معماری بیونیک چیست؟

در سال های اخیر شاهد شیوه های نوین از معماری در کشورمان سایت m2oarchitects هستیم. حمایت و نشر نتایج این دو جایزه در هر دو فصلنامه معماری و ساختمان و بین المللی 2A ، فرصتی مناسب برای ارائه الگوهای موثر و شناخت بهتر جریان های معماری معاصر کشورمان است . ارتفاع این خانه، 70 فوت است و دارای 5 اتاق خواب، 3 حمام و اتاق در طبقه بالایی است که منظره ای عالی را ارائه میدهد. آجر و سنگ به علت مقاومت در برابر اشعه ماورابنفش و بارندگی طول عمر بالایی داشته و برای حیاط ادارات، رستوران ها و منازل مورد استفاده قرار میگیرند. دیوارپوش های آلومینیومی دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه بوده و همچنین در معرض هوا دچار اکسید شدگی یا زنگ خوردگی نمی شوند. از جمله دیوارپوش های مناسب برای حیاط خلوت می توان به دیوارپوش های چوبی، آینه ای، شیشه ای، سنگی و چمن مصنوعی اشاره کرد. از جمله مهمترین اقداماتی است که باید هر خانواری انجام دهد. قسمت بارگذاری باید توسط مهندس محاسبه و به صورت دستی انجام گیرد. در روش تحلیل دینامیكی غیر خطی ، پاسخ سازه با در نظر گرفتن رفتار غیر خطی مصالح و رفتار غیر خطی هندسی سازه محاسبه می شود .

جدول زیر، روش محاسبه برای تحلیل لرزهای را نمایش میدهد. برخی از عناوین نمایش داده شده در ساختمان کتابخانه پرفروشترین ژانرهای مختلف ادبی هستند: “وینی پو” از AA Milne” ،451 Fahrenheit” توسط Ray Bradbury، “صد سال تنهایی” توسط گابریل گارسیا مارکز، “Catch-22” توسط جوزف هلر، “ارباب حلقهها” توسط JRR تالکین”رومئو و ژولیت” توسط ویلیام شکسپیر و غیره. عناوین نمایش داده شده، توسط خوانندگان کانزاس سیتی پیشنهاد شده و سپس توسط هیئت امنای کتابخانههای عمومی کانزاس سیتی انتخاب شدهاند. در این کتاب، همانطور که نویسنده آن میگوید “کنکاش روشمندی از طراحی سبز را با حرکت از بیرون به درون تجربه خواهیم کرد: از جامعه محلی و سایت به لایههای مختلف پوسته ساختمان و سپس بررسی تاسیسات و تجهیزات شامل نورپردازی، سرمایش و گرمایش و دیگر موضوعات مرتبط همچون آب، تضمین کیفیت محیط داخلی، حفظ مواد و مصالح و انرزیهای تجدیدپذیر.” همچون سایز آثار نویسنده، زبان تصویر نقش مهمی در انتقال، درک و ثبت مفاهیم نزد مخاطب ایفا مینماید که وجه تمایز آن نسبت به سایر منابع بوده و یکی از نقاط قوت و اهمیت این کتاب است.

اتوکد: یکی از قدیمی ترین نرم افزارهاییاست که در زمینه معماری برای کشیدن پلان و نقشه کاربرد دارد. همچنین در طراحی پلان ساختمان اداری بهتر است واحدهای مختلف طوری چیده شوند که همگی به یک اندازه از نور طبیعی بهره ببرند. در حین پارتیشن بندی بهتر است به دپارتمانهایی که کنار یکدیگر میچینید توجه داشته باشید. امیدواریم از این مقاله در مورد سازه های اسکلت فلزی لذت برده باشید. زمانی که همبستگی بین آزمون های به کار گرفته شده برای اندازه گیری ویژگی های مورد بررسی پایین باشد، آزمون دارای اعتبار تشخیصی (discriminant) است. خدمات افزودنی بتن به منظور اصلاح ویژگی های بتن و در جهت دستیابی به استفاده درست و کارآمد استفاده می شود. ویژگی جذاب آن سقف منحنی سازه است که بازدیدکنندگان می توانند روی آن حرکت کرده و بالا بروند. ایده های خاص و منحصر به فرد از جذابیت بسیار بالا و زیبایی وصف نشدنی برخوردار هستند. همان طور که گفتیم دیوارپوش حیاط باید از مقاومت خوبی در برابر نوسانات دمایی و ضربه برخوردار باشد تا بتواند سالها بر روی دیوارها خودنمایی کرده و زیبایی خوبی نیز داشته باشد.

