معرفی 19 نوع اسانسور

۳۰- شرکت طنین آسانسور غرب ارائه دهنده خدمات فروش آنلاین قطعات آسانسور در سنندج (کردستان) می باشد. همچنین آدرس شرکت هما آسانبر خاوران جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … همچنین این قطعات لازم است دارای کیفیت مناسب باشند، چراکه همواره همراه با کابین آسانسور در حرکت می باشند. اگر کنجکاوید که بدانید این وسیله چگونه وارد ایران شد، خوب است بدانید که اولین بار ناصرالدین شاه در سفر به فرنگ آن را دید و شگفتزده شد. هنگامی که قرارداد را امضا کردید و مبلغ پیش پرداخت تعیین شده را پرداخت کردید، شرکت آسانسور اولین بازبینی نقشههای مهندسی شده آسانسور را تکمیل میکند. برای دریچه مزبور باید تمهیداتی پیش بینی شود که در برابر نفوذ باران وبرف، ورود پرندگان یا حیوانات دیگر به چاه جلوگیری شود.

بافر ها در انواع مختلفی ساخته میشوند که بین آنها میتوان به بافر های پلی اورتان و هیدرولیکی اشاره کرد.تصاویر آسانسورهای هیدورلیکی را اینجا ببینید. برچسب ها : تابلو فرمان آسانسور چیست؟ قبل از شروع به حرکت کابین ، تابلو فرمان دستور بسته شدن درب های باز را صادر می کند. اگر قبل از اینکه درب طبقه را ببندیم کابین شروع به حرکت کند چه میشود؟ ۳ قفل درب طبقات : در آسانسور های استاندارد درب همه طبقات بجز درب طبقه ای که کابین روبروی آن قرار دارد باید قفل باشد. سرویسکار باید قبل از روشن کردن آسانسور سری ایمنی را به مدار برگرداند تا از بروز حادثه جلوگیری کند. در تابلو فرمان قسمت مربوط به سری استپ با فیوز مینیاتوری جداگانه در برابر تغییرات ناگهانی ولتاژ محافظت میشود. ۲ کنتاکت درب کابین : در صورتی که درب کابین نتواند بسته شود خطای باز بودن درب کابین به تابلو فرمان ارسال میشود و آسانسور حرکت نمی کند.

انواع اسانسور

هوای چاه آسانسور با بیش از دو طبقه باید به فضای آزاد هدایت و تخلیه شود. این تخلیه هوا می تواند مستقیم از چاه آسانسور و یا از طریق موتورخانه صورت گیرد. 6 گاورنر : مجموعه گاورنر وظیفه دارد در صورت زیادتر شدن سرعت آسانسور از حداکثر سرعت مجاز (معمولا 15 درصد بیشتر از سرعت تنظیم شده) وارد عمل شود و با فعال کردن ترمز ایمنی پاراشوت و سری استپ آسانسور را از حرکت باز دارد. دریچه های بازدید نیز باید دارای ارتفاع حداکثر 50 سانتی متر و پهنای حداکثر 50 سانتی متر باشند.

موتور این سیستم خنک تر عمل می کند. پایان کار نیازمند نصب آسانسور و اخذ استاندارد است ! ریل آسانسور یکی از قطعات آسانسور است که وظیفهی هدایت کابین یا وزنه تعادل را بر عهده دارد. 4 کلید قارچی (استپ قارچی) : استپ قارچی ها یکی از قطعات الکتریکی مهم به کار رفته در سری استپ آسانسور ها هستند که وجود این کلید های قارچی برای همه ی آسانسور ها مهم و حیاتی است. همانطور که می دانید، آسانسور های گیرلس به آسانسور هایی گفته می شود که موتور آن ها فاقد گیربکس است و شفت خروجی موتور مستقیما به قرقره کابل های بالا بر متصل می شود. این نوع از آسانسورها دارای زیر مجموعه هایی هستند که یکی از آنها آسانسورهای کارگاهی هستند که در ادامه به چند مورد آنها اشاره خواهیم کرد.

