جدیدترینهای «مجتمع مسکونی سبحان»:

اما اگر بتوانید یک پیمانکار خوب، قابل اعتماد و معقول پیدا کنید، در حقیقت در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده اید. در واقع می توان گفت BIM یک انقلاب در فناوری های صنعت معماری، طراحی و ساخت می باشد. ساختمان اداری اطلس در یکی از مناطق تجاری استان همدان واقع شده است. در بسیاری از موارد، سازه نگهبان با عنوان «دیوار حایل» (Retaining Wall) نیز شناخته میشود. قبل از ملاقات با یک معمار، یک لیست از انتظارات طراحی خانه خود تهیه کنید. بیشتربخوانید: آشنایی با انواع درب ساختمان و کاربرد هر یک! او معتقد است که هر درب، زندگی در آن جریان داشته که از آن درب عبور کرده لذا هر درب زنده کننده خاطرات و روالایی از زندگی انجام شده در شهر سئول است. لذا رسیدگی به تاسیسات ساختمان در هر ساختمانی با اهمیت است تا از تعمیر زودهنگام آنها و هزینه های بالای تعمیر و تعویض آنها جلوگیری شود. توجه: هر فصل شامل بخش مقدماتی و پیشرفته است.

برای تهیه نقشه ساختمان، اولین گام این است که مدارک زمین را به شهرداری بفرستید تا آنها را تایید و یک دستور تهیه نقشه برای شما تعیین کند. بعد از اتمام کار معمار ساختمان، نوبت به مرحله “محوطه سازی” و نصب مسیر پارکینگ، پاسیو و پیاده روها می رسد. زمانی که کاربران به دنبال خرید یک واحد مسکونی و حتی تجاری و اداری هستند، بیشتر از هر چیزی به موقعیت جغرافیایی آن، ظاهر و جلوه بصری ساختمان، متراژ، ویو و فاکتورهایی از این دست توجه میکنند؛ اما کمتر کسی را مییابید که در خرید ساختمان به دنبال تأمین آرامش و آسایش خود باشد. معمار باید بتواند شما را با توجه به اصول، شرایط زمین و جدیدترین قوانین ساختمانی که در مورد نقشه زمین شما اعمال شده است، راهنمایی کند. به همین دلیل میتوان لوورهای آلومینیومی را به گونهای طراحی کرد که بخشی از نمای بیرونی ساختمان شما را تشکیل بدهند و در کنار مزایایی که دارند، باعث زیبایی بیشتر نمای بیرونی ساختمان نیز باشند. در دوره ای دیگر و در بعضی مناطق تهران از توری های رنگی استفاده کردند که هم معضل تبادل هوایی را حل کند و هم رنگی بودن توریها باعث زیبایی در نمای شهری شود. همیشه از روش کار پیمانکار خود سوال بپرسید و قابل اعتماد بودن او را بررسی کنید.

همچنین، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که طرح شما نباید عوارض قانونی داشته باشد. اما مساله بسیار مهمی که وجود دارد این است که انتقال آموزش بصورت مالتی مدیا، با یک برنامه ریزی اصولی، می تواند نکات فنی و اجرایی را در بر داشته باشد که یک مسیر 10 ساله را 5 ساله طی کنید. این معضل در سایر کشورها و شهرهایی که دائما در آنها ساخت و ساز وجود دارد بیشتر به چشم میخورد. شهر سئول نیز از این قاعده مستثنی نیست، یک هنرمند در شهر سئول جهت رفع این مشکل طرحی زیبا را به اجرا در آورده است. در صورت وجود یک تپه خاک روی زمین، باید آن را از میان برداشت و در صورت وجود گودال، باید آن را پر کرد. طول عمر و قدمت ساختمان ها بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین میشوند که از مهم ترین آنها می توان به کیفیت ساخت بنا و میزان مقاومت مصالح آن و همچنین سن و سال ساختمان اشاره کرد. ستون های منتهی به قوس یا آرک های نوک تیز از المان های رایج در سبک طراحی گوتیک می باشد. در ضمن ، نمونه های طراحی ساختمان و مطالعات موردی را بررسی کنید تا به شما کمک کند تا برخی از الهامات و ایده ها را برانگیزد.

