خانه چوب کاغذی در گلخانه فیلیپ جانسون نصب شد

خانه چوب کاغذی در گلخانه فیلیپ جانسون نصب شد

معماران شیگرو بان (SBA) خانه چوب کاغذی را در محوطه گلخانه فیلیپ جانسون در نیو کنان، کانکتیکات نصب ،د. پناهگاه پیش ساخته ساخته شده از لوله های کاغذی، پارچه، تخته سه لا، زیپ بند و جعبه های شیر در طول باقی مانده فصل 2024 خانه شیشه ای که تا 15 دسامبر ادامه دارد، به نمایش گذاشته خواهد شد.

نصب موقت به وضوح با معماری دائمی سایت – خانه‌های جانسون شیشه‌ای و آجری – ساختارهایی دارد که مادی بودن را هم در نام و هم در ساخت و ساز برجسته می‌کند. با این حال، The Paper Log House منع، کننده نگرش های معاصر در این حرفه است و به چالش های تغییرات آب و هوایی و نیازهای مردم پاسخ می دهد به گونه ای که طراحی های زیبایی شناسی جانسون در نظر گرفته نشده بود. این تضاد جالب تری نسبت به آنچه که به طور سطحی به نظر می رسد (کاغذ، آجر، شیشه) ایجاد می کند، تضادی که بیشتر به روش ها و هدف ساخت و ساز مربوط می شود.

خانه ساخته شده از کاغذ با جنگل در پس زمینه
خانه چوب کاغذی با استفاده از جعبه های شیر، لوله های کاغذی، کفپوش تخته سه لا و یک غشای سقف بوم ساخته شده است. (مایکل بیوندو)

شیگرو بان، معمار برنده جایزه پریتزکر، خانه چوبی کاغذی را حدود 30 سال پیش طراحی کرد، زم، که برای اولین بار به ،وان مسکن موقت برای ،، که در اثر ز،له بزرگ هانشین در کوبه، ژاپن آواره شدند، استفاده شد. در دهه های می،، طراحی BAN در سراسر جهان در پاسخ به انواع بلایای طبیعی و انس، ایجاد شده است.

ع، آرشیو خانه های کاغذی
ع، آرشیو خانه های کاغذی نصب شده در کوبه، ژاپن. سازه ها بر روی جعبه های آبجو بازیافتی پر از کیسه های شن قرار دارند. (تصویر با حسن نیت از معماران شیگرو بان)

برای ایجاد نصب در محل، SBA دانشجوی، از دانشکده معماری Irwin S. Chanin متعلق به اتحادیه کوپر را درگیر کرد. این پروژه از طریق یک توالی فناوری ساخت و ساز به رهبری پروفسور ساموئل اندرسون سازماندهی شد. تصادفی نیست که اتحادیه کوپر برای شرکت در انجمن انتخاب شد – هم شیگرو بان و هم دین مالتز، شریک مدیریت SBA، فارغ التحصیل هستند.

بارگیری چوب در کامیون
این تیم از یک کامیون برای انتقال مواد به نیو کنعان استفاده کرد. (خطوط هادسون)

دانش آموزان قبل از انتقال مواد از طریق U-Haul Truck به New Canaan، اجزای سازه، مانند کفپوش تخته سه لا و اتصالات را در پردیس The Cooper Union در منهتن پیش ساخته بودند.

خانه چوب کاغذی در دو روز در ماه مارس توسط تیمی متشکل از 17 نفر از جمله دانشجویان و اساتید اتحادیه کوپر و همچنین کارکنان معماران شیگرو بان جمع آوری شد.

ساخت سقف
این سازه در کمتر از 15 ساعت در محل ساخته شد. (خطوط هادسون)

در گلخانه، پناهگاه بر روی یک قطعه شن فشرده قرار دارد. پایه آن از جعبه های شیر تشکیل شده است که کارگران ساختم، به تخته های تخته سه لا در داخل می ،بانند. قطعات رسانایی وجود دارد که برای بازدیدکننده که لوله های کاغذی را به زمین متصل می کند نامرئی است. پس از نصب بر روی تخته های کف، لوله های کاغذی با قرار دادن یک میله رزوه ای در سوراخ های از پیش سوراخ شده به صورت افقی متصل می شوند.

برای سازه سقف دانش آموزان از تیرهای لوله کاغذی استفاده ،د که با اتصالات از پیش ساخته شده تخته سه لا به بقیه سازه متصل ،د. در نهایت، یک غشای ضد آب روی پناهگاه کشیده شد و با طناب نایلونی محکم شد.

نسبت‌های نسبتاً کوچک خانه چوب کاغذی – با ابعاد تقریباً 14 در 14 فوت در پلان و کمتر از 12 فوت ارتفاع – به آن اجازه می‌دهد تا به راحتی در مقیاس از قبل موجود در کف گلخانه قرار گیرد. املاک گسترده جانسون تعدادی از خلاقیت های معماری او را نشان می دهد، اما هیچ کدام از آنها به ویژه بزرگ نبودند.

پلان محوری خانه چوبی کاغذی
نمودار محوری خانه کاغذی (تصویر توسط معماران شیگرو بان)

آزمایش شیگرو بان با لوله های کاغذی به ،وان مواد ساختاری به طراحی خانه چوب کاغذی ختم نشد. در سال 2013، این شرکت کلیسای جامع مقوایی را تکمیل کرد، سازه ای با ارتفاع 79 فوت که تا حدودی برای ساختار خود (علاوه بر چوب و فولاد) به مقوا متکی است. معمار همچنین یک TedTalk با موضوع ساخت لوله کاغذی ارائه کرد.

دین مالتز، که دفتر SBA در نیویورک را رهبری می کند، در مراسم پذیرایی هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خانه شیشه ای به اهمیت معاصر خانه چوب کاغذی پرداخت.

مالتز گفت: “امروز، ما با (یک) بحران آب و هوایی مواجه هستیم. رویدادهای آب و هوایی قوی تری وجود دارد که مسکن ها را ت،یب می کند. معماران مسئولیت کمک به قرب،ان بلایای طبیعی را دارند که ماموریت مادام العمر Shigeru Ban و Shigeru Ban Architects است.” .منبع: https://www.archpaper.com/2024/05/،geru-ban-architects-paper-log-،use-gl،-،use/