انجمن دانشجویی هاروارد GSD قطعنامه واگذاری را ارائه می دهد

انجمن دانشجویی هاروارد GSD قطعنامه واگذاری را ارائه می دهد

و در کمبریج، ماساچوست، انجمن دانشجویی هاروارد GSD به تازگی قط،امه تصویب شد که از شرکت مدیریت هاروارد (HMC) می‌خواهد تا از «موسسات و سازمان‌هایی که به اشغال مداوم فلسطین و نسل‌کشی فلسطینیان کمک یا حمایت مادی می‌کنند» صرف نظر کند.

را دقتکه در 15 آوریل تصویب شد، اولین مورد در تاریخ ایالات متحده است که در آن ،ت دانشجویی دانشکده معماری به طور رسمی رای به واگذاری شرکت های اسرائیلی داد. ما تحت هیچ شرایطی نباید روی جنگ یا رژیم های اشغالگر سرمایه گذاری کنیم. کوری پیج، رئیس انجمن دانشجویی GSD گفت: «ایست کامل». که.

تعداد بی‌شماری از ،ت‌های دانشجویی نیز قط،امه‌های واگذاری را در دانشکده الهیات هاروارد، دانشکده حقوق هاروارد و سایر دانشگاه‌های سراسر ایالات متحده تصویب کرده‌اند.در 30 آوریل، زم، که دانشجویان دانشگاه براون با رئیس جمهور کریستینا پ،ون به توافق رسیدند. نیویورک تایمز گزارش داد که در پراویدنس، رود آیلند، دانشجویان موافقت ،د که در صورتی که هیئت حاکمه مسئول وقف 6.6 میلیارد دلاری براون به پیشنهاد واگذاری از شرکت های مرتبط با ارتش اسرائیل رأی دهد، اردوگاه های خود را در محوطه دانشگاه خالی کنند. ملت

آلن گاربر، رئیس دانشگاه هاروارد، در بحبوحه تصمیم انجمن دانشجویی GSD – و اردوهای در حال انجام در دانشگاه‌های سراسر ایالات متحده از دانشگاه نیویورک تا کال پلی، گفت که برخلاف مدیران دانشگاه براون، درخواست‌های واگذاری سرمایه‌گذاری را نمی‌پذیرد. به گزارش وب سایت تایمز اسرائیل، گاربر همچنین اخیرا اعتراف کرده است که حتی نمی دانسته که هاروارد در اسرائیل سرمایه گذاری کرده است. زرشکی هاروارد.

تکه تکه شدن: طراحی و ضد طراحی در فلسطین
میزگرد: تکه تکه سازی: طراحی و ضدطراحی همزمان با قط،امه در فلسطین برگزار شد. (صفحه کوری)

امروزه HMC بر مجموعه ای 50.7 میلیارد دلاری نظارت می کند که بزرگترین موقوفه دانشگاهی در ایالات متحده است. شرکت پزشکی حمد در حال حاضر از افشای نحوه سرمایه گذاری 97.7 درصد از موقوفه دانشگاه خودداری می کند، اما یک گزارش نظرسنجی در سال 2020 نشان داد که 194 میلیون دلار از پورتفولیوی شرکت پزشکی حمد او در پروژه های مرتبط با شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی مشارکت دارد. آ، 86625 دلار از مجموعه هاروارد مرتبط با ارتش اسرائیل.

انجمن دانشجویی هاروارد GSD از 11 عضو دانشجو تشکیل شده است که نماینده تقریباً 1000 دانشجوی فارغ التحصیل و کاندیدای دکترا هستند. این گروه مسئول ارتباط با مدیریت GSD، رئیس سارا وایتینگ و شورای فارغ التحصیلان هاروارد است.

قط،امه تصویب شده توسط انجمن دانشجویی در 15 آوریل از HMC می خواهد که شرکت های تولید کننده تسلیحات را حذف کند (…). در تصمیم انجمن دانشجویی همچنین آمده است که بر اساس توافقنامه منعقد شده توسط شرکت پزشکی حمد در سال 2019، شرکت پزشکی حمد موظف است از ارتش اسرائیل خارج شود.

