قالب فلزی بتن

همچنین برای اتصال لوله به قالب فلزی از گیره ( گیره متوسط – گیره بلند ) استفاده می شود. در نهایت برای قالب لبه های ۵ سانتی متری و ۶ سانتی متری در نظر گرفته شده که با استفاده از کلیپس و گوه امکان متصل کردن قالب ها را فراهم می کنند. از این سازه بتنی می توان در پله ها ، ستون، فونداسیون و انواع مکان ها دیگر استفاده نمود. تکنو صنعت به عنوان یکی از بزرگترین مرکز خرید قالب بتن دست دوم در ایران می باشد. مرکز تجهیزات قالب بندی رضایی با بیش از 10 سال سابقه درزمینه خرید و فروش قالب فلزی بتن،جک سقفی،داربست مدولار و کلیه متعلقات قالب بندی بتن در خدمت کلیه مهندسین سازه می باشد. قالب پلاستیکی سبک است و می توان آن را با آب تمیز کرد ، در حالی که برای مقاطع بزرگ و استفاده های متعدد مناسب است.

انواع قالب بندی بتن با توجه به داشتن سطوح بتنی صاف و دقت ابعادی بالا استفاده از این قالب های شدت بیشتری گرفته است و این ساختار این قالب ها به گونه ای است که می تواند مصرف بتن را تا حدود قابل توجهی کاهش دهد و امکان طراحی مدور لار با خود را فراهم خواهد کرد. از نکات دیگر در ساختار این قالب های می توان به استفاده آسان از آنها اشاره کرد به طوری که شما با یک بار دیدن آموزش آن توانایی کار با این قالب را تا بخش زیادی یاد خواهید گرفت. این قطعه به منظور مهار فشارهای هیدرواستاتیکی بتن به قالب مورد استفاده قرار می گیرد.

ضخامت سقف وافل از این جهت اهمیت دارد که در طراحی سقف باید خیز بلند مدت و کوتاه مدت کنترل شود. نکته مهم در استفاده از قالب فلزی بتن توجه به تمیزی و یکنواخت و صاف بودن سطح قالب فلزی است زیرا در صورت عدم صافی و یکدست بودن در حین بتن ریزی باعث ایجاد حفره های ریز و درشت در سطح سازه می گردد و باعث عدم صاف و یکنواختی سازه می شود لذا باید توجه نمود که سطح قالب صاف باشد و اغلب برای حل این مشکل سطح قالب باید با روغن چرب گردد . استفاده از این سیستم قالب تونلی فرم جهت ساخت ابنیه بتنی بیشترین بازه را در اجرای انواع ساختمان ها پوشش میدهد اعم از اجرای انبوه سازی مسکن، اجرای مدارس، هتل و بیمارستان ، زندان و به طور معمول هر ساختمانی که در طراحی آن از روش ساختمان های سلولی استفاده شده است. با افزایش این فاصله، ابعاد مورد نیاز برای اجرای ستون بتنی نیز افزایش مییابد.

تشکیل یک تیم منسجم از افراد مجرب فنی و متعهد در زمینه قالب بتن در این شرکت سبب شده تا کار ساخت انواع قالب ها با کیفیت قالب بتن خوب صورت پذیرد. همچنین در زمان اجرای این روش ساخت سازه، سازه تونل با یک بتن که فضای خالی میان قالب ها را پر می کند تشکیل خواهد شد که این مورد سبب یکپارچه و صاف بودن تمامی قسمت های می شود. بسیاری از زبانهای اختصاصی، علیرغم ماهیت اختصاصی، بهطور گسترده مورد استفاده قرار میگیرند. از جمله مزایای این روش قالببندی که برای دیوارهای نسبتا بلند استفاده میشود تعداد دفعات بیشتر استفاده از قالب و سرعت عمل بیشتر آن است. سطح مقطع اسمی دیوارهای سازه ای یک جهت می بایست حداقل ۸۰٪ جهت دیگر باشد. سقف وافل یک طرفه در سقف بار را در یک جهت به تیر وارد می کنند. در قالب های دایکاست از مواد فلزی استفاده می شود. البته انجام کار با این قالب های مربوط به سال های اخیر نیست و از گذشته دور سازندگان ساختمان از این شیوه استفاده می کردند که امروزه تغییرات در کیفیت و ظاهر آنها داده شده است.

