دانلود رایگان پروژه کامل مجتمع مسکونی(هشت پروژه با همه مدارک)

در نظر گرفتن پارکینگ و انباری برای ساختمان ضروری است . شورای عالی شهرسازی و معماری ضوابط عام بلندمرتبه سازی را تصویب و برای اجرا به استانداران استانهای با شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ابلاغ کرد. یکی از مصالحی است که تقریباً در هر پروژه ساختمان سازی استفاده میشود و میتواند به صورت یک دیوار کامل، پنجره یا درب نصب شده در نمای ساختمان باشد. شهرها اکنون از این ساختمانها پر است، بسیاری از بانکها رستورانها و شاید کارخانههای صنعتی که اکنون به ساختمانها و آپارتمانهای بلند تبدیل شدهاند یا حتی ایستگاههای راه آهن که به گالری هنری شده است که البته فشارهای اقتصادی نیز در این زمینهها بی تثایر نبوده.

از بیشترین مکان هایی که در آنها از بتن های اکسپوز استفاده می شود، می توان به پل ها، ساختمان های با نمای بتن، دیواره سدها، مسیرهای رفت و آمد و … در طراحی نمای ساختمان مسکونی و نمای داخلی باید با توجه به مکان ساختمان، شدت تابش آفتاب، بافت فرهنگی و اجتماعی و شرایط ساختمانهای روبرو و مشرف به آن ساختمان، بتوان کنترل نور را به بهترین نحو طراحی کرد. معمولاً از معماران انتظار میرود که یک ساختمان مشخص را در یک مکان مشخص طراحی کنند. آشنایی با سرگذشت معماران مشهور جهان و واکاوی مسیر رسیدن آنان به تخصص، الهامبخش معماران جوان است. قلعه برن، از قلعه های قرون وسطی و یکی از ترسناک ترین قلعه های جهان است که در مرکز رومانی قرار دارد. به صورتی که در شــکل زیر مشاهده می کنید، جهت ارائه مشــخصات دقیق درونی و بیرونی ساختمان و مشخص کردن شکل، اندازه ها و ابعاد هر بخش از آن، نقشه هاى دو بعدى به کار برده می شود. نقشه های اولیه ی معماری جهت فراهم کردن نقشه های فاز یک ساختمان برای نقشه کش فراهم می شود.

این معمار گفت: “این پروژه از یک رابطه بنیادی بین ساختمان و شهر به تعامل بین داخل و خارج تغییر می کند. سید عزتالله ضرغامی گفت: ثبت جهانی یعنی متعلق به تمدن جهانی و همه دنیاست، آنها با افتخار یزد را در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ انتخاب کردند و امروز وظیفه ما این است که فرهنگ خودباوری و بریدن از غیر را حفظ کنیم. علیرضا عرفانی گفت: زیربنای اشتغال زایی، آب است و هرگونه کار و فعالیت اقتصادی بستگی به وجود این مایه حیاتی دارد و باید در نگهداری و احیای آن همه توان و ظرفیت را به طور بهینه به کار گرفت. کلیه تلاش تیم طراحی ایجاد محیطی مطبوع برای ایجاد یک کار – خانه در راستای ایجاد یک محیط کار پویا و بستر تولید ایده در شهر است.

استفاده پیتر آیزنمن از مبانی فلسفی برای ساخت فرمهای خاص از او معماری پیشرو و صاحب سایت m2oarchitects سبک ساخته است. برای ساخت دیوار بارور از آجر های چینی استفاده نمی شود زیرا این نوع آجر ها وزن کمی دارند، عایق حرارتی نسبتا ضعیفی هستند، ترد و شکنده می باشد. خرپاها معمولاً ظاهری مثلثی شکل دارند و نیروی کششی و فشاری را ابتدا تحمل و سپس به پی سازه منتقل میکنند؛ سازههای خرپایی در سه نوع ساده، مرکب و پیچیده تولید میشوند که قابلیت استفاده مجدد را هم دارند. یک سری ازسازههای مشخص بر اساس گذر زمان به دلیل حفاظتهای تاریخی، غیرقابل استفاده ماندن یا محدودیتهای مالی بدون تغییر باقیماندهاند. کابل تاب دار، تحت شرایط فشار متقارن دارای ثبات بیشتری است زیرا کابل قابلیت تغییر شکل جهت تنظیم کردن خود با فشار خارج از مرکز را دارد. خاموت جهت تحمل نیروهای برشی، گسترش ترک در بتن، و جلوگیری از بیرون زدن میلگردهای طولی در اثر کمان کردن میلگردها بهکار میرود.