حال در نظر بگیرید زمانی را که با یک پروژه بزرگ رو به رو هستیم ، این اشتباهات تا چه حد می توانند خسارات مالی بزرگ و یا حتی گاهی غیر قابل جبران را به پروژه وارد کنند. در این سازه ها، دیوارها بارهای قائم را تحمل می کنند و کلاف و شناژهای قائم و افقی دیوارها و سقف را به یکدیگر متصل نموده و بار سقف را بر روی دیوارها توزیع می کنند. یک اتاق منفرد با دیوارها و سقف های محکم ، یک در ، پنجره و یک کوره از ملزومات است. امروز، باعث افتخار مجموعه پاراسیویل است که اعلام کند، ماه هاست قدم در راه تولید آموزشی گذاشته که هم یک نیاز برای مهندسین علاقه مند به کارگاه و اجرا بوده و هم با مشقت های فراوان در حال تولید و ارائه می باشد. این شرکت که خود نیز سال ها تولید کننده انواع خانه های پیش ساخته میباشد و ارایه انواع خدمات را برای هموطنان انجام میدهد. امروزه ساخت خانه ها و آسمان خراش های زیبا کافی نیست، ساختمان های امروزی باید سازگار با محیط زیست باشند و از انرژی های تجدید ناپذیر استفاده نکند، به عبارت دیگر بنا های امروزی باید از معماری پایدار (sustainable architecture) پیروی کنند، در این مقاله از هلدینگ ساختمانی سپنتا، قصد داریم شما را با معماری پایدار و ویژگی ها آن صحبت کنیم و در آخر 6 نمونه از بهترین بنا های معماری سبز آشنا شویم.

نقشه خود را با دفتر مقامات محلی مانند شهرداری هماهنگ کنید تا هیچ گونه مشکلی متعاقبا در فرآیند ساخت خانه شما در آن منطقه خاص پیش نیاید. در نظر داشته باشید که BIM نوعی سرمایه گذاری است نه صرف هزینه، به این معنی که سرمایه گذاری شما باز خواهد گشت البته به شرط اینکه پیاده سازی BIM با برنامه ریزی همراه باشد تا بتواند هزینه ها را به حداقل برساند. از همه مهم تر، صرف دیدن اتفاقات از نزدیک در کارگاه، باعث بدست آمدن دید فنی و مهندسی نمی شود. همچنین این نرم افزار دارای یک کتابخانه مدل سه بعدی است، بنابراین شما می توانید زمان بیشتری را صرف طراحی کنید و زمان کمتری برای ایجاد مدل های مشترک (مانند راه پله ها) از ابتدا صرف کنید. بنابراین برای مهندسان عمران ضروری است که اطلاعات کافی نسبت به ساختمان اسکلت فلزی داشته باشند. اما کلانتری و صیادیان احساس می کنند این سبک زندگی در سازه های مرتفع باعث از بین رفتن ارتباط بین خانه و باغچه و فضای سبز شده است، بنابراین می خواستند این ارتباط را مجدداً برقرار کنند. آن ها مقاومت بالایی در برابر آتش و آفات دارند و به اندازه کافی سنگین هستند تا در برابر وزش باد و طوفان های شدید مقاومت کنند.

انتخاب نوع سقف مورد نظر نیز می تواند کمی مشکل باشد، چرا که تنوع سقف های ارائه شده در بازار کمی زیاد است. این سنگ ها دارای قدرت جذب بالا می باشند که می توان با این ویژگی که دارند از آن در ارتفاعات بالا نیز استفاده کرد، این نوع سنگ دارای تنوع بالا در طرح و رنگ می باشد در نتیجه می توان در هر نقطه از نما از آن استفاده کرد، می توان به جای استفاده از ملات آن را خشک کار کرد، و از همه مهم تر اینکه این سنگ دچار رنگ رفتگی نمی شود و به راحتی می توان در نماهای اداری و تجاری از آن استفاده کرد. مجتمع های مسکونی با فراوانی و گوناگونی در تنوع ساخت آن همواره به یاری مهندسان معماری و عمران آمده تا به حل مساله تجمع انسان در منطقه ای محدود کمک کند .

