لیست قیمت و خرید هارد کامپیوتر جهان بازار

اگر قصد خرید رم برای کامپیوتر خود دارید، بهترین رم کامپیوتر ddr4 را بخوانید. صفحات از مواد غیر مغناطیسی مثل آلومینیوم و شیشه ساخته شده‌اند و با یک لایه بسیار نازک مغناطیسی پوشانده شده‌اند. دیسکهای قدیمی ازاکسید آهن۳ به عنوان ماده مغناطیس‌کننده استفاده شده در حالیکه در دیسکهای امروزی از آلیاژهای کبالت استفاده می‌شود. SSD فاقد قطعات متحرک است ، بنابراین ، مصرف برق عامل SSD تا حد زیادی کاهش می یابد. هم چنین دسترسی به داده ها سریع تر بوده و دوام و طول عمر بیش تری دارند .

هارد اس اس دس در کنار هارد ساتا

نکات مثبت هارد SATA این است که سرعت انتقال اطلاعات تا 150 مگابایت در ثانیه است. فقط با استفاده از یک کابل می‌توان آن را به مادربرد متصل کرد و سرعت آن تا دور در دقیقه می‌رسد. نکته اصلی این است که SATA از فرم ذخیره مغناطیسی استفاده می‌کند‌، به این معنی که مانند اکثر درایوها مستعد ساییدگی و پارگی است.

ساختار دیسکهای سخت طوری محکم به هم بسته شده که از ورود گرد و خاک و دیگر منابع آلودگی به داخل آن جلوگیری کند. دیسکهای سخت هوابندی شده (مانع از ورود هوا) نیستند، اما از یک فیلتر هوا برای جلوگیری از ورود هوا به محفظه درونی دیسکها استفاده می‌کنند. چرخش صفحات باعث ایجاد یک جریان هوای گردابی می‌شود که این جریان هرگونه ذرات و گرد و غبار را به سمت فیلتر حرکت می‌دهند. همچنین چرخش صفحات به نوکهای دیسکهای سخت اجازه می‌دهد تا توسط همان جریان ایجاد شده در بالای سطح صفحات به صورت شناور بمانند.

قیمت هارد

در مقایسه با استفاده ساده از ظرفیت ذخیره سازی داخلی رایانه، هارد دیسک‌های اکسترنال راه حل مفیدی هستند، اما خطرات و محدودیت‌هایی دارند که باید در نظر گرفته شوند. مانند یک هارد دیسک داخلی، هاردهای اکسترنال نیز با خطر از دست دادن اطلاعات همراه هستند. این می‌تواند ناشی از حملاتی مانند بدافزار یا ویروس‌ها باشد، یا می‌تواند ناشی از آسیب‌های طبیعی و زوال مانند نور زیاد خورشید یا گرما، قرار گرفتن در معرض مایعات، گرد و غبار، یا تداخل میدان‌های مغناطیسی دیگر باشد. برخی از آن‌ها بزرگ هستند، به اندازه یک کتاب، در حالی که برخی دیگر به اندازه یک تلفن هوشمند بزرگ هستند. هارد‌های اکسترنال می‌توانند بسیار مفید باشند زیرا معمولا فضای بیشتری نسبت به یک درایو پرشی ارائه می‌دهند و همچنان قابل حمل هستند. با استفاده از این محفظه، کاربر یک هارد دیسک لپ تاپ با هر ظرفیت ذخیره سازی را در محفظه نصب می‌کند و آن را از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل می کند.

  • کانکتور U.2 به دلیل پهنای باند بالا پر استفاده ترین کانکتور در کامپیوتر های سرور است.
  • در ادامه به اهمیت هارد دیسک، انواع هارد دیسک و خرید آن می‌پردازیم، پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.
  • عملکرد این قسمت از هارد بسیار دقیق می باشد چرا که هماهنگی های لازم بین قطعات کامپیوتر را این بخش مرکزی انجام می دهد.
  • اگر مایل به آشنایی با این محصول می باشید شما را به مطالعه ادامه مقاله دعوت می کنیم .

اگرچه ممکن است یک هارد دیسک همچنان به عنوان حافظه اصلی رایانه مورد استفاده قرار گیرد، نصب آن به عنوان درایو دیسک ثانویه معمول است. به عنوان مثال، SSD اولیه ممکن است شامل سیستم عامل و نرم افزار نصب شده باشد، و یک HDD ثانویه ممکن است برای ذخیره اسناد، دانلودها و فایل های صوتی یا تصویری استفاده شود. معمولاً به صورت داخلی در رایانه نصب می‌شود که مستقیماً به کنترل کننده دیسک مادربرد رایانه متصل است. هارد دیسک‌های داخلی در یک محفظه درایو قرار دارند که با استفاده از کابل ATA، SCSI یا SATA به مادربرد متصل می‌شوند. پس از آزمایش با نوار مغناطیسی به عنوان وسیله‌ای برای ذخیره سازی داده‌ها، اولین هارد دیسک تجاری در سال 1956 توسط تیمی در IBM به رهبری رینولد بی جانسون مهندسی شد.

هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport ظرفیت 1 ترابایت

لیست قیمت و خرید هارد کامپیوتر جهان بازار