شماره‌های تلفن در ایران ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | ariabooking

در آن زمان استفاده از تلفن‌های رومیزی قدیمی رواج داشت، به این صورت که فرد برای شماره‌گیری هر عدد باید شماره‌گیر را در جهت عقربه‌های ساعت تا انتها می‌چرخاند. این روش شماره‌گیری پروسه‌ای زمان‌بر بود و ازاین‌رو، شماره تلفن‌ها باید  کوتاه تر می‌شد تلفن هتل استقلال تهران . به همین دلیل پیش شماره و کد تلفن ایجاد شد و موجب شد که شماره تلفن کمتر از یازده رقم باشد. به این صورت است که وقتی می‌خواهید با کسی که با آن در یک کشور نیستید تماس بگیرید، پیش از وارد کردن شماره آن شخص، کد تلفن یا پیش شماره کشوری که آن شخص در آنجا ساکن است را وارد کنید. این اپراتور مجازی در حال حاضر تنها اشتراک دائمی را به مشترکان خود ارائه می‌کند. در دنیای پیشرفته و فناورانه امروزی، تکنولوژی‌های نوینی برای ارتباطات کسب‌وکارها و سازمان‌ها به کار گرفته می‌شوند.

[ رشت (مرکز استان) ۰۱۳ ]
با اجرای طرح همکد سازی پیش شماره تلفن ثابت تمامی شهرهای استان گیلان به ۰۱۳ تغییر یافت. اسپادان نام تجاری شرکت مخابرات سیار اصفهان است زیر مجموعه شرکت مخابرات استان اصفهان می‌باشد و یک اپراتور منطقه‌ای است و تنها در استان اصفهان فعالیت می‌کند. تعداد مشترکان اسپادان در سال‌های اخیر به شدّت کاهش یافته بود و این اپراتور تقریباً غیر فعّال شده بود.

اطلاعات تماس ایرلاین های ایران

امّا این شماره‌ها بر اساس نوع اشتراک دائمی و اعتباری تقسیم‌بندی می‌شوند. هرچند که بیش از ۹۰ درصد مشترکان و شماره‌های ایرانسل از نوع اعتباری هستند، امّا ایرانسل این امکان را به مشترکان اعتباری خود می‌دهد که با حفظ شماره و پرداخت تفاوت قیمت سیمکارت اعتباری و دائمی، خط خود را به نوع دائمی تبدیل کنند. به همین دلیل ممکن است برخی از شماره‌های ایرانسل از نوع اعتباری به نظر بیایند ولی در واقع دائمی‌باشند که این موضوع تنها با بررسی پرونده خط یا شماره‌گیری کد دستوری مربوط به خطوط دائمی امکان‌پذیر است. البتّه ایرانسل پیش‌شماره ۰۹۰۰ و ۰۹۰۲ خود را متمایز کرده و تنها به خطوط دائمی اختصاص داده‌است. اولین سری سیمکارت‌های ایرانسل با پیش‌شماره ۰۹۳۵ به مشترکان واگذار شد.

آمریکا کجاست؟ بررسی مساحت، آب و هوا و جمعیت کشور ایالات متحده

با تماس با سامانه ۸۰۷۰ و وارد نمودن شماره تلفن قدیم خود می‌توانید از شماره تلفن جدید خود آگاه شوید. مرجع واگذاری این خطوط شرکت مخابرات میباشد که به اشخاص حقیقی و حقوقی خطوط 8 رقمی با مالکیت دائم و خطوط 4 و 5 رقمی به صورت اجاره ای واگذار میگردد. این بخش آسمونی بعد از هر تغییری در شماره های موبایل کشور ، آپدیت خواهد شد پیش شماره تلفن همراه شهرهای ایران را میتوانید به صورت تفکیک شده استانی مشاهده نمایید. پیش شماره موبایل استان ها در اپراتور همراه اول به صورت ناحیه از 1 تا 8 می باشد.

  • ویژگی بارز آن وجود سه صفر در پایان شماره است؛ این خطوط در اصل هشت رقمی محسوب می شوند.
  • و اما یک سایت خارجی وجود دارد که البته برای دسترسی به آن باید از فیلتر شکن استفاده شود و می توان از طریق آن با وارد کردن شماره همراه یا حتی شماره تلفن­های اشخاص حقیقی و حقوقی، آدرس و نام صاحب آن را بدست آورد.
  • همیشه در سالنامه ها و دفترچه تلفن های کاغذی، بخشی به نام شماره های ضروری وجود دارد که در آن تلفن سازمان های مهم و مراکز امدادی نوشته شده است.

شماره‌های تلفن در ایران ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | ariabooking

این خطوط در استان های بزرگ توزیع شده و امکان شناسایی محدوده وجود ندارد. همانطور که در شکل می­بینید باید استان و شهر مشخص شود سپس حداقل یکی از فیلدهای نام خانوادگی، نام یا آدرس را پر کنید. در صورتی که با پر کردن یکی از جاهای خالی نتایج زیادی بدست آید از شما خواسته می شود که اطلاعات بیشتری وارد کنید و فیلدهای بیشتری پر کنید. هر کشور پیش شماره و کد تلفن مخصوصی دارد که هنگام تماس های بین المللی یعنی تماس‌هایی که از خارج از آن کشور گرفته می‌شود، از آن استفاده می‌شود.

پیش شماره تلفن های ثابت ایران