معماران معروف جهان و آثار مهم آنها -۳۰ معمار برتر جهان معاصر

از خصوصیت ­های سبک مدرن استفاده از خطوط صاف و مستقیم، استفاده از مصالح طبیعی مانند فلز، چوب چرم و الیاف طبیعی و پالت رنگی خنثی هستند. یکی از مهمترین مهارتهای مورد نیاز برای موفقیت و پیشرفت در مهندسی عمران، تسلط بر روی نرمافزارهای عمومی و تخصصی است. از مهمترین خصوصیات سبک هایتک استفاده از فلز و شیشه در ساختمان است. این نورگیر بین دیوار پوشیده از سنگ و بخش اصلی خانه قرارگرفته و نور را به زیرزمین می تاباند. محبوب ترین جاذبه هنری موزه لوور، تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی می باشد. طبیعی است که همانطور که در عرف مرسوم است این اثر در ارزیابی رسمی برخی ساختمانها مانند مغازه های تجاری اثر کمتری دارد. میزان پایداری خاک در این نوع سازه نگهبان به عمق مدفون، مقاومت خمشی و وجود/عدم وجود المانهای مهاری بستگی دارد. شکل سطح مقطع ستونها معمولاً به مقدار و وضعیت بار وارد شده بستگی دارد. همانطور که می دانید در کنار هر مزیتی یک سری معایب نیز وجود دارد.

این امر موجب می شود در صورت خروج اضطراری، تجمع افراد به یک سمت و یک خروجی نباشد. موجب افزایش بهرهوری میشود. به دلیل اینکه کلیه واحد های این ساختمان ها بصورت دمونتاژ تولید میگردند و در مدت زمان کوتاهی و بدون نیاز به واحدهای تکمیلی در محل مورد نظر نصب میگردند در صنعت ساختمان به آنها خانه های مدولار نیز گفته میشود. خانه ای را تصور نمایید که در مدت زمان کوتاهی پس از تصمیم گیری، مخصوص شما ساخته شود و باز در مدت زمان کوتاهی در مکان مورد نظر شما با جزئیات درخواستی شما بصورت آماده بهره برداری برپا گردد. برای کسانیکه که آرزو دارند در زمان کوتاهی صاحب خانه شوند خانه های آماده گزینه ی قابل اهمیتی است.

در طراحی نما باید دقت شود که نما یک صفحه­ی دو بعدی نیست و باید به صورت سه بعدی طراحی شود تا ارتباط بصری ایجاد شود. در آخر باید افزود که باتوجهبه اینکه نیازها و سلایق مختلف در طراحی دکوراسیون فضای اداری دخیل است، بهتر است پلان فضای اداری طوری طراحی گردد که بتوان در آینده در آن تغییراتی را اعمال نمود. بهترین انتخاب برای کف خانه در این سبک، پارکت چوبی است، تا بافت طبیعی پارکت فضای سرد و خنثی ایجاد شده توسط رنگ­های خنثی را از بین ببرد. اشاره کرد و در طراحی نما به این سبک می­توان از سر ستون­های تخت جمشید و … برای رسمی کردن فضای خانه می­توان از مبلمان و اثاثیه­ای با چوب تیره استفاده کرد و در صورت خودمانی کردن فضای خانه از مبلمانی با رنگ­های روشن استفاده می­شود. البته باید در نظر داشت که چوب برای مناطق بارانی مناسب نیست. این راهکارها هم کارکرد هم زیباشناختی برای ارتقای کیفیت زندگی ساکنان و از نظر زیباشناسی جذاب هستند.

در طراحی مجتمع مسکونی پس از بررسی بستر سایت، به طراحی پلان مسکونی با توجه به دستور نقشه پرداخته می­شود. این آپارتمان مسکونی در تهران قرار دارد و دارای نمایی مدرن می باشد. خانه های پیش ساخته پانلی که دارای طراحی مدرن و خلاقانه میباشند به دلیل داشتن مزیتهایی چون قیمت مناسب و تولید و نصب سریع با آخرین تکنولوژی، مورد انتخاب کسانی قرار میگیرد که تصمیم به خرید خانه دارند. در پروژههای مختلف ساختمانی این معماران هستند که نظر نهایی را در مورد زیبایی کار میدهند و تأیید میکنند که ساختمان مورد پسند مشتریان قرار میگیرد. در این طراحی پلههایی از بیرون در کنار سازه قرار گرفته که مردم میتوانند به واسطهی آنها روی ساختمان قدم بزنند.