در سال 2014، دانشگاه هاروارد اولین صندوق وقف ایالات متحده بود که این قرارداد را امضا کرد اصول سازمان ملل متحد برای سرمایه گذاری مسئولانه. پنج سال بعد، در سال 2019، کمیته مسئولیت سهامداران HMC گزارشی را منتشر کرد سیاست ضد نسل کشی این بی،ه تعهد خود را مبنی بر اجتناب از برخورد با “،ت های درگیر در نسل کشی یا جنایت علیه بشریت” نشان داد.

در 26 ژانویه، دیوان بین المللی دادگستری سازمان ملل متحد من آن را منطقی یافتم که اسرائیل مرتکب نسل کشی و یک کشور است آفریقای ج،ی یک پرونده نسل کشی علیه اسرائیل تشکیل داد با کمک مقامات ایرلندی. از این رو انجمن دانشجویی از شرکت پزشکی حمد می خواهد به تعهدات خود عمل کند.

در روز تصمیم، دانشجویان GSD از برنامه کارشناسی ارشد معماری منظر، میزگردی را با انجمن دانشجویی و دفتر تنوع، گنجاندن و تعلق GSD با ،وان «تجزیه: طراحی و ضد طراحی در فلسطین» که از محققان نورا دعوت کرد، حمایت ،د. عکاوی، ربیع اقباریا، و علی هشام مصلح، و سوفیا استاماتوپولو رابینز برای بحث در مورد نقش معماری در اشغال فلسطین توسط نیروهای اسرائیلی.

پس از این تصمیم، انجمن دانشجویی GSD نامه حمایتی از 32 سازمان دانشجویی هاروارد دریافت کرد که در آن از تلاش‌های رهبری تشکر می‌کرد. در مجموع، بیش از دوجین گروه در پردیس‌های GSD مانند اتحادیه دانشجویان آفریقایی آمریکایی، دانشجویان یهودی در طراحی، معماران آینده خاورمیانه، و کویرز در طراحی از این قط،امه حمایت ،د.

تظاهرات در کلمبیا
اعتراض در دانشگاه کلمبیا (Swinxy/Flickr/CC BY-NC-ND 4.0)

صفحه گفته است که تصمیم انجمن دانشجویی سابقه ای دارد. در سال 1986، دانشگاه هاروارد سیاست “برداشت انتخابیاز شرکت‌های مرتبط با ارتش آفریقای ج،ی، سپس در سال 1990، هاروارد روابط خود را با سهام دخ،ات خود قطع کرد.

در مارس 2023، پنج دانشجوی کارشناسی ارشد GSD از جمله پیج او از اسرائیل و کرانه باختری فلسطین اشغالی بازدید کرد تا شهرک‌ها و دیوار آتش‌بس را ببیند و جابجایی اجباری را که تحت پوشش پارک‌های ملی و حفاظت از زمین رخ می‌دهد، مشاهده کند. تجربه ای که عمیقاً بر تصمیم برای پس گرفتن سرمایه گذاری ها تأثیر گذاشت. صفحه معرفی بسیاری از واکنش‌های منفی، از جمله واکنش رئیس دانشگاه، به این تصمیم بر دانشجویان GSD متمرکز شده است که تحت تأثیر رسانه‌های اجتماعی قرار گرفته‌اند و از مسائل بسیار پیچیده در محل بی‌اطلاع هستند.»

در حرکت رو به جلو، پیج و انجمن دانشجویی GSD، همراه با شورای فارغ التحصیلان هاروارد، امیدوارند که با رهبری هاروارد برای بحث در مورد تصمیمات واگذاری و رای دادن ملاقات کنند.منبع: https://www.archpaper.com/2024/05/harvard-gsd-student-fo،-puts-forth-divestment-resolution/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار