اسامی 25 کتاب پرفروش در دنیا

این داستان، اثری فانتزی و جذاب است که مخاطبان را به دنیای دیگری می‌برد و همزمان با یک خیال‌پردازی لطیف و عاشقانه، از روابط انسانی، عواطف میان آدم‌ها و … صحبت می‌کند. اگر به هوای خوراکی‌های رنگارنگ آمده بود، با دیدن قفسه‌های خالی آشپزخانه یک محقق زیست‌شناس که برای خرید از سوپرمارکت وقت زیادی نداشت، حسابی سرخورده می‌شد. دختر با لهجه روستایی‌های همان منطقه شل وول و کشدار صحبت می‌کرد و پای برهنه‌اش نشان می‌داد خانه‌شان خیلی دور نیست. گونه‌های برجسته و مو‌های تقریبا بلوندش در پرتو نور آتش، قرمز به نظر می‌آمدند اما چشمانش همچنان مانند دو حفره سیاه بودند در صورت یک پری‌زاده. برخلاف تصور عموم بخش عمده‌ای از تصمیم‌های خرید ما مثل سایر تصمیم‌های ما بر اساس منطق گرفته نمی‌شود.

جیم خوش‌شانس اثر کینگزلی آمیس

فانتزی در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا نقش مهمی برعهده دارد. جالب است که در این فهرست، خبری از کتاب‌های علمی-تخیلی نیست. تالکین» (J.R.R. Tolkien)، بی‌اغراق فانتزی‌ترین و تخیلی‌ترین رمان دنیا است. این رمان پایه‌های شکل‌گیری ژانر تخیلی مدرن را بنا کرد. البته به دلیل اینکه «ارباب حلقه‌ها» کتابی چندجلدی است، انتخاب آن برای این فهرست کمی با تقلب توأم است؛ولی حتی با درنظرگرفتن این موضوع هم، «ارباب حلقه‌ها» هم‌چنان از پرفروش‌ترین‌های دنیا است. ناشر اولیه‌ی آن در سال ۱۹۵۴ به دلیل مصلحت‌هایی در زمینه‌ی چاپ و نشر، این کتاب را در جلدهای مختلف منتشر کرده بود.

اسامی 25 کتاب پرفروش در دنیا او نیز به گفته خود بخش‌هایی را که منطقی بود پذیرفت اما بخش‌هایی را که به نظرش غیر منطقی بود نپذیرفت. به این ترتیب نسخه جدید به طور کلی حال و هوای جدیدی پیدا کرد و به تعبیری یک اثر جدید خلق شد. کتابی که نسبت به اثر قدیمی از بعضی جهات پیراسته و تکمیل‌تر بود. «ملتی که تاریخ نمی‌خونه، محکوم به تکرار تاریخ هست.» احتمالا این جمله حداقل یک‌بار به گوشِ‌ت خورده باشه. تاریخ پر از داستان‌های جذاب و عبرت‌آموزی هست که دونستنِ اون‌ها کمک به‌سزایی به ملت‌ها می‌کنه؛ اما متاسفانه افراد کمی به کتاب های تاریخ رغبت نشون میدن.

در اینکه این فناوری‌ها حجم کار را کاهش می‌دهند، هیچ شکی وجود ندارد. در هر زمینه‌ای از قبیل بانکداری، تجارت، آموزش، سرگرمی، بازاریابی، علوم کامپیوتر و … از این فناوری‌ها به‌منظور پردازش و مدیریت داده‌ها استفاده می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، گوشی‌های هوشمند در میان تمام افراد به‌ویژه جوانان بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

خرید کتاب با توجه به نقد و پیشنهاد خریداران

فروشگاه اشراقیه یکی از ناشران موفق کتاب‌های پزشکی است و همه روزه در تلاش است تا بهترین رفرنس‌ها و منابع را به دانشجویان مشتاق معرفی کند. شما اگر هر کتاب دیگری در این زمینه‌ها مدنظرتان است، می‌توانید از طریق سایت اشراقیه اقدام کنید. در ادامه در هر مبحث به‌صورت مجزا سوالات مهم و پر تکرار با هدف یادگیری بهتر موضوع و آشنایی با نحوه پاسخ دادن به سوالات آورده شده‌اند.