قطعات اسانسور

در آسانسور هایی که از طرح های کم نور استفاده می شود کابین آسانسور دارای یک نور لایت و کم است و درسقف پر نور کابین روشن تر. بعضی از طرح ها دارای سوراخ هالوژن می باشد و می توان برای زیبایی و نور بیشتر از هالوژن نیز استفاده نمود. این شرکت ها معمولاً محصول خود را ضمانت می کنند. همچنین به دلیل اینکه اندازه موتورهای گیرلس به نسبت موتورها گیربکس کوچک تر است، بنابراین فضای کمتری را اشغال می کنند و طبیعتا این موضوع در اندازه نهایی موتورخانه نیز تاثیرگذار است. معمولا همه افراد در نگاه اول، لقمه ریل آسانسور را به دلیل کوچک بودن قطعات آن، قطعهای کم اهمیت میدانند. همچنین آدرس شرکت نوید آسانبر پارسیان جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و …

مثلا برای تست قفل باید در حالت باز بودن درب عملکرد آن را مشاهده کند. برای اجرای سکوهای ضربه گیر در سازه ها بتنی باید میلگرد های انتظار در هنگام آرماتور بندی کف چاله مد نظر قرار بگیرد. چاه های کاملا پوشیده برخی از قسمت ها میتوانند باز باشند. ضلع دیگر (عمود بر ضلع عرضی) عمق چاه نام دارد. در رابطه با آسانسورهایی با بیش از 2.5 متر بر ثانیه، سطح مقع دریچه تخلیه هوا باید حداقل 0.3 متر مربع باشد. دریچه تخلیه هوای مورد بحث باید بصورت دستی عمل کند. شاید بد نباشد که بدانید استپ قارچی آسانسور بعد از فعال شدن در حالت قفل باقی می ماند تا زمانی که آن را به صورت دستی از حالت قفل خارج کنیم. از مهم ترین وظایف سازندگان ساختمان، قرار دادن محل آسانسور در مناسب ترین نقطه است چرا که اگر مکان آسانسور درست نباشد ممکن است کار با مشکل مواجه شود و درنتیجه سبب بی کیفیتی کار گردد.

تعمیر اسانسور

یک عدد در پایین چاهک آسانسور، یکی بالای کابین آسانسور و یکی هم داخل موتور خانه آسانسور. ضمنا عملکرد ترمز ایمنی کاملا مکانیکی است و حتی در صورت قطع برق هم کار می کند. در این جا به برخی از قوانین ضروری آسانسور که با دانستن شان مطمئن خواهید شد همه افراد راحت و ایمن به مقصد می رسند ، اشاره آسانسور متا شده است. همچنین، با جلوگیری از دسترسی به قطعات داخل چاه در کارکرد ایمن آسانسور اختلالی ایجاد نشود. یکی دیگر از مهمترین مراحل نصب آسانسور هیدرولیک، ایمن سازی کابین آسانسور است. بالابر پله جابه جایی را راحت تر و سریع تر کرده است. آسانسور در دنیای پر شتاب امروزی هم یک وسیله راحت و هم یک ضرورت است. این وسیله ای ارتجاعی برای جلوگیری از برخورد کنترل نشده کابین و یا وزنه تعادل به کف چاهک آسانسور به کار می رود. سقف آسانسور بعد از خم و برش به وسیله پیچ بلند به سقف اصلی نصب می شود.