هدف رشته معماری اسلامی در واقع طراحی فضاهایی میباشد که جدا از طراحی بنا، معماری، شهرسازی و معماری داخلی بنا، به مسائل اسلامی از جمله دیدگاههای اسلامی و رعایت اصول اسلام تاکید مینماید. ما خدمات طراحی حرفه ای را ارائه می دهیم تا به شما کمک کنیم و بدون نگرانی در مورد هیچ یک از این فرآیندها، فضای داخلی خانه خود را ارتقا دهید. عوامل تأثیرگذار در معماری ساختمان به چند دسته بسیار مهم تقسیم میشوند که طراحان ما همواره سعی میکنند تمامی این موارد را در طراحی مسکونی در نظر بگیرند. سقفهای تخت فشار زیادی را تحمل میکنند اما سقفهای قوسدار فشار را به آرامی به دیوارهای اطراف منتقل میکند. اگر مسئولیتهای یک معمار محتوی علم و هنر ساختمانهای جدید است پس در مورد یک معمار داخلی این مسئولیتها مربوط به حوزههای تغییر دادن ساختمانهای موجود برای استفادههای جدید است. نوار ما در رنگهاي مختلف آبي، قرمز، سبز، زرد و غيره تهيه مي شود و به منظور جلوگيري از خرابي لبه هاي آن به كار مي رود و همچنين به منظور طبقه بندي نقشه نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.

که در متراژ های بزرگ تر حتما یک اتاق با این شرایط در نظر گرفته می شود، که کمد لباس در این اتاق بزرگ تر از دیگر اتاق خواب ها است و در صورت امکان سرویس بهداشتی مجزا دارد. نور شرق و شمال گزینه های خوبی برای طراحی اتاق خواب ها هستند. آیا می خواهید برای مشاغلی چالش برانگیز و متنوع آماده شوید؟ یک نقشه کش ماهر با هنر و ایده های متنوع می تواند زمینه ی احداث یک ساختمان خوب را فراهم آورد. اما اکثر ساختمانها مدت زمان معینی را پابرجا هستند همینطور داخل ساختمانها از نظر زمانی تا مدتی معین سالم میماند: برخی از آنها مخصوصاً برای اینکه از نظر بصری غیرقابل تغییر ماند طراحی شدهاند، برخی از آنها به گونهای اند که امکان سخت مجدد ساختمان را در همان محل میدهند و بالاخره برخی از آنها برای نیازهای جدید بازسازی شدهاند و طبق نیازهای روز تغییر داده شدهاند. برای نقاشی دیوارهایی که قبلا رنگ آمیزی شدهاند، دیگر نیازی به روغنکاری نیست. در این هنگام نقشه کش با در نظر گرفتن نظرات ، استانداردها و قواعد و با توجه به تخصص خود به نقشه های فاز اول تبدیل می نماید. اگر کمی به طراحی مسکونی خانه ای که در آن سکونت داریم یا خانه ی اقوام و آشنایان خود دقت کنیم، متوجه می شویم که استاندارد های ” طراحی ساختمان مسکونی ” در اکثریت آن ها رعایت نشده است، نادیده گرفتن اصول طراحی ساختمان مسکونی، میتواند از کیفیت ساختمان به شدت کم کند و برخلاف آن رعایت کردن اصول طراحی ساختمان مسکونی میتواند به افزایش آسایش ساکنان خانه کمک کند.