طراحی گروه مشاور CAAT ، در این ساختمان از صفحات آجری مشبک استفاده کرده اند که علاوه بر سایه اندازی مطلوب و تهویه هوا ، اجازه ی ورود نور طبیعی کافی را به فضاهای داخلی را می دهد و همچنین فضای بیشتری را در تراس برای واحد های کوچک ساختمانی فراهم می کند. هرچند درک این ضرورت کمابیش در ایران در میان دستاندرکاران حوزههای مختلف آموزش و پژوهش، مدیریت و برنامهریزی، فضای حرفهای و حتی سرمایهگذاران اتفاق افتاده است و شاهد تلاشههایی برای توسعه مفاهیم پایداریو ساخت وساز سبز به ویژه در یک دهه گذشته بودهایم، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب راهی طولانی پیشروست. در سراسر جهان، نمادهای ملی و محلی با درک اهمیت موضوع، به سرعت در حال هماهنگسازی این استانداردهابا شرایط محلیاند. سازههای کششی در مقیاس بزرگ همان مفهوم را اعمال میکنند اما با اجزای پیشرفتهتر میتوانند بارهای عظیم و شرایط مختلف محیطی را تحمل کنند. یال تحتانی، یال فوقانی، اجزای قائم و اجزای قطری مجموعه تشکیل دهنده سازه فلزی خرپا هستند.سازه فلزی خرپایی نیرو های کششی و فشاری را تحمل و منتقل می کنند. در این روش، شبکه میلگردهای افقی و قائم به دیوار نصب شده و لایه هایی از بتن به روی شبکه میلگردها پاشیده می شود.

مقاومت بالا در برابر رطوبت نوسانات دمایی، سازگاری با محیط زیست به دلیل استفاده از مواد قابل بازیافت در تولید آنها و همچنین نصب آسان می توانند یکی از بهترین انتخاب ها به عنوان دیوارپوش حیاط خلوت و حیاط به شمار روند. برای ورود به بازار کار طراحی سازه و رسیدن به درآمدهای بالا و تبدیل شدن به یک مهندس عمران موفق لازم است تا اولین قدم که همان خواستن فرد است به موقع برداشته شود. موزه Corpus اولین موزه تعاملی زیست شناسی انسانی است که در نزدیکی Oegstgeest (بین آمستردام و هاگو) در هلند واقع شده است. به این ترتیب، بازدید کنندگان، در مورد زیست شناسی انسان از طریق هر دو عنصر معماری آموزشی و معماری سرگرم کننده، مطالب را یاد میگیرند. نمونههای عمده این را میتوان در طراحی ساختمان منفعل خورشیدی، طراحی سبزتر سقف، مواد قابل تجزیه زیست و توجه بیشتر به مصرف انرژی سازه یافت. این سبک در سطح اروپا از زمان امپراتوری رومان انتشار یافت.

مقدار برش پایه در این روش چنان انتخاب شده است كه حداكثر تغییر شكل سازه با آنچه كه در زلزله سطح خطر مورد نظر پیش بینی می شود مطابقت داشته باشد. در نرم افزار آنلاین متری چند مهم نیست سازه مورد نظر شما چه اسکلتی داشته باشد. • طرح ارجاع کار چیست و چه نقشی در کیفیت فنی ساختمان میتواند داشته باشد؟ توجه به کیفیت و ساختاری که هر یک از تابلوهای مغازه دارند بسیار مهم است. بنابراین چنانچه سهل انگاری در طراحی نقشه، در اجرای نقشه و تهیه سیستم های بی کیفیت باشد، هزینه های بعدی ساختمان بالا خواهد رفت تا جاییکه ممکن است آسیب جدی به ساختمان وارد کند و یا حتی مشکل جدی برای سلامت افراد ایجاد کند. مهندس معمار و مهندس سازه در اجرای دو مورد بالا نقش بسزایی دارند و هدف هر دوی آنها، پایداری ایدهآل سازه و کاربرد بهینه آن است.