شرکت قالب بتن

در ادامه به برخی از مهم ترین مزایا این قالب ها اشاره کرده ایم. شرکت صنعت یدک آذربایجان یا همان قالب بتن صباغی مشهور در آدرس تبریز – بعد از سه راه فرودگاه نرسیده به پل مایان – مابین کوی اطلس و سولماز واقع شده است کارگاهی که به صورت تخصصی به تولید طراحی و تجهیر قالب های نو و تعمیر انواع قالب بتن دست دوم در تبریز میپردازد . در سال ۲۰۰۷ شرکت Rosetta Hardscapes توسط اعضای خانواده Manthei تاسیس شد و در همان ابتدا دست به کار تازه ای زد و به تولید قالب های بتنی شبیه به سنگ های طبیعی با ظاهری زیبا برای استفاده در نمای ساختمان ها و سنگفرش ها پرداخت. شرکت های عمرانی بیشتری از قالب های خاص و سفارشی صباغی در پروژه های مختلف در تبریز یا سراسر ایران و حتی فراتر از مرز های استفاده کرده اند .

قالب فلزی بتن ( قالب مدولار ) به پانل های فلزی تخت و کنج های خارجی و داخلی ( زاویه 90 درجه ) گفته می شود که به صورت استاندارد و به عرض های 10 – 15 – 20 – 25 – 30 – 35 – 40 – 45 – 50 سانتیمتر و در سه سایز طولی 100 – 150 – 200 سانتیمتری تولید میگردند. قالب های بتن امروزه در اندازه و ابعاد مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای کاربرد مخصوص به خود می باشند.

کارخانه تولید قالب بتن

بعد از گذشته هر 24 ساعت باید قالب جا به جا شوند تا همین مراحل در قسمتی جلوتر انجام شود و بعد از تکمیل این بخش از سازه قالب ها به سقف منتقل می گردد تا مراحل ساخت آنجا صورت گیرد. قالب بتن استامپ , ابزار اجرای بتن استامپی و مراحل کف سازی دکوراتیو 93 بازدید . با توجه به بالا بودن قیمت و هزینه های تولید قالب بتن فلزی ، طراحی مناسب و اجرای درست سیستم قالب بندی بتن در احداث سازههای بتنی از مهمترین بخش اجرایی یک سازه بتنی است. شرکت نیک تابان دز، تولیدکننده انواع سازههای بتنی پیشساخته، با سالها تجربه در ساخت نیوجرسی بتنی، این سازههای پرطرفدار را با دستگاههای مدرن و پیشرفته تولید میکند تا بالاترین کیفیت و کارایی را داشته باشند.

قالب سازی فلز بتن در ساختمان سازی استفاده می شوند. در گذشته عمدتا از مصالح ساختمان مثل آجر برای بتون ریزی استفاده می شد که این کار علاوه بر زمان بر بودن باعث افزایش هزینه می شد. به نظر می رسد که هر چه جلوتر برویم، ساختمان های بیشتری را مشاهده نماییم که از بتن اکسپوز برای پوشش نمای خود استفاده کنند. یک طراح مخلوط خوب با مواد مورد نظر شروع به کار خواهد کرد، عامل های بسیاری را به حساب خواهد آورد و یک طرح مخلوط تفصیلی بوجود خواهد آورد.مهندس کارگاه ساختمانی انواع مختلف مخطلوط را برای اهداف گوناگون در برنامه خود قرار خواهد داد.برای مثال ، اگر جدار بتنی رقیقی را در منطقه غیرقابل دسترسی میریزد باید به جای مخلوط سخت مخلوط قابل جریانی بسازد. در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در مورد قالب های تونل فرم برای شما قرار داده ایم که می توانید آنها را مشاهده نمایید و همچنین اگر قصد خرید و یا ساخت این مدل از قالب ها را دارید پیشنهاد ما به شما مراجعه به شرکت آرتا بنیان صنعت می باشد.

