به معنای طرح، نقشه، برنامه است

نکته ایی که باید در دکوراسیون داخلی دفتر اداره مد نظر قرار داد این است که نمیتوان مانند منزل از هر وسایل تزئینی استفاده کرد بلکه باید از وسایلی استفاده کرد که حالت رسمی دفتر را به هم نریزد. مدیرپیمان در رابطه با کلیه هزینهها و خرید و اجاره تمامی مصالح و وسایل مورد نیاز برای پروژه باید قبل از هر گونه اقدامی از سه مرجع مختلف استعلام گرفته و کارفرما کتبا تایید کند. شبکه تلویزیونی ایران تدارک بیینده مصاحبه های جذاب و میزبان شما در رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری جامعه فارسی زبانان آمریکاست. در این مقاله از مجله آرک داتام میخواهیم ماندگارترین ماندگاران را به شما معرفی کنیم؛ ۱۰ تن از معروف ترین معماران دنیا و نمونه آثارشان در اینجا آورده شدهاند تا شما نیز با مشهورترین معماران دنیا آشنا شوید و بدانید که برترین معماران دنیا چه کسانی بودند. در این دوران، شهرهایی در ایران، نظیر نیشابور، اصفهان و شیراز در میان شهرهای بزرگ جهان اسلام قرار گرفتند و شمار بالای مساجد، مدرسههای اسلامی، زیارتگاهها و کاخهای آنها، یک سبک معماری ایرانی را شکل داد که در مجموعهٔ بزرگتر اسلامی قرار داشت.

با توجه به تاریخ غنی معماری سنتی در ایران، دانشمندان و متخصصان نیاز به تجزیهوتحلیل ویژگیهای مثبت معماری گذشته دارند و باید برای ساختن سازههای سازگار با محیطزیست با استفاده از مواد ساختمانی جدید و فنآوریهای پیشرفته تلاش کنند. درس اختیاری آن از بین دروس تاریخ معماری اسلامی ایران، فلسفه معماری اسلامی، سازههای نو، روشهای پیشرفته ساخت، سازههای سنتی، باغ سازی ایرانی، اقلیم شناسی کاربردی، زیبایی شناسی معماری، قوانین و مقررات شهری، شهرسازی اسلامی، هنرهای اسلامی، سیر تحول معماری اسلامی، 2 واحد را میبایست انتخاب کنید. ضوابط و شرایط اولیه جهت طراحی و ساخت بر اساس نتایج حاصل از بررسیهای ژئوتکنیک و تلفیق آن با قوانین موجود، ضوابط فنی و همچنین نیازهای مورد نظر کارفرما نیز انجام میگیرد.

این امر همچنین هزینه برق را کاهش میدهد زیرا سیستمهای تهویه مطبوع مجبور نیستند همه کارها را انجام دهند. هزینه ساخت: این بدان دلیل است که در حال حاضر ساخت ساختمانهای سبز به هزینه بیشتری نسبت به ساختمانهای معمولی احتیاج دارد؛ زیرا آنها به مواد طبیعی زیادی بستگی دارند که ممکن است در همه مکانها در دسترس نباشند. ثبت نام و ارسال پروژه در چهاردهمین دوره جایزه معماری و معماری داخلی ایران به رسم هر سال رایگان و بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای است. طراحی سازگار با یک محیط در حال تغییر را امکانپذیر میکند. معماری بسیار توانمندتر از هر هنر دیگری با حیات انسان مرتبط بوده است.اساس تفکر در تنظیم این پژوهش،طراحی معماری خانه ی معمار با خصوصیت حس تعلق به مکان می باشد.ایجاد فضایی پویا و بی زوال،که کاربران آن با طیف سنی و علمی متفاوت می باشند،که با فرآهم آوردن امکاناتی چند نیازمند بررسی است. این سیستم روشنایی فقط زمانی عمل میکند که حس کند افراد داخل اتاق هستند. در طراحی فضای رمپ به دلیل عدم وجود حیاط سعی شد با استفاده از نصب فلاورباکس بر روی دیوارها و کاشت گیاه در جداره ها و کف رمپ حس مکانی بهتری ایجاد شود.