به نوشته این گزارش برخی از این ساختمان ها مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفته و می تواند با ورود موج جدیدی از توریست های خارجی همراه باشد. علاوه بر دفاتر شرکتهای صنایع مختلف (مالی، IT، بهداشت، رسانه)، خانه کج، میزبانی جشنوارهها، کنسرتها، نمایشگاهها، کنفرانسهای مطبوعاتی و غیره را بر عهده دارد و عاشقان فرهنگ و سرگرمی را به این مکان، جذب میکند. این، یک عنصر نمادین از منظره پراگ معرفی شد که بانک ملی جمهوری چک، در سال 2005 ، یک سکه طلا با نقوش خانه رقصان به عنوان سکه نهایی سری “قرن 10 معماری ” صادر کرد. اگر از حیاط خلوت به عنوان فضایی دنج استفاده می کنید، برای زیبایی بیشتر آن دیوارپوش چوبی یک گزینه ی بی نظیر می باشد. با اینکه گفته میشود ساختمان های بتنی برای مناطق زلزلهخیز مناسبتر هستند اما طبق گفتهی انجمن سیمان پرتلند (PCA) عملکرد هر ساختمان در هنگام وقوع زلزله عمدتا تابع طراحی ساختمان است و به مواد استفاده شده در آن بستگی ندارد. این ساختمان در شهر زادگاه “سالوادور دالی” در فیگورا، کاتالونیا، اسپانیا واقع شده است و طبق گفته خود “دالی”، ساخت و ساز به معنای “هزارتوی، یک شی سورئالیست عالی” است.

در اصطلاحات معماری به این کلمه پاسیو نیز گفته می شود. این مقاطع به صورت تک یا دوبل در بادبند ها ، ستونچه ها و نعل درگاهی قابل استفاده هستند. این لوور ها با کاستن از شدت آفتاب در جبهه ی جنوبی و با بازی نور و سایه ، فضایی دلپذیر و متنوع برای کاربران ایجاد می کند. آنها بسیار چشمگیر هستند و ساختمان بر روی آن سایه میاندازد. ما بر این باوریم که تنها در سایه همکاری و احترام متقابل ، می توانیم امکان رشد و نمو یکدیگر را فراهم نماییم چرا که خلق بستر مناسب برای هرگونه اصلاح و تغییر احتمالی تنها در گرو پذیرش ماهیت وجودی سایر دیدگاه ها و تلاش در جهت شناخت نسبی آنهاست . اگر به دنبال یک طراحی هنرمندانه هستید، از ترکیب دو یا چند دیوارپوش در کنار یکدیگر غافل نشوید.

اگر به دنبال دکوری جذاب و متفاوت برای دیوارهای حیاط هستید، استفاده از کاشی هایی با اشکال هندسی و چندضلعی یکی از بهترین گزینه هایی است که شما را به هدفتان می رساند. اگر دیوارپوش سه بعدی را برای حیاط منزلتان انتخاب کردید، باید بدانید که این دیوارپوش در کنار یک نورپردازی اصولی و عالی می تواند زیبایی بی نظیری داشته باشد. این دیوارپوش مقاومت خوبی در برابر رطوبت نیز داشته و از این رو می توانند گزینه ای زیبا و مناسب برای پوشاندن دیوارهای حیاط باشند. معماران معروف، خانم و آقای “سوزوتیکی” در ساختن این ساختمان که از نظر فیزیک مخالف است، از نقاشیهای Jan Marcin Sancer، تصویرگر لهستانی بیش از 200 کتاب و مجله کودک، استاد آکادمی هنرهای زیبا در ورشو استفاده کردند. با این توضیح که پنجاه درصد میانی این جمعیت چیزی بین پنجاه تا نود هزار دلار دریافت می کردند. برای انجام این کار، معماران سیستمی از قاب ها را ایجاد کردند. در سال ۱۹۹۲ تعداد ۵۰۰ خانه مسکونی با بهره گیری از سیستم قاب فولادی سبک ساخته شد. خانه CachalotesHouse طرحی از چوب و سیمان است.

