روش های عیب یابی پی ال سی آسیا پی ال سی

روش های عیب یابی پی ال سی آسیا پی ال سی

اجزایی که در ساخت این کنترل گرها استفاده می شود متفاوت بوده و مهم ترین آنها بخش های ورودی، حافظه، پردازشگر و بخش های خروجی plc 1200 زیمنس هستند. اطلاعاتی که سنسورها دریافت می کنند درون حافظه ذخیره شده و با توجه به فرامینی که در حافظه سیستم پردازش شده اند، خروجی ساخته می شود. هر سیستم plc دارای زبان برنامه نویسی مختص خود بوده که رابط بین کاربر و سخت افزار است. از مهم ترین روش های برنامه نویسی PLC می توان به روش نردبانی، فلوچارتی و روش لیست جملات اشاره کرد. این سیستم ها از لحاظ اندازه و فاکتور متفاوت بوده و در اندازه های بسیار کوچک تا بزرگ ساخته می شوند. می توان گفت plc سیستم کامپیوتری است که برای استفاده در محیط های صنعتی طراحی شده و از آن به منظور کنترل خطوط مونتاژ تجهیزات رباتیک استفاده می کنند.

او شرکت خود را تاسیس کرد و در طی سالیان مختلف تلاش کرد تا چالش بزرگ صنعت را به خوبی شناسایی کرده و در جهت رفع آن تفکر و ایده‌پردازی کند. PLC یا کنترل‌کننده قابل برنامه ریزی منطقی اولین بار در سال 1968 توسط آمریکایی‌ها ساخته شد. قبل از معرفی PLC، از یک رله برای کنترل فرایندها استفاده می‌شد. خروجی نوع رله دارای جریان بیشتریا قابلیت جریانی بیشتر است.

سهم شرکت زیمنس از بازار PLCجهان 26%، شرکت آمریکایی اُمرُن 26%، آلن برادلی 11%، میتسوبیشی ژاپن 9% است. برندهای دیگری که محصول کشورهای آسیایی هستند نیز سهمی از بازار دارند. مجتمع فنی پایتخت برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش plc می باشد . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  • اما کاربر باید با توجه به شرایط پروژه و سناریو آن سیستم مناسب را انتخاب کند.
  • در حالی که منبع تغذیه از راه دور دور از رک PLC و سیم سخت متصل به پردازنده نصب شده است.
  • همانطور که می دانید ماژول ورودی آنالوگ و ماژول های خروجی آنالوگ سیگنال های گسترش یافته دارند و این سیگنال ها روشن و خاموش هستند.
  • تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت فنی مهندسی کاسیت پردازش ماداکتو است.
  • داشتن این ویژگی های باعث شده تا PLC S71500 از حداکثر عملکرد برای کنترل دستگاه ها و فرآیندهای متوسط به بالا برخوردار باشند.

با این حال، همه تولید کنندگان PLC ولتاژ و جریان خروجی منبع تغذیه را مشخص می کنند. PLC نصب شده روی ریل معمولاً به عنوان ریل DIN شناخته می شود. از فلز ساخته شده است و وسیله ای برای ایمن سازی مکانیکی قطعات سخت افزاری را فراهم می کند. ریل نصب به طور کلی در یک ظرف محفظه پیچ می شود و سپس اجزای سخت افزاری در کنار هم گیره یا پیچ می شوند. هیتاچی از اصطلاح قفسه پایه برای سیستم نصب PLCسری EHV+ خود استفاده می کند. نمونه ای از رک پایه پی ال سی سری HitachiEHV+ در زیر نشان داده شده است.