قالب های تونل فرم قابلیت اجرا و ساخت در اندازه و شکل های متنوعی می باشند و به طور کلی قالب تونلی از لحاظ باز و بسته شدن به دو گروه قالب های هیدرولیکی قالب های مکانیکی تقسیم می گردند که هر کدام از آنها مناسب برای شرایط خاص به خود می باشند. پس از اجرای دیوارهای یک طبقه، پیمانکار اجرای سقف را بنا به صلاح خود از روش های مدولار، سقف سبک و … May 1, شرکت قالب بتن 2016 – مناقصه اجرای اسکلت بتنی با قالب تونلی پروژه طالقانی خود در شهر تبریز در ۸ بلوک ۱۵ طبقه استان.

خرید جک سقفی

این نوع قالب ضمن داشتن سرعت و راحتی در اجرا، میزان آرماتور مصرفی در مقایسه با سازه های بتنی حدود 30 درصد کمتر می باشد که استفاده از آن موجب صرفه جویی در هزینه خواهد شد. این روش نیز یکی از روشهای مقابله طبیعت در برابر نیروها است؛ و در حقیقت مبنای آن کاستن از مقدار و شدت نیروی وارده است؛ مثلاً درختان در اثر وزش بادهای شدید، با خم شدن خود امکان عبور مقداری از نیروها را از بالای خود میدهند و به این ترتیب از میزان نیروی وارده بر تنهٔ آنها کاسته میشود. برای اینکه یک پیمانکار بتواند در یک دوره کارکرد کارهای انجامشده خود را به پول تبدیل کند باید یک پروسه طولانی را طی کند که در ادامه با آشنایی کلی با ابعاد و جزییات یک صورتوضعیت، این موضوع شفاف­سازی خواهد شد.

تکرارپذیری این سیستم قالببندی خاص و استفاده از پانلهای پیش ساخته و مشبندیها برای تقویت بتن کل فرآیند ساخت را ساده میکند و باعث ایجاد یک فرآیند سریع میشود. شما گاهی در ساخت و ساز خود نیاز دارید تا یک بخشی از دیوارها یا سقف ها به صورت یکپارچه انجام شود که در این صورت نیاز به یک سری d خاص دارید که به آنها قالب تونل فرم می گویند. با توجه به نیاز بسیاری از انبوه سازان به قالب تونل فرم کارخانه های مختلفی اقدام به ساخت و تولید این محصول کرده اند که یکی از شرکت قدیمی در این زمینه که سال 1385 فعالیت حرفه ای خود را در ساخت انواع قالب های بتنی آغاز کرده است مجموعه آرتا بنیان صنعت می باشد. به این صورت که در کارخانه؛ کف اتاق ها و دیوارهای آن و نیز سقف آن ساخته می شوند.

خرید قالب دست دوم

در سيستم تونلي، ديوارها و سقفهاي بتن مسلح به صورت هم زمان آرماتوربندي، قالببندي و بتنريزي ميشوند ، به طوری که اسکلت بتنی ساختمان فقط شامل دیوارهای بتنی باربر و سقف های دال بتنی بوده و فاقد هرگونه اعضای سازه ای معمول نظیر تیر و ستون است . در این روش معموال از پله های پیش ساخته بتنی استفاده می شود که بوسیله نبشی های سرتاسری به پلیت های انتظار از قبل تعبیه شده در جعبه پله، متصل می گردد. با استفاده از هزاران بتن بود؛ بنابراین قالب بتن بایستی به سادگی بتواند وزن این حجم از بتن را تحمل کرده و تغییر شکل ندهد که در غیر این صورت ضرر و زیان پروژه بسیار بالا خواهد بود و به همین علت غالباً قالب بتن از فلز یا چوب سفت وسخت تولید می گردد.