اگر زمینی در اختیار داریم و می خواهیم ساختمانی بر روی آن بسازیم نخستین مورد طراحی یک نقشه کارشناسی شده توسط افراد متخصص است. وی اظهار داشت: این مجتمع اگر قرار است در قالب طرح نهضت ملی مسکن قرار گیرد باید به کسانی که در این طرح ثبت نام کرده و از شرایط دریافت این نوع از مسکن را دارند تعلق گیرد. اگر چه طراحی داخلی هنوز یک حرفه در حال توسعه است بدون تعریف دقیق از محدودیت های آن اما این گرایش می تواند در دو گروه مسکونی و غیر مسکونی طبقه بندی شود.اهمیت کارشناسی رسمی معماری داخلی و تزئینات در قرن حاضر افزایش جمعیت و تقاضای مسکن باعث گردید تا اثر این تقاضا در معماری مدرن و در سبکهای مختلف آن بروز نماید. رشته مهندسی معماری مناسب چه کسانی است؟ دستمزد سالانه معماران، به طور میانگین در امریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی ۸۵ هزار دلار است. به عنوان مثال این نکته خیلی مهم است که درب ورودی، مستقیماً به روی پذیرایی یا نشیمن خانه باز نشود، در جلوی در یک رختکن و جاکفشی در نظر گرفته شود. با باز کردن پیچیدگی های فرهنگی و شناختی ساختمان، می توانیم به دنبال پاسخ به این پرسش باشیم که معماری چه چیزی به ساختمان می افزاید؟

درجههای مختلفی از تغییر را دارند کمترین مقدار آن برای آن است که فضای داخلی ساختمان را طوری بر ما زند که ساخت آن برای طولانی مدت جواب بدهد و بیشترین آن تغییر دادن نمای کلی و کل ساختمان برای ساخت ساختمانی جدید برای همگی جدید است. بسیاری از طرح ها و عملیات طراحی داخل ساختمان ها می بایست براساس قرارداد فی مابین و منطبق با خواسته های طرفین انجام پذیرد و در صورت عدم رعایت مفاد قراداد که می تواند شامل کیفیت مصالح، ساخت و موارد مالی پروژه باشد، طرف زیان دیده از طریق شکل گیری شکایت در محاکم قضایی پیگیری نماید. استفاده از شیشه برای نما با هدف حفظ گرمای داخل ساختمان در زمستان و دفع حرارت محیط بیرون در تابستان انجام میگیرد.

خصوصیات اصلی پروژه مثل استقرار ساختمان، چگونگی ورود به ساختمان، شکل و ترکیب فضاها، نوع نماهای خارجی ، تعداد طبقات و غیره توسط نقشه های فاز یک نشان داده می شوند. اگر به صدسال پیش بروید، یک نوع معماری دارید، اگر به هزار سال پیش بروید، نوعی دیگر از معماری را میبینید. نورگیری ساختمان باید طبق اصول خاصی پیش رود مثلا برای طراحی پذیرایی دسترسی مستقیم به نور طبیعی است، و در طراحی مسکونی سعی می شود این مورد رعایت شود، اما برای قسمت های دیگر خانه مثل اتاق خواب ها باید میزان نور گیری بیش از حد نباشد؛ یکی از مشکلات نورگیری اتاق خوابها با پنجرههای بزرگ، کنترل دما و عایقبندی حرارتی ، است.ضمن اینکه بسیاری از افراد تمایلی ندارند اتاق خوابشان، پنجرههای خیلی بزرگ داشته باشد.

لازم است تغییراتی در آن ایجاد شود و آیین نامه های آن منطبق با شرایط خود ایران نوشته شوند. به طور گسترده در طول فرآیند ساختمانسازی در کف، سازه دیوار، پی سازی و پشت بام سازی استفاده میشود و میتوان آن را به هر قالبی در آورد. مهندس مکانیک طرح های مرتبط با سرمایش، گرمایش، آب رسانی و فاضلاب ساختمان را بررسی و آماده ی پیاده سازی می کند و مهندس برق پروژه طرح های مربوط به سیستم روشنایی ، کلید و پریز و تلفن و غیره را اجرا می کند. فناوری نانو در مصالح ساختمانی نقش به سزایی دارد، در این راستا بیشترین سهم را صنایع فولاد، شیشه و بتن ایفا میکنند. آجر، بلوک سیمانی، فلز، سیمان و شیشه از متداولترین مصالح ساختمانی هستند که به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرند، به راحتی در دسترس هستند و هم کاربری مناسبی دارند و نیز امکان یک طراحی زیبا را میسر میکنند.

