سامانه اظهارنامه مالیاتی ورود به سایت با نام کاربری ثبت نام ارسال | تکس مپ

رعایت موارد بالا باعث میشود در زمان بررسی انها توسط بازرسین این دفاتر رد نگردیده و بر اساس انها مالیات تعیین شود . دفاتر قانونی باید با خودکار مشکی یا مداد تحریر شود در صورتیکه با مداد نوشته شوند باید در انتها با خودکار مشکی پررنگ گردند . صورت سود و زیان انباشه دوره قبل و تعدیلات سنواتی هم باید ارائه گردد .

تسلیم اظهارنامه مودیان ماده ۷۴ موضوع املاک بدون اسناد رسمی با عنوان دستدارمی و … ظرف ۳۰ روز پس از انجام معامله ( بدون سند محضری ). دیگر نیاز به اظهار نامه عدم فعالیت نیست که چنین موضوعی قابل پذیرش نیست، ممکن است منجر به صدور جریمه عدم گزارش عملکرد خود از سود اداره مالیات شوند. شاید یک بیزینس کوچک برای پر کردن اظهارنامه مالیاتی خود نیازی به یک متخصص نداشته باشد اما یک کسب‌وکار بزرگ بدون بهره‌گیری از مشاوره مالیاتی قطعاً با مشکلات بزرگی در پر کردن اظهارنامه مالیاتی مواجه خواهد شد. برای به‌کارگیری یک مشاور مالیاتی در کسب‌وکار خود کافی است تا با پرشین تکس تماس بگیرید تا از مشاوره مالیاتی باتجربه‌ترین وکلای مالیاتی بهره‌مند شوید.

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه انجمن حسابداران خبره ایران

تسلیم اظهارنامه در مورد وقف ، متولی و در مورد حبس و نذز ، حبس و نذر کننده از تاریخ وقوع عقد یا فوت ظرف ۳ ماه. شرکت‌هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه آنها متعلق به اشخاص و موسسه‌های مذکور در بندهای فوق باشد، سهم درآمد یا سود آنها مشمول حکم این ماده نخواهد بود. حکم این تبصره مانع استفاده شرکت‌های مزبور از معافیت‌های مقرر در این قانون، حسب مورد، نیست. هر شخص حقوقی ایرانی نسبت به کلیه درآمد هایی که درایران یا خارج از ایران تحصیل می ‌نماید. هر شخص حقیقی ایرانی مقیم خارج از ایران نسبت به کلیه درآمد هایی که در ایران تحصیل می کند. هر شخص حقیقی ایرانی مقیم ایران نسبت به کلیه درآمد هایی که در ایران یا خارج از ایران تحصیل می ‌نماید.

عوامل مرتبط در ترکیب تجاری که موجب شناسایی مالیات انتقالی می شود؟

در واقع اشخاص حقوقی تا چهار ماه پس از اتمام سال مالی شرکت فرصت دارند تا فرم های اظهارنامه مالیاتی خود را به ثبت برسانند . اگر سال مالی شرکتی با سال مالی اداره مالیات برابر و در بازه زمانی از اول فرودین تا پایان اسفند باشد ، در این صورت مودی مالیاتی تا 31 تیر ماه هر سال برای ثبت نام اظهارنامه مالیاتی فرصت دارد . رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور، از تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی و ارسال فرم تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم تا 15 تیرماه خبر داد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، درباره تمدید مهلت قانونی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی به معاون اول رئیس‌جمهور نامه نوشت.

سامانه اظهارنامه مالیاتی ورود به سایت با نام کاربری ثبت نام ارسال | تکس مپ

توکن متصل است و گواهی امضا نیز نمایش داده می شود و اظهارنامه نیز با موفقیت امضا می شود ولی در ارسال خطای 22 به معنی عدم اعتبار گواهی امضا نمایش داده می شود. از شناسه ملی گرفته تا کدپستی و آدرس پستی همه رو هر بار میگه اصلاح کن در صورتی که درست وارد کردم. خطها امروز خیلی پر ترافیک هستند و مشکل از سرور سامانه عملیات الکترونیکی است . می توانید بصورت کتبی درخواست مفقود شدن رمز عبور را به نزدیکترین حوزه مالیاتی ارائه دهید تا در صورت موافقت المثنی صادر گردد. قرارداد شما مشاوره است و ارتباطی با استخدام ندارد و شما طبق قانون قرارداد مشاوره منعقد کرده اید مگر بندی در قرارداد مبنی بر ایجاد استخدام وجود داشته باشد که خودش نیاز به قرارداد مجزای دیگری دارد.

  • اشخاص حقوقی نیز مانند وزارتخانه‌ها، اتحادیه‌های صنفی و قانونی و برخی از شرکت‌های به ثبت رسیده، گروه‌بندی می‌شوند و بر اساس سال مالیاتی تعیین شده برای هر گروه، ملزم به تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات خود تا پایان تیرماه هر سال هستند.
  • تا پیش از سال 1391 مودیان مالیاتی باید اظهارنامه‌های کاغذی را از مراجع مربوطه را می‌خریدند، آن را طبق جدول ضرایب مالیاتی تکمیل می‌کردند و برای اداره مالیات می‌فرستادند.
  • لیست قبوض الکترونیکی مرتبط با اظهارنامه را در این لینک مشاهده کنید که نیاز به ورود با کد کاربری و رمز عبور است.
  • برخلاف اظهار نامه اشخاص حقیقی، برای ثبت نام اظهارنامه اشخاص حقوقی طبق قانون، زمان مشخصی، تعیین نشده است.