محل نصب درب های طبقات، محل نصب درب های بازرسی و درب های اضطراری چاه و دریچه های بازرسی مجاز به باز بودن هستند. چند نکته مهم در ارتباط با دریچه های بازدید و درب های اضطراری وجود دارد. ساختار درب ها و دریچه ها باید بگونه ای باشد تا ضمن اینکه مقاومت مکانیکی خوبی داشته باشند شرایط مربوط به وضعیت های اضطراری آتش سوزی را دارا باشند. و برای اجرای سکوی فلزی صفحات فلزی با ابعاد و اندازه مشخص شده در نقشه ها را باید در کف چاله جایگذاری کرد. از دیدگاه کسی که از لابی به طبقه هیجدهم میرود، آسانسور به سادگی یک جعبه فلزی با درهایی است که در یک طبقه بسته میشود و سپس در طبقه دیگر باز میشود. این اسانسور موثرترین وسیله برای حمل بارهای سنگین است. مزیت این آسانسور این است که در هنگام قطع برف در نیمه راه نمیماند و با استفاده از نیروی جاذبه با سرعتی کنترل شده به سمت پایین منتقل میشود؛ از این آسانسورها میتوان به صورت موقت استفاده نمود به عنوان مثال برای زمانی که قصد ساخت یک مجتمع را داریم ابتدا باید یک اسانسور چرخ دندهای نصب نماییم تا به وسیله این آسانسور مصالح ساختمانی را در طبقات بالا جابهجا کنیم.

درصورتی که به دلیل خرابی یا وجود مانع در سر راه قفل ها درب طبقات قفل نشوند خطای قطع مدار الکتریکی قفل به تابلو فرمان ارسال می شود و آسانسور حرکت نمی کند. بمنظور تحقق این الزام دیواره ها باید دارای ارتفاع حداقل 3.5 متر در سمت درب و 2.5 متر از سمت های دیگر باشند. بمنظور حفظ ایمنی، ارتفاع دیواره ها در بخش های قابل دسترس برای افراد، باید به اندازه ای باشد تا از عبور و دسترسی افراد جلوگیری کند. در سازه های مرتفع (برج ها)، تغییر مکان جانبی در اثر نیروهای باد است. ارتفاع چاهک آسانسور یا همان پیت برابر با فاصله عمودی کف اولین ایستگاه آسانسور تا کف چاهک است.

در این مواقع سرویس کار باید پلاک آسانسور خارج از سرویس می باشد را روی درب تمامی طبقات نصب کند. البته زمانی که کابین آسانسور به طبقه مورد نظر می رسد سیستم مرکزی کنترل آسانسور به موتور سیگنالی برای قطع شدن پمپاژ روغن ارسال می کند که با اینکار کابین آسانسور در طبقه مربوطه می ایستد. این سیستم تهویه باید بطور انجصاری برای چاه اسانسور تعبیه شود و استفاده از آن برای سایر مکان ها بصورت مشترک ممنوع است. در این مدل ها که جک در مجاورت یکی از وجوه کابین بصورت مستتقیم نصب می شود، طول مسیر جابجایی و کورس جک برابر هستند. موتور این سیستم خنک تر عمل می کند. در دنیای واقعی و یک آسانسور استاندارد ترمز ایمنی بلافاصله وارد عمل می شود و کابین را متوقف می کند.

پس از نصب و اضافه کردن این دو قسمت اصلی، ورودی ها و ماشین ها نصب می شوند. این روش نصب دلایل مختلفی دارد از جمله؛ کمبود فضا، نبود چاه آسانسور درون ساختمان و نبود جا برای ایجاد چاه، همچنین این روش نصب یک نوع سبک و روش مدرن محسوب می­شود که باعث زیبایی ساختمان نیز می­شود به همین دلیل در برخی از هتل ها، بیمارستان ها و مراکز تجاری از این روش نصب استفاده می­شود. نصب آسانسورها با چاه نیمه پوشیده می بایست پس از در نظر گرفتن تمامی شرایط محلی و محیطی صورت پذیرد. در موارد دیگر که چاه نقشی در گسترش آتش سوزی ندارد، چاه آسانسور میتواند بصورت نیمه پوشیده اجرا شود.