به دلیل تکنیکهای ساختمانی و به منظور غلبه بر آبوهوای نامساعد، انرژی (انرژیهای تجدید ناپذیر) مصرف شد. به نظر میرسد که در عصر پیشرفت و تکامل، ساختارهای جدیدی با مواد جدید ساخته شد که با محیط مطابقت نداشتند و درنتیجه به همان اندازه قوی نبودند. این مقاطع هم در تیرها و هم ستون ها استفاده می شوند. معماران تصمیم گرفتند از مصالح محلی برای ساخت استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که ساختمان با محیط پیرامون خود متناسب است. علاوه بر این، آنها گرمای خارجی را که توسط بخارات اتومبیل یا اشعه خورشیدی ایجاد میشود، جذب میکنند و دمای بالا را به روشی که ساختمان ایجاد میکند، از خود ساطع نمیکنند. دوره های “فن آوری معماری” و “علوم ساختمان” به ترتیب در سال های 1394 و 1395 ، با هدف ایجاد درک بهتر از فرآیندهای ساخت و ساز و نقش علم و فن آوری های مدرن در طراحی و ساخت ساختمان های معاصر؛ و افزایش دانش معماران با مباحث طراحی ساختمان های با کارایی بالا و تجزیه و تحلیل رفتار ساختمان ها از منظر انرژی، آسایش و تاثیرات زیست محیطی به برنامه آموزشی گروه ساختمان اضافه شدند.

در معماری و مهندسی سازه، چارچوب فضایی (خرپای سه بعدی) یک سازه سبک از نوع خرپایی است که از پایههای به هم پیوسته در یک الگوی هندسی ساخته شده است. در اتوکد دو بعدی شما پلانهای دو بعدی رسم میکنید و در اتوکد سه بعدی شما تصویر را سه بعدی میبینید در واقع پرسپکتیو بنا را مشاهده میکنید. در ساختمانهای بلند با نسبتهای بعدی بزرگ (شکل۲-a)، جابجایی افقی کفها تحت زلزله قابل توجه بوده و در ساختمان کوتاه و طویل (شکل۲-b) به دلیل مقاومت پیچشی پایین، خسارات ناشی از زلزله بسیار زیاد میباشد، نهایتا در ساختمانهای با مساحت پلانی بزرگ مانند انبارها (شکل۲-c) ممکن است نیروی افقی زلزله بیشتر از ظرفیت باربری دیوارها و ستونها باشد. در اقلیم گرم ساختمانها را کنار رودخانه میساختند و در اقلیم سرد فضای زندگی را از درون صخره میکندند. به کارگیری مصالح گوناگون و متنوعی نظیر سنگ گرانیت خاکستری، سنگ های ازاره به ارتفاع 20/1متر از گرانیت سیاه( در طبقه همکف)، شیشه های دوجداره آبی و اجرای لبه های دست انداز بام، قابهای پنجره و حتی گنبد بام، با ورقهای مسی کالبد بنا را نسبت به بناهای مجاور متفاوت کرده است. پروژههای مطرح او از قبیل خانه اپرا گوانگژو (Guangzhou Opera House)، مرکز المپیک آبی لندن (London Olympics Aquatic Centre)، برج عقرب میامی (Scorpion Tower of Miami) و ساختمان سوهو کهکشانی در بیجینگ چین.

بعد از تغییر عصر صنعت، زندگی مدرن نیازهای مختلف مردم را بالا برد و الگوی ساختوساز در ایران را دگرگون کرد. آثار وحشتناک جنگ باعث شد سبک ساختمانهای مورد نیاز مردم تغییر پیدا کند. اگر بخواهیم این دو سازه را با یک دیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که هر دو از لحاظ مقاومت بسیار سازه های مقاومی هستند اگر که این سازه ها مستحکم نباشند اصلا اجازه ساخت آن داده نخواهد شد. اما در نوسازی، تعدادی از قسمت های ساختمان که نیاز به تغییرات ظاهری دارند با انجام برنامه ریزی درست و دقیق، نو و جدید می شوند. در ساختمان سازی آهن نقش ویژهای را ایفا می کند که مهمترین آنها تیرآهن است. او به خاطر دیدگاههایش که موجب تغییر در دنیای معماری مدرن شد، معروف است.