اینکار هزینه کمی نسبت به سیستم‌های قدیمی دارد و این هزینه فقط در زمانی است که برنامه‌نویس باید برای تغییر برنامه خود صرف کند. ورودی‌ها و خروجی‌های PLC اغلب با صورت I / O نمایش داده می‌شوند. در مثالی مانند ماشین لباسشویی هر ورودی و خروجی می‌تواند به عنوان یک سیگنال گسسته یا دیجیتال باشد. سیگنال‌های گسسته سیگنال‌هایی هستند که فقط می‌توانند روشن یا خاموش باشند. بدون توجه به تعداد CPUهایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، همه‌ی قطعات اصلی برد CPU باید یک قطعه یدکی داشته باشند. هر منبع تغذیه اعم از اصلی یا کمکی نیز باید دارای نسخه پشتیبان باشد.

با پورت های ارتباطی سریال، برخی از پروتکل های رایج عبارتند از DeviceNet، Profibus DP، Modbus RTU، CANopen، BACnet MS/TP، MPI، DirectNet، RS-485، RS-422 و RS-232 است. ورودی های آنالوگ و خروجی های آنالوگ سیگنال هایی هستند که ماهیت متغیری دارند. آنها سیگنال متغیری را اندازه گیری یا خروجی می کنند که بین یک محدوده مقدار خاص قرار دارد. نمونه هایی از ورودی های آنالوگ عبارتند از سنسور دما، سنسورهای فشار، وزن سنج ها و دبی سنج ها. در حالی که نمونه هایی از خروجی های آنالوگ عبارتند از کنترل سرعت موتور، شیرهای برقی متناسب است.

سیستم plc چیست و چه کاربردهایی دارد؟ دیدگاه بگذارید

عیب‌یابی آسان، در زمان عیب‌یابی زمان زیادی را صرفه جویی می‌کند (عیب‌یابی در این سیستم با نظارت بر وضعیت برنامه از طریق نرم افزار برنامه نویسی بسیار آسان است). بخش حافظه همچنین اطلاعات پیچیده مانند پاسخ محاسبه ریاضی، مقیاس‌گذاری ورودی‌های آنالوگ و سایر اطلاعات پیچیده را نیز ذخیره می‌کند. اگر PLC به درستی دستگاه را می‌خواند، مشکل در ماژول ورودی نیست. و اگر دستگاه را به درستی نخواند، ممکن است این ماژول معیوب باشد. یا ممکن است قسمت منطقی ماژول به درستی کار نکند، و یا ایزولاتور نوری آن خراب شده است.

پی ال سی چیست و کاربرد plc در صنعت

الزاما هر سیستم اسکادا به طور کامل بهینه نشده است؛ با این حال، با تخصص مهندسین با تجربه، سیستم های اسکادا می توانند در صرفه جویی در هزینه و زمان کمک کنند. PLC ها فرآیندهای خودکار مانند خطوط مونتاژ، عملکرد دستگاه‌های رباتیک را نظارت و کنترل می‌کنند. PLCها را از نظر نوع خروجی نیز می‌توان به سه دسته تقسیم کرد. به طور کلی، انواع برندهای plc به چهار دسته مختلف mini PLC، Compact PLC، Modular PLC و Rack PLC تقسیم بندی می شوند، که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. تا زمانی که PLC در حالت اجرایی و عملکردی خودش قرار دارد ، مراحل این فرایند ادامه پیدا میکند . PLC های بکار رفته در پالایشگاه نفت و گاز قابلیت نصب و راه اندازی بالایی را دارند.

همچنین برای انتخاب PLC مناسب پروژه ، باید موارد زیر را نیز بررسی و مقایسه نمود . به طور کلی اتصال دستگاه‌های فیلد به ورودی‌ها و خروجی‌های پی ال سی یک تمرین فشرده است، به خصوص زمانی که حجم زیادی از PLC I/O وجود دارد. برخی از منابع تغذیه نیاز به اتصال سیم سخت از منبع تغذیه به پردازنده و سایر ماژول هادارند.

بررسی کامل اینترنت اشیا در پزشکی

اگر هنوز برق وجود دارد و دستگاه پاسخ نمی‌دهد، دستگاه معیوب است. همچنین ماژول خروجی را بررسی کنید تا ببینید که فیوز قطع است یا خیر. اگر فیوز قطع شده است، مقدار جریان مجاز فیوز را بررسی کنید.