از طریق BIM این امکان فراهم می شود تا همه افراد بتوانند به همه اطلاعات پروژه در هر زمانی دسترسی داشته باشند. در ادامه به مشروح سرفصل ها نیز خواهیم پرداخت. این طرح نیز در دوره ای کوتاه مورد استفاده قرار گرفت و سپس منسوخ شد. سپس مشاوره و بررسیهای لازم جهت دریافت تأییدیه از شهرداری و گذراندن مراحل قانونی انجام خواهد گرفت. لازم به ذکر است برای انجام کار اجرای ساختمان لزوماً نیازی به اینکه در حال حاضر پروانه اجرا داشته باشید یا در آزمون اجرا نظام مهندسی قبول شده باشید، نیست. اجرای ساختمان همانند نظارت ساختمان از آن دست مواردی ست که هیچ آموزشی بطور کامل نمی تواند آن را پوشش دهد، چرا که از نزدیک لمس کردن اتفاقات در کارگاه، لازمه رشد در این حوزه می باشد. به طوری که هیچ جایگزینی برای فعالیت های اینترنتی ما وجود ندارد. البته صنعت ساخت و ساز در مقایسه با دیگر صنایع کمترین بهره و اثر پذیری را از حوزه فناوی های دیجیتال به خود اختصاص داده است. صنعت ساختمان سازی و بازار مسکن از پر رونق ترین صنایع جهان است.

فراموش نشود که طراح خوب آن شخصی است که بتواند اهمیت نیازهای مختلف را درک کرده و بر اساس نیاز کارفرما، به هر موضوع در حد خود آن، بها دهد. هدف ما این است که درک بهتری از ساخت و ساز را به روشی ساده برای شما فراهم کنیم. در اینجا چند مرحله مهم برای پیشبرد بهتر و کارآمدتر پروژه مسکن شما ارائه شده است. مهم نیست که کدام یک از این روش ها را انتخاب می کنید؛ خانه های بتونی ضمن تعمیر و نگهداری آسان، دوام و استحکام طولانی مدت ایجاد می کنند. سبک معماری هنر نو سبکی بود که در سالهای آخر قرن 19 پدید آمد و در معماری جهان تا اوائل قرن بیستم بیشتر دوام نداشت. گچ کاری به منظور(۱) استحکام بیشتر ساختمان(۲) محافظت در برابر اثر آب و هوا (۳) دادن زیبایی به ظاهر ساختمان انجام می گیرد. نصب خرپای مقاوم در برابر انواع آب و هوا، روکش های ضد آب و ضد باران و سقف سبز از مواردی هستند که می توانید برای کاهش گرما بکار ببندید. دیوار محوطه و ورودی – دیوارهای مرکب باید درست قبل از شروع فعالیت های مهم ساختمانی ساخته شوند؛ چرا که نقش مهمی در حفاظت از زمین ساخت و مصالح ساختمانی در برابر محیط بیرون و سارقان ایفا می کنند.