قالب فلزی بتن

البته برای از بین بردن این پیچیدگی که یکی از نتایج قالب ستون گرد است می توان سمت قیدها را به صورت یک در میان تغییر داد و یا اینکه گیره ها در جهات مخالف هم کشش وارد کنند. در اینجا مونتاژ اولیه قالب تونل فرم انجامشده و بعد از آن باید تا پایان پروژه تکرار نشود سپس تنها راهی که غالب باقی دارد بر طبق راهنمایی ۲۴ ساعت قالب تونلی باید بر روی سقف جدید انتقال پیدا کند کانال توسط میان بلت خروجی فلزی یا پلاستیکی بههمراه بلت ۲۲ و واشر بلت در محل قرارگیری پلان محکم میشود و قبلاز نسل هر تونل جدید آرماتور دیوار نیز کنترل میگردد.بعد از قرارگیری تونل در محل خود رامکا بههمراه نشیمن رامکا یکطرفه و دوطرفه تونل بر روی سقف قالب تونلی مونتاژ خواهد شد. امروزه شایع ترین جور قالب ها، قالب فلزی بتن میباشند؛ به دلیل آنکه آنها در مجموعه خود تحت عنوان شایسته ترین نوع شناخته گردیده اند.

در این سیستم امکان استفاده از شبکه مشی های آماده می باشد که برای اجرای این سیستم به جز استفاده از قالب های سنگین فلزی هیچ ابزار دیگری نیاز نمی باشد. سولجر یک عضو تحمل بار عمودی است که به عنوان پشتی عمودی به شکل بتن دیوار یا شمع های نگهدارنده در دیوارهای دو طرفه استفاده می شود. در این نوع سیستم به جای استفاده از سیستم های معمولی که به صورت مربع و یا مستطیل در ساخت ستون ها استفاده می شود، از قالب ستون گرد استفاده می کنند. قالب ها در واقع تجهیزاتی هستند که در اجزای مختلف سازه بتنی قرار گرفته و به منظور سفت و سخت شدن بتن استفاده می شود. اینن مواد معمولاً بصورت مایع در حین ساخت یا در کارگاه بر روی سطوح تماس قالب مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به زيادي تعداد ستون ها، به خصوص در ساختمانهاي بزرگ، قالب ستونها را ميتوان به دفعات نسبتاً زيادي مورد استفاده قرار داد.

سیستم بتنی قالب تونلی یکی از روشهای مورد استفاده برای اجرای ساختمانهای با سیستم باربر دیوار و سقف بتنی است. هنگامی شما قصد احداث و ساخت پروژه های بسیار بزرگ همچون هتل ها یا مجتمع های مسکونی دارای چندین واحد را داشته باشید در ساخت سازه و اسکلت خود در صورت که از نوع بتن باشد با انواع قالب مواجه خواهید شد که یکی از کارآمدترین آنها روی برخی دیوارهای باربر و سقف ها بدون شک قالب تونل فرم است که باعث می شود قسمتی از سازه که مد نظر شما است به صورت یک تیکه اجرا شود که همین امر سبب بالا رفتن ایمنی و استحکام ساختمان خواهد شد و امروزه برخی از مهندس های ناظر استفاده از این روش را اجباری کرده اند. افرادی که در کار بتن کاری مشغول به فعالیت می باشند دارای تجربه و روش های مختلفی در کار خود هستند اما به طور کلی انواع قالب بندی به مواردی چون قالب بتن خاص که نیازمند دانش پیشرفته در زمینه معماری است ،قالب پلاستیکی بتن یا مدولار که به خاطر تنوع در ابعاد و دسترسی راحت جز پر کاربرد ترین نوع قالب می باشد و قالب بتن مدور که استفاده از آن بهره وری در منابع را افزایش می دهد به همراه انواع قالب های فلزی که بیشترین استفاده را در ساخت و سازهای داخل ایران را دارا می باشند تقسیم می گردد.

تولید قالب بتن