یکی از معروف ترین معماران دنیا ودویگ میس ون در رو است. سنگ ماده طبیعی است که در طبیعت به وفور یافت می شود . از عوامل مهم در دکوراسیون داخلی ساختمان های اداری رنگ و مبلمان هستند. ساخت دهانه مناسب و همچنین تعداد ورودیها و خروجیها مهم است. در دسترس بودن: یافتن مصالح برای ساخت چنین بناهایی بهویژه در مناطق شهری که حفظ محیطزیست اولین گزینه مردم نیست، بسیار دشوار است؛ بنابراین حملونقل این مواد میتواند هزینه زیادی نسبت به یک ساختمان استاندارد داشته باشد. مطرحترین پروژه او در بارسلونا قرار دارد و مردم هنوز هم از سراسر دنیا سفر میکنند تا بتوانند از طراحی او را ببینند. و نشان دادیم هر کدام از این برترین معماران دنیا چه تاثیری بر معماری و هنر جهان داشتهاند و تاثیر آنها و کارهایشان بر مردم و هنر معماری را بررسی کردیم. اگر به معماری، این هنر تلفیقی زیبا و مشهورترین معماران دنیا و کارهایشان علاقه دارید حتما از مجله آرک داتام دیدن کنید و مقالات معماری ما را در اینجا بیابید. در این صورت می توان با تغییری در اطلاعات و داده ها در یک جزء ،تغییرات را در تمامی اجزاء اعمال کرد.

انجام یک سری اقدامات و کارها به منظور دوام بخشیدن و زنده کردن یک ساختمان فرسوده و قدیمی، بازسازی ساختمان سایت m2oarchitects گفته می شود. در بسیار از اوقات با جدا کردن ساختمان و تبدیل آن به دو یا چند بخش، میتوان از آثار مخرب این گوشههای بازگشتی جلوگیری کرد. به دلیل ویژگیهای منحصربهفرد، معماری سبز و ساختمان های سبز در ایران جایگاه ویژهای در بین متخصصان معماری پیدا کرد. بنابراین در مرحله برنامهریزی برای طراحی و ساخت پرژه، بایستی معماران و مهندسین سازه از ویژگیهای نامطلوب لرزهای اجتناب کرده و بهترین پیکربندی را برای سازه انتخاب نمایند. مکان: ازآنجاکه این ساختمانها ازنظر انرژی به خورشید بستگی دارند، باید در موقعیتی قرار بگیرند که بهترین تابش آفتاب را داشته باشند و ممکن است نیاز بهقرار گرفتن آنها در مقابل خانههای دیگر محله باشد. قنات یادشده سه سرشاخه به نامهای شور، شیرین و ابراهیم خویدکی دارد که در زمان حاضر فقط شاخه شور آن فعال است و ۲ شاخه دیگر به دلیل کاهش بارندگی و خشکسالی و افت سطح آب زیرزمینی منطقه کم آب و سپس خشک شد. این مقام مسئول به خشکسالی های اخیر و نقش مهم قنات ها در تامین آب مورد نیاز اراضی زراعی و باغی اشاره و بر تامین هرچه بیشتر اعتبارات از استان با توجه به حجم بالای تعداد قنوات در شهرستان تاکید کرد.