این مقاله در جهت معرفی تکنولوژی BIM در صنعت ساختمان ارائه می سایت m2oarchitects شود. بنابراین معمار نیز مانند سایر هنرمندان، می بایست در جهت اعتلای دانش خود در رابطه با نحوه استفاده از این مواد اولیه تلاش کند. این کارها عبارتند از نصب کابینت ها و قفسه های آشپزخانه که می توانند با استفاده از انواع مواد اولیه ی موجود در بازار از قبیل چوب، MDF، پلی وود، ACP، استیل ضدزنگ و غیره انجام شوند. فرم منشوری شدید آن با گرمای مواد طبیعی متعادل می گردد. در صورتی که مهندس ناظر گزارشات خود را از نظر مسائل فنی به طور کاملاً حرفه ای و در موعد به مراجع ذیربط ارائه نماید، مطمئناً در حرفه نظارت با مشکل خاصی مواجه نشده و در صورت وقوع حوادث در محاکم قضایی و انتظامی تبرئه خواهد شد. منظور از عملکرد مطلوب این است که سازه در سطح بهرهبرداری پیشبینی شدۀ ساختمان دچار مشکل نشود. ستون پایه، بخشی از فاصله بین سطح زمین و فضای کف است که درست در بالای زمین ساختمان قرار دارد. بتن مگر برای جلوگیری از تماس مستقیم بتن اصلی فوندانسیون با خاک ونفوذ شیره بتن به خاک و همچنین برای رگلاژ کف فوندانسیون و ایجاد یک سطح صاف برای ادامه پی سازی ، انجام می شود.

این نما جاذب جمعیت بازدید کننده در محدوده ساخته شده و طراح طرح معتقد است که میبایست با وسایل عادی به امور فوق العاده و خاصی دست یافت. بنابر این یک صفحه نمایشی دلپذیر را بر روی یک ساختمان ۱۰ طبقه در حال ساخت به صورت آزمایشی اجرا کرده است، این طرح شامل ۱۰۰۰ درب بازیافتی با رنگ های مختلف میباشد که نمای قبلی ساختمان را به نمایی با لذت بصری بالا تبدیل کرده است. شهرداری ها در هر دوره ای با طرح هایی بسیار ابتدایی قصد حل این معظل را از نمای شهری داشته اند، در دوره ای مصوب شد که تمام نما و داربست آن با گونی پوشیده شوند، لیکن مشکلاتی که بستن گونی برای اجرا در داخل ایجاد میکرد این طرح ابتدایی را منسوخ کرد.

دیوارها وزنی که از تیرها و دال ها رویشان وارد می شود، به پی منتقل می کنند. این ساختمان به عنوان یک ساختمان اداری در نظر گرفته شده است و برای عموم مردم باز نیست؛ اما در طبقه 7 ، رستورانی وجود دارد که میتوانید از آن دیدن کنید و در عین حال از چشمانداز زیبای شهر لذت ببرید. به معنای تسلط صد در صدی به آن موضوع نیست و فرد همواره نیاز به آپدیت شدن دارد. پس از دریافت گواهینامه پایان کار، می توانید برای وصل شدن آب ساختمان اقدام کنید. علاوه بر این، شکل شیبدار سقف نیز به تخلیه آب و توزیع بذر کمک میکند.

پایه ستون، در برابر ورود آب باران و حشرات داخل ساختمان مقاومت می کند و ارتفاع کلی آن، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۰، ۱۲۰ سانتی متر است. پس از آن چوب در مقابل حمله حشرات و رشد قارچها مقاوم میشود و میتوان از آن برای اجرای نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد. همانطور که در ابتدا نیز بیان کردیم اجرای ساختمان از جمله مواردی نیست که فرد با گذراندن یک دوره آموزشی جامع بتواند ادعا بکند که به صفر تا صد اجرای ساختمان مسلط است و دیگر نیاز به کسب تجربه ندارد. از این رو خط معمار در این بخش مجموعه ای ۵۰ تایی از نماهای اجرا شده در چند سال اخیر ایران را جمع آوری کرده و همراه با لینک مطلب به اشتراک خواهد گذاشت. طبیعی است در چنین شرایطی انسانی که بهدنبال یک سرپناه است حاضر است در هرخانهای ساکن شود و به کیفیت و اندازه توجه ندارد. انواع مختلفی از کفپوش ها با توجه به کاربرد، هزینه و نازک کاری آن ها وجود دارد که عبارتند از کاشی های سرامیکی، کاشی های لعاب دار، کاشی های سفالی، گرانیت، مرمر، چوب، کفپوش اپوکسی. حوزه معماری داخلی، شباهت زیادی با دکوراسیون و طراحی داخلی دارد اما تمرکزش به جای وسایل و مبلمان، روی ساخت است.