پس اگر به دنبال بهینه سازی هزینههای سرویس و تعمیر آسانسور خود در آینده هستید، بهتر است از این دربها برای آسانسور خود استفاده کنید. نصب دربها از اخرین طبقه صورت میگیرد این امر بواسطه این است که در هنگام جوشکاری اسیبی به دربهای طبقات پایینی نرسد. وظیفه این قطعه در واقع نگهداری ریلها در موقعیتی ثابت است. اگر قطعهای نیاز به تعویض داشته باشد سرویس کار باید با هماهنگی ساکنین ساختمان اقدام به تعویض قطعه نماید. محل قرارگیری موتور و اجزای مربوطه بر روی این قطعه می باشد. علت دیگر بر میگردد به سرویس و نگه داری آسانسور توسط اشخاص کم تجربه یا غیر متعهد.

کاهش ابعاد آهنکشی: از آنجایی که آسانسورهای هیدرولیکی نیرو و بار عمودی به اسکلت ساختمان اعمال نمی کند ابعاد آهنکشی چاهک به طرز چشمگیر کاهش می یابد. ارتفاع چاه آسانسور عبارت است از فاصله عمودی پایین ترین نقطه چاه تا بالاترین نقطه آن. شرکت نوین گستران مکان کلاس نصب و تعمیرات آسانسور خود را در مرکز تجاری تهران انتخاب کرده است تا دسترسی کارآموزان به خوابگاه ، مترو و ترمینال راحت باشد و هزینه رفت و آمد کاراموزان شهرستانی بسیار پایین باشد. آمر فلز یکی از بهترین مرکز فروش قطعات آسانسور در تهران می باشد که انواع قطعات مانند درب اسانسور، سیم بکسل، گاورنر، انواع موتور بالابر،شالتر و غیره را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای معماران و ساختمان سازان عزیز دارد.

به عبارت دیگر، چاه آسانسور از کف چاهک شروع میشود و تا زیر سقف آن ادامه می یابد. در نهایت پس از گذشت یک ماه از شروع نصب آن، آماده راهاندازی میشود. اگر زود شروع کنید، زمان خواهید داشت تا با حداقل استرس، اصلاحات را انجام دهید. مثلا با وجود باز بودن درب آسانسور تابلو فرمان به اشتباه فرض را بر بسته بودن آن بگذارد. این بر خلاف یک تصور عمومی اشتباه است که آسانسورهای هیدرولیکی نیازی به فضای بالاسری و یا چاهک کوچکتری دارند. تنها تفاوت شفت آسانسور کششی و هیدرولیک در قسمت فوقانی آن است. فضای بالاسری Overhead قسمت فوقانی چاه آسانسور حد فاصل کف آخرین ایستگاه تا سقف چاه است. همچنین اگر چاه های آسانسور جداگانه ای در ساختمان وجود داشت، تخلیه هوای چاه هر گروه آسانسور مستقل از چاه های گروه دیگر در نظر گرفته و نباید بین آنها ارتباط تخلیه هوا وجود داشته باشد.

برنامه ریزی برای استفاده از انواع آسانسورها، بخش حیاتی و ضروری بسیاری از پروژه های ساختمانی است. شاید شنیده باشد شخصی به داخل چاه آسانسور سقوط کرده و جان خود را از دست داده است. بنابراین برای تعیین حدود اندازه های چاه از سه پارامتر عرض، عمق و ارتفاع استفاده می شود. عمق آسانسورهای هتلی اصولا بیشتر از پهنای آنها است که همین امر باعث می شود ظرفیت بیشتری برای جابه جا کردن افراد داشته باشند و همچنین مشکلی برای جابه جایی وسایل پیش نخواهد آمد. جلوی درب می ایستید ، شاسی را میزنید، کابین آسانسور به سمت شما حرکت میکند، کابین جلوی درب طبقه می ایستد، درب باز میشود ، سوار آسانسور میشوید، داخل کابین شاسی طبقه مورد نظر خود را میزنید ، کابین به سمت طبقه مورد نظر شما حرکت میکند و در پایان جلوی طبقه مورد نظر خود پیاده می شوید.حال چه می شود اگر مشکلی پیش بیاید؟