در این روش چون شکست برشی دیوار باعث آسیب بیشتر خواهد شد، در بعضی حالات با افزایش نسبت ارتفاع به طول دیوار میتوان شکست برشی را تبدیل به شکست خمشی نمود. نما با مستطیلهای از جنس آجرهای غزاقی متناوب با موقعیت افقی و عمودی پوشانده شده است که به دیده شدن این بازی هندسی در نما و مطابقت با ساختمانهای اطراف کمک میکند تا هماهنگی شهری منطقه خراب نشود. معماران یک سیستم آبیاری خودکار نصب کردند که به کنترل رطوبت خاک پیچک کمک میکند. به دلیل سبک منحصر بفرد او در معماری، مرکز معماران آمریکا به او مدال طلا اهدا کردند.

آتلانتیس، نام هتلی است که در رأس جزیره مصنوعی نخل جمیرا در دبی، واقع شده است. تاب خوردگی قطری ساختمان سبب شده است تا نور روز به شکل عادلانه تری میان پنجره های رو به حیاط مرکزی تقسیم شده حیاط مرکزی نیز دلبازتر و پرنور تر به نظر اید و در عین حال در نقاطی که حجم به کلی از زمین فاصله گرفته است ورود به حیاط مرکزی و طبقات مجموعه نیز ممکن می باشد. در تئوری پیشتنیدگی، از اعمال فشار دائمی، قبل از اعمال بارهای بهرهبرداری، برای کاهش و یا از بین بردن تنشهای کششی استفاده میشود. بارهای خمشی (گشتاورهای خمشی) به صورت بارهای کششی و فشاری در طول هر یک از میلههای خرپا منتقل میشوند.

او کار خود را در دفتر تویو ایتو معمار مطرح ژاپنی شروع کرد و به یکی از شاخصترین معماران زن جهان تبدیل شد. یکی از جملههای معروف توسط میس ون دروه گفته شد و همین باعث شد تا نگاهها به سمت این معماری برگردد. این ساختمان از طرف جنوب دارای تهویه متوسط و مداومی بوده که این تهویه ناشی از یك نهالستان بزرگ گیاه است كه در جنوب خیابان وجود دارد و این باعث ایجاد مداوم راهرو هوا میشود. طرحهای ساختمان سبز روش خاص با شرایط محیطی اطراف را در نظر میگیرد. همانطور که پیش از این ذکر شد، نقاشی ساختمان از جمله اقداماتی است که در جهت بهبود فضای زندگی صورت میگیرد. یک سازه، آب باران را میگیرد و سپس آن را در ظروف بزرگ ذخیره میکند.

مایکل گریوز معمار آمریکایی از مشورترین معماران دنیاست که با ساختمانهای منحصر بفردش در زمینه معماری مدرن شناخته میشود. سبز: نشانه چیزی کاملاً طبیعی است؛ مثلاً، هر زمان از گیاهان طبیعی استفاده شود چه در سقف، دیوارها یا ساختار ساختمان بهعنوان یک اندام زنده یا تهویه طبیعی و از نور طبیعی در ساختمان استفاده میشود ساختمانها را میتوان سبز نامید. بهعنوانمثال، هنگامیکه ساختار دیوار از تراش برش ساختهشده از درختان یا برای اهداف تهویه و ظاهرسازی در ساختمان استفاده میشود. ساختمان سبز (همچنین بهعنوان ساختوساز سبز یا ساختمان پایدار) به ساختار و فرآیندهای استفاده اشاره دارد که ازنظر زیستمحیطی مسئولیتپذیر و کارآمد هستند. در ساختمانهای او از مواد اولیه مدرن مانند صفحات شیشهای و فلزات صنعتی استفاده میشد، که به او در تعریف و ایجاد معماری داخلی کمک شایانی میکرد. این به کاهش اثر گرما کمک میکند. معمولا کارشناس رسمی با بررسی پارامترهای اجرایی ساختمان مانند میزان فرسایش ساختمان، تکنولوژی ساخت ساختمان، معماری بنا و مصالح بکار گرفته در آن و همچنین بررسی اسناد و مدارک قدیمی (در صورت وجود) و یا کمک گرفتن از قبض های انشعاب برق و گاز و آب می تواند با دقت مناسبی ، سن ساختمان را تخمین بزند.