این ساختمان واقع در اوهایو، آمریکا، ایده Dave Longaberger، بنیانگذار شرکت The Longaberger، تولید کننده و توزیع کننده آمریکایی است؛ محصولات او سبدهای چوب افرا دستباف و سایر محصولات خانگی و سبک زندگی هستند. از سوی دیگر کتاب در برگیرنده بیشتر مفاهیم پایه و اساسی مطرح در این حوزه است؛ از این رو تمامی افراد و نهادهای مرتبط با حوزه ساختمان را مخاطب قرار میدهد. معماری این خانه عجیب و فانتزی به شکل یک پوسته گوش ماهی دریایی است و توسط معمار “خاویر سنوسیاین” ایجاد شده است؛ او بسیار دوست دارد آن را قطعهای از “Bio-Architecture” با الهام از آثار معماران معروف مانند “آنتونی گائودی” یا “فرانک لوید رایت” بنامد. از اصطلاح سازه یا ساختار در علوم گوناگون مانند مهندسی سازه ،مهندسی مکانیک، مهندسی خودرو، مهندسی شیمی، زیستشناسی، ژنتیک، هوا فضا، اطلاعات رایانهای، علوم فراساحل همانند کشتیسازی استفاده میشود. بعد از حادثه متروپل آبادان همه به ریزش ساختمانهای نوساز حساس شدهاند و حالا فیلمی دو دقیقهای در شبکههای اجتماعی دستبهدست میشود که خالیبودن زیر آپارتمانهای پرجمعیت را نشان میدهد. معمولاً ساختمانهای اداری با توجه به ریز فضاهایی که مورد نیاز است طراحی و اجرا میشود. مقالهٔ پدیدارشناسی نمای ساختمانهای مسکونی و سیر تکوینی توقعات از آن-دکتر جهانشاه پاکزاد خانهها درونگرا طراحی شدند و آبادیها، تمرکز گرا و حول یک فضای اجتماعی میدان گونه به نام محل تجمع با گوشه نگاهی به تاریخ تمدنهای نخستین، از چین و هند(موهنجودارو)گرفته، تا ایران، میان رودان(بینالنهرین)، مصر، یونان و روم به درونگرایی خانههای مسکونی پی میبریم.

بعد از بازسازی معماری خانه در میان ابرها، از آن برای اسکان در تعطیلات استفاده میشد. این نوع پوشش دیوار حیاط زیبایی وصف نشدنی داشته اما باید بدانید که چوب نیاز به مراقبت دارد و باید از واکس و روغن های مخصوص برای نگهداری از آن استفاده کنید. ترکیب چوب و سنگ یا چوب و آجر، سنگ و آینه و چوب، فلز و چوب و شیشه و… برجستگی های دیوارپوش سه بعدی چوب یا سنگ در زیر نور شب بسیار جذاب و غیرقابل وصف خواهد بود. اما باز هم مبحث ۱۹ که مورد سؤال شما بود. در مورد خانهسازی مسئله، ساخت خانههای انبوه، ارزان و باکیفیت بود. یکی از چالش های اصلی پروژه این بود که نمای ساختمان معرف و نمایانگر فضای داخلی آن نیز باشد.

معماری برند پس از تایید و تثبیت ، یکی از مهمترین فانوسهای دریایی برای هدایت کشتی برند در اقیانوس رقابت برندهاست . این “پارک تفریحی برای ذهن” به عنوان محلی برای تدوین، ساخته شده است که تجربهای بینظیر از یادگیری در مورد رویدادهای مختلف طبیعی یا اکتشافات و اختراعات علمی را ارائه میدهد. در این مقاله برخی از بهترین ساختمان ها و پل های ساخته شده در کشور را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این گزارش به توصیف شرایط ایران ازجمله اقتصاد در حال گسترش، رشد تقاضای داخلی برای سبک زندگی مدرن و سرمایه گذاری پررونق در زیر ساخت های گردشگری می پردازد که فرصت های جدیدی را برای فعالان معماری مدرن در این کشور پدیدار کرده است. سیستم­های پیش­ آمده نیز دارای توانایی هایی بالای برای کنترل نور روز هستند اما میزان کنترل نور بسته به موقعیت ساختمان، و شرایط زمانی، روزانه و سالیانه دارد. در این ساختمان، یک زن و شوهر جوان با دو فرزند ساکن هستند و در مکزیکو سیتی، مکزیک واقع شده است. معماری خانهای به شکل کفش، واقع در Hallam، پنسیلوانیا، آمریکا، یک ماکت با ارتفاع 25 فوت است. دفتر مرکزی شرکت Longaberger یک ساختمان هفت طبقه، 180000 فوت مربع است که شکل بزرگترین فروشنده شرکت، “Basket Market Market” را شکل میدهد.