افزایش حقوق کارمندان در سال 1401

کتاب درباره‌ی‎ زندگی فردی به نام وینستون اسمیت است که در زمان حکومتی زندگی می‎کند که از هیچ تلاشی برای ساختن عدالت فرو گذار نیست. اما چه عدالتی؟ سراسر شهر پر است از عکس برادر بزرگ که باید همه به او احترام بگذارند. همه‌ی رفتارها زیر نظر است حتی صفحه‌ی تلویزیونی که در خانه‌هاست هر لحظه رفتار آن‌ها را ضبط می‎کند. مارگارت میچل برای این رمانِ عاشقانه‌ی بی‌نظیر جایزه‌ی ادبی نوبل سال ۱۹۳۷ را سایت فرا کتاب دریافت نمود.

در حقیقت تارا، بیشتر از هرچیزی تلاش کرده تا در یک محیط غیرعادی، در خانواده‌ای غیرعادی، عادی باشد! بهرحال تلاش‌های او بی‌نتیجه نمانده و حالا کتابش را جز ده کتاب برتر دنیا و خودش را به عنوان یکی از صد چهره‌ی تاثیرگذار دنیا، می‌شناسند. رئیس اون کسی هست که دستور میده، مدیر کسی هست که دستور میده و روند رو زیر نظر می‌گیره؛ اما رهبر کسی هست که دستور میده و خودش به‌عنوان اولین‌نفر، آستین‌ها رو برای انجام‌دادنِ کارها بالا می‌زنه.

یعنی هر مورد قتل با بخشی از شعری بچه‌گانه هم‌خوانی دارد و نهایتا پایانی به شدت هوشمندانه راز این قتل‌ها را برملا می‌سازد. «آگاتا کریستی» در کتاب‌های رکورد گینس هم با فروش یک میلیارد نسخه، به عنوان پرفروش ترین نویسنده‌ی دنیا معرفی‌شده است. سپس «هیچ کدام باقی نماندند»، پرفروش‌ترین کتاب «آگاتا کریستی» است. فروش ۱۰۰ میلیون نسخه برای این کتاب، رقم مهم و قابل توجهی است. ارائه‌ی آمار فروش اولین جلد از داستان‌های هری پاتر یعنی همان پسرک جادوگری که در دنیایی مدرن و جادویی به سر می‌برد، نمونه‌ای از دشواری تهیه‌ی فهرست پرفروش ترین کتاب های جهان است.

  • جایی که حیواناتی با شخصیت‌های انسانی، مردمی فوق‌العاده و شیری قدرتمند و بزرگ وجود دارد.
  • در رمان داستایوفسکی ، این دو انسان (راسکولنیکوف و سویدریگالوف) که هر کدام در صدد برتری خود در راستای یکی از این دو نظریه بودند ، سرانجام به انزوای کامل از جامعه می رسند و هرکدام سرنوشت خود را می یابند.
  • «مریلین رابینسون» نه تنها در آمریکا بلکه در تمام دنیا نویسنده‌ای است که او را به دلیل متانت و قدرت قلمش و توجه به موضوع دموکراسی شناخته‌اند.

من آگاهم که با انجام این کار ادب را زیر پا می‌گذارم. زمان‌هایی که از هماهنگی با زندگی روزمره عاجز می‌شویم، همچنان تابو هستند. ما طوری پرورش نمی‌یابیم که زمستان‌ها را تشخیص دهیم یا قطعیت و‌گریزناپذیری آن‌ها را تصدیق کنیم. در عوض تمایل داریم آن‌ها را به صورت نوعی تحقیر نگاه کنیم، چیزی که باید از دید دیگران پنهان سازیم، مبادا دنیا را با آن شوکه کنیم. در انظار عموم از خود چهر‌های شجاع را به نمایش می‌گذاریم و در خلوت خود غصه می‌خوریم.

مدتهاست این عکس پدرم را نگاه می‌کنم؛ یقه پیراهنش به خوبی آهارزده است. دکمه‌های آستینش از صدف، جورابش از ابریشم و کفش‌هایش واکس‌زده. اخبار هواشناسی اعلام می‌کند دمای امروز صبح کمتر از بیست وهشت درجه ۷۲ است.