی مهم در دوام پذیری موتور بازی می کند به ویژه اگر نیاز باشد تا ژنراتور را اغلب برای مدت زمان طولانی استفاده کنید. این رتبه بندی قابل اجرا بر روی تمامی ژنراتورها نیست. تمامی بیمارستان های دولتی و خصوصی به یک یا چند مولد برق تجهیز شده اند تا در مواقع اضطراری و وقوع حوادث غیرمترقبه مثل سیل یا زلزله بتوانند برق مورد نیاز را تامین کرده و به بیماران خدمت رسانی کنند. برای مثال تصور کنید که شب گذشته باران باریده بود یا اینکه گرد و غبار زیادی منطقه را فرا گرفته باشد. ژنراتور 1500 دور پرمصرف ترین نوع دیزل ژنراتور بهحساب میآید و از یک سیلندر تا 16 سیلندر قابل تولید است که بسته به سایز ژنراتور متفاوت خواهد بود. در مواردی که نیازهای بزرگتری برای برق وجود دارد، میتوان چندین واحد کوچکتر را به طور موازی با استفاده از فرایندی که به نام همگام سازی شناخته میشود به یکدیگر متصل کرد.

دیزل ژنراتورهای پر دور معمولا برای تولید بار اضطراری بکار می روند و ژنراتورهای کم دورتر تامین کننده بار پایه هستند. مجموعه دیزل ژنراتور به طور کلی از چهار قسمت تشکیل شده است: موتور دیزل، ژنراتور سنکرون AC، صفحه کنترل و پایه مشترک. 1. باید به نوع بلبرینگ ژنراتور بسیار دقت نمود، ژنراتور میتواند جفت بلبرینگ (شفت دار) و یا تک بلبرینگ (صفحه دار) باشد. پس از مطمئن شدن از هم مرکز شدن صفحه کوپلینگ با پله فلایویل، پیچهای درون آن به میزان مورد نیاز و مشخص شده ای با استفاده ترکتمر، محکم میشوند. این باتری نیز به مانند سایر باتری ها نیاز به شارژ شدن و شارژر دارد.

کاربرد دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها با توجه با برند، رنج توان یا کاربرد آن می توانند شکل و ظاهری متفاوتی داشته باشند اما به طور پیش فرض از یک پیکربندی واحد تشکیل شده اند که اصلی ترین بخش های آن موتور و ژنراتور آن می باشند. گازهای اگزوز توسط ژنراتور از هر نوع موتور دیزلی یا گازوییلی خارج می شوند و شامل مواد شیمیایی به شدت سمی بودند که نیاز دارند بطور مناسبی مدیریت شوند. روتور/ آرماتور: تبدیل جریان DC به ولتاژ AC – روتور/ آرماتور الان ولتاژ بیشتری AC را در سیم پیچ استاتور است که ژنراتور الان خروجی بیشتری ولتاژ AC تولید می کند.

• ماژولار بودن (امکان باز و بست ساده و کامل کانوپی دیزل ژنراتور بدون آسیب جهت تعمیرات جزئی و یا اساسی) . عمر مفید کنتاکتور ها تقریبا زیاد است و می توانند طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند با وجود اینکه ممکن است کنتاکت ها چندین و چند بار روزانه یا حتی در ساعت باز و بسته یا قطع و وصل شوند. موتور و ژنراتور از روی آن باز میشوند و با استفاده از رنگ الکترواستاتیک یا ضد زنگ، رنگ میشود. هر دیزل ژنراتور از دو جزء اصلی تشکیل شده است، ژنراتور – یا دینام – و موتور. دیزل ژنراتورها برای تولید برق از ترکیب دو تجهیز اصلی خود یعنی موتور دیزل و آلترناتور استفاده میکنند. از دو جز اصلی تشکیل شده یکی موتور الکتریکی و دیگری ژنراتور که با هم کار میکنند. هیچ قطعه اضافی به جز سیستم ورودی هوا استفاده نمیشود. برخورد هوا به کاسه روغن مقداری زیادی از گرد و خاک و کثافات آنرا می گیرد، چرا که این ذرات معمولاً سنگین تر بوده و در داخل روغن گیر می کنند.

سوالی که دانستن آن کیفیت فعالیت و ادامه روند کار در کارگاه را راحت تر میکند. به هر حال، موتورهای OHV گران تر نسبت به موتورهای دیگر است. روش و خاموش الکتریکی- کنترل استارت اتوماتیک به طور خودبخود ژناتور در طول قطع برق است که بر ژنراتور نظارت می کند در حالی که در حال کار است و بطور اتوماتیک خاموش می شود زمانی که بیشتر دیگر مورد نیاز نیست. CIS ویژگی گرانی نیست اما اگر نیاز است تا از ژنراتور برای دوره های طولانی استفاده کنید بطور ویژه ای نقش مهمی در دوام موتور بازی می کند. اگر صدای کار این دستگاه شما را اذیت می کند می توانید از مدل های بی صدای آن استفاده کنید. گاهی هزینه تصاعدی مصرف برق برای برخی تجهیزات و ماشینآلات صنعتی به حدی افزایش پیدا میکند که ادامه روند تامین انرژی برای آن سیستم مقرون به صرفه نیست.

قیمت دیزل ژنراتور