در قوانین فعلی مسئولیت اجرای کار با مهندس مجری و مسئولیت نظارت نیز با مهندس ناظر و هم مهندس مجری و هم مهندس ناظر باید بر روند اجرای پروژه ساختمانی نظارت کرده و در صورتیکه پیمانکار از حدود مقررات قانونی یا نقشههای مصوب تخلف کند، موظف هستند تا از شهرداری محل بخواهند تا از ادامه کار جلوگیری و بر ضرورت اجرای قانون تاکید کند. در ادامه به بررسی بیشتر رنگهای پرکاربرد ساختمانی میپردازیم. در اینجا رنگهای ملایم و شکلهای منحنی، ساختمان را در محیط شهری سبکتر نشان میدهند. نمای بتن اکسپوز میتواند رنگهای مختلفی داشته باشد. معماری میتواند خصوصیات روانی ما را شکل دهد. اما آیا تنها قدیمی بودن ساختمان است که اهمیت بازسازی را نشان می دهد؟ نوع مصالح ساختمانی به کار رفته در بناهای مختلف و میزان کیفیت آنها و همچنین طول عمر بناها از جمله فاکتورهایی هستند که زمان بازسازی و نوسازی ساختمان ها را مشخص می کنند.

این آلاچیقهای کوچک دارای پلههایی هستند که مردم میتوانند از بیرون ساختمان وارد فضای سرسبز روی سقف شوند. معمارانی که مشغول طراحی پلان مجتمع مسکونی هستند، علاوه بر تسلط بر معماری باید به فضای روانشانسی خانواده و محیط زندگی افراد نیز مسلط باشند. ۴ مرحله طراحی مجتمع مسکونی چیست؟ جدیدترین و بهترین پاسخ به سوال ” طراحی معماری چیست؟ این شرکت معماری بریتانیایی بهعنوان بخشی از بازسازی منطقه تورانومون-آزابودای در توکیو، ساختمانهای چند کاربردی را طراحی کرده است که از نظر مؤسس شرکت یعنی توماس هیترویک مانند “آلاچیقهای باغ مانند” است. بر اساس مصوبه اخیر کمیسیون ماده پنج، زمینهای خیلی کوچک با مساحت ۵۰ تا ۱۰۰ مترمربع که عمدتا در بافتهای فرسوده واقع شده اند، یکی از قطعات هدف تسهیل ساختوساز هستند که کمیسیون ماده پنج به آنها اجازه داده است ساختمان مسکونی چهار طبقه ساخته شود؛ ضمن اینکه تامین حداقل یک واحد پارکینگ در این ساختمانها از این پس کفایت میکند. بنابراین نقص عمده مصوبه مذکور این است که باید توأم با تسهیل ساختوساز و افزایش تراکم در جنوب شهر، محدودیت تراکم در شمال شهر را نیز دنبال کند تا جمعیتپذیری تحت تاثیر این ضوابط قرار نگیرد. یک پیمانکار ساختمانی باید به نحوی برنامه ریزی کند که در تمامی مراحل این موارد در اختیار پروژه قرار داشته باشد.

در اسکلت فلزی از آهن و فلز برای اسکلتبندی استفاده میکنند و برای اتصالات هم، جوشهای قوی و مستحکم به کار میبرند. معنای این واژه در اصزلاحات تخصصی معماری به معنای دستور کار، برنامه تهیه کردن، دستور، روش کار است. تعیین سال ساخت ساختمان یا تشخیص سن ساختمان از روش های متعددی توسط کارشناس رسمی ساختمان انجام می شود. از جمله این روش ها می توان بررسی اسناد و مدارک مثل قبض برق یا تاریخ اخذ کنتور برق، کنتور آب و یا تاریخ های استعلام های شهرداری و سازمان های دیگر و همچنین از طریق بررسی مصالح بکار برده شده در ساخت ساختمان و تکنولوژی ساخت آن مانند نوع سقف سازه ای نام برد.

وظایف پیمانکار ساختمان کاملا بستگی به قراردادی دارد که با صاحب پروژه توافق کرده و امضا شده است؛ مثلا اگر قرارداد یک پیمانکار ساختمانی به صورت عمومی باشد و اجرای تمامی کارهای ساخت یک پروژه را بر عهده بگیرد، مسلما متعهد است کل مجموعه ساخت و ساز را مدیریت کند اما اگر قراردادی جزئی ثبت کرده باشد؛ موظف به اجرای همان مراحل ساخت می شود. در یک ساختمان، شکل، ابعاد، تناسبات و دسترسیها به شما میگوید که چه رفتاری داشته باشید، کجا بنشینید و از کجا نگاه کنید و به کجا نگاه کنید و از کجا نور بگیرید و کجا دست خود را بشویید و کجا بخوابید. ایران از دورانهای قدیم دارای فرهنگ و معماری باشکوه بوده شاخص ترین دوره­های معماری را به طورمثال می توان به معماری دوره هخامنشیان،ساسانیان ،صفویان و… در تناسب بین عمر ساختمان و ارزش کارشناسی آن نمی توان به نسبت های متقن و ثابتی اشاره کرد چه این که این مورد کاملا به پارامتر هایی مانند نوع ساختمان، مشخصات خاص و ویژگی های موقعیتی و کیفیت اجرایی ساختمان و نوع کاربری آن و موارد متعدد دیگر بستگی دارد که در کارشناسی توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته ساختمان در نظر گرفته می شود.

از جمله مواردی که در این نوع پیمانکاری تاثیر دارد مکان و محل ساخت ساختمان است. بنابراین مشتری ساخت و ساز سودمحور از این طریق شکلگرفته است. ساخت و ساز پایدار باید جنبه های زیست محیطی را در کل چرخه حیات ساختمان در ابعاد مختلف از جمله تامین مصالح، اجرا و نصب، بهره برداری، تخریب و بازیافت مصالح، در نظر بگیرد. برعکس اسکلت بتنی در این نوع ساخت و ساز بنیادیترین عنصر فولاد است و سازهای فلزی به شمار میآید. در روش قالب عایق ماندگار یا ICF سازه کاملاً بتنی و دارای دیوارهای بتن مسلح باربر بوده که جنس قالب دو طرف دیوار از جنس پلی استایرن می باشد. این سبک از نما به دو دسته­ی نئو کلاسیک ایرانی و کلاسیک رومی تقسیم می­شود. در اجرای نمای رومی از سنگ­های طبیعی و گاهی اوقات از سیمان سفید استفاده می­شود. طراحی نمای رومی سبکی الهام گرفته ازمعماری روم باستان با ستوان­ها والمان­هایی مجلل است. در برههای از زمان در اروپا، سبکی از معماری پدید آمد که با دوران رواج یافتن کلاه گیسهای تجملی همزمان شد. هدف از اجرای این پروژه یادآوری تعامل با محیط بوده است. اولین قدم در شروع پروژه معماری کسب اطلاعات از کارفرماست.

ادارات جزء پر رفت آمد ترین مکان ها است پس باید آرامش کارکنان در این شلوغی حفظ شود حتی اگر ارباب رجوع در بعضی ادارات رفت و آمد نداشته باشند خود کارکنان به صورت مداوم در آن رفت آمد دارند حال فرض کنید در هر کدام از این آمد و شد ها شما مجبور باشید مثلا از جلو یا پشت میز همکار تان رد شوید با این کار تمرکز همکار از بین می رود پس با طراحی داخلی اداری درست می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد. اثر کاهشی سن ساختمان یا عمر ساختمان در ارزش آن حد مشخص دقیق و ریاضی نداشته و بسته به نظر کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان دارد اما با توجه به عرف ایران می توان آن را در حدود مشخصی دانست که به صورت جدول در این مقاله آورده شده است. 1-اندازةحروف هواره بستگي و اهميت و مقياس رسم نقشه دارد.

با این همه این سه کیفیت برای قرنها اصول معماری و به ویژه معماری غربی را تبیین کردهاند و هنوز از آنها به عنوان چارچوبی برای بررسی خوب یا بد بودن سایت m2oarchitects معماری استفاده میشود. استفاده از عمق، فضا و خطوط افقی و عمودی در نمای مدرن بسیار کاربرد دارد. تفاوت ساختار با سازه در آن است که ساختار یک فرم طبیعی دارد و میبایست کشف یا مشاهده گردد؛ حال آنکه سازه دارای طراحی انسانی و مخلوق دست بشر است. پایداری امروز نه به عنوان یک رویکرد در طراحی و ساخت بلکه به عنوان یک ضرورت جداییناپذیر در تمام شئون زندگی بشر مطرح است و متخصصین رشتههای گوناگون، در حال بسط مفاهیم پایداری در حوزه تخصصی خود هستند.

مسکن شهری را می توان به طور کلی به دو الگوی تک خانواری و آپارتمانی تقسیم کرد. مسکن اسم مکان است بر وزن مفعل به معنای محل آرامش و سکونت که از ماده سکن می­آیند و در اصطلاح به مکانی می­گویند که انسان در آن زندگی می­کند. این کار باعث می­شود تا در خانه، فضایی گرم، دلنشین، شیک و به دور از تجمل و زیاده­روی ایجاد شود. در این مرحله دوباره کار به پیمانکاران واگذار می شود. این عوامل به مرور باعث میشوند تا خانه و منزلی که در آن زندگی می کنیم از کیفیت و امنیت آن کاسته شود، اینجاست که نیاز به بازسازی در آن احساس میشود. اثر قدمت بنا یکی از پارامتر هایی که در کارشناسی روی قیمت گذاری ملک باید مورد توجه قرار گیرد. برای ایجاد جذابیت می­توان یک دکوری یا مبلمان در رنگ و شکل متفاوت به عنوان نقطه کانونی در فضا قرار داد، تا سردی فضا را ازبین ببرد. نمای مدرن اجازه­ی طراحی نما مطابق با اقلیم را به طراح می­دهد و می­توان در آن بیش از یک نوع متریال استفاده کرد و از پوشش گیاهی در کاهش آلودگی هوا استفاده کرد. به کار بردن انواع ستون از متریال­ های مختلف در طراحی مجتمع مسکونی و همینطور استفاده از سنگ و چوب به ساختمان زیبایی دو چندان می­دهد.