قالبهای پنل را میتوان پیش از نصب با سنگ ریزه پر کرد یا بافت آن را با استفاده از الگوهایی شکل داد. در مورد اندازه و مساحت فضاهای داخلی ساختمان یکسری استانداردها وجود دارد ، طراح مسکونی باید حتما طبق این استاندارد ها پیش برود .از نکات مهم در طراحی معماری ساختمان این است که فضای داخلی خانه نباید خیلی کم نظر گرفته شود و باید حداقل استانداردهای طراحی ساختمان را داشته باشند، به عنوان مثال آشپزخانه قطعا یکی از پرکاربردترین فضاها در ساختمان است نباید مساحتی کمتر از 10 درصد از زیربنای کل نقشه ساختمان را داشته باشد، به عنوان مثال اگر یک واحد ساختمان، مساحتی برابر 100 متر دارد، باید آشپزخانه آن از 10 متر کوچکتر نباشد. در این روش، دیوارهایی که بار سازه را تحمل می کنند، از آجر یا بلوک های پیش ساخته، تشکیل می شوند. اصولاً بهترین عملکرد برای تراس و بیشترین کارایی آن زمانی است که مستقیماً، از فضای آشپزخانه در دسترس باشد. بر این اصل استوار است که طراحی و فرم باید تابع عملکرد باشند. اهمیت پیکربندی یک ساختمان از زبان یکی از مهندسین زلزله آمریکا (هنری دگنکلب) به صورت زیر میباشد “اگر شروع طراحی با یک پیکربندی نامطلوب باشد بهترین راهحلی که تمامی مهندسین سازه میتوانند ارائه دهند به عنوان چسب زخمی است که میتواند یک طرح اساسا نامطلوب را اندکی بهبود بخشد، در سمت مقابل اگر شروع طراحی با یک پیکربندی مطلوب و سیستم باربر معقول باشد حتی اگر طراحی این سیستم توسط یک مهندس ضعیف انجام پذیرد بازهم نتیجه نهائی طرح، عملکرد لرزهای را تحت الشعاع قرار نمیدهد.

در واحدهای خیلی کوچک، تراس معمولاً فضای کافی برای نشستن ندارد و صرفاً برای دسترسی به محیط بیرون استفاده میشود، اما در واحدهایی که نقشه ساختمان آنها زیر بنایی بیشتر از 80 یا 90 متر را دارد، بهتر است که فضای تراس به حدی باشد که بتوان از ان استفاده مفید تری کرد. انعطافپذیری بتن از صاف و هموار مانند شیشه گرفته تا بافت ناصاف و ناهموار را که بیشتر برای پیاده رو استفاده میشود، در بر میگیرد. این معماران توضیح دادند: ” برای آنکه نور خورشید در فضای اصلی زندگی بیشتر شود، ما قسمت های خصوصی ساختمان را در بخش عقبی ساختمان قراردادیم و قسمت هایی از خانه را که فضای مشترک هستند در امتداد نمای اصلی آن که رو به جنوب غربی قرار دارد، قراردادیم “. در آشپزخانه ما به نور زیاد احتیاج داریم اما نور مستقیم هم مزاحمت ایجاد می کند. 4. طراحان داخلی از دانش خود در بسیاری از رشته ها برای ایجاد فضایی موفق استفاده می کنند. طراحی تراس اما برای هر ساختمانی یک نیاز ضروری است، بخصوص با حذف شدن حیاط از خانه های امروزی، طراحی تراس و پشت بام اهمیت ویژه ای یافته است. توده گذاری و جانمایی فضاهای داخلی در ساختمان، به علت طراحی بهترین شرایط جذب نور، معمولا همه به صورتی تعیین می شود که خانه بالاترین جذب نور را داشته باشد، در طراحی ساختمان های شمالی این کار ساده تر است، معمولا سالن پذیرایی و در صورت امکان آشپزخانه مشرف به حیاط طراحی می شود و اتاق خواب ها با نور گیر، رنگ مناسب خانه و اتاق و تهویه